Mens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Seth Omsberg 11.18h PR Cut Bank
2. 12 Chandler Allen 11.28h SR Fairfield
3. 12 Luke Batson 11.52h PR Fairfield
4. 12 Cantor Coverdell 11.61h SR Fairfield
5. 10 Libien Becker 11.78h SR Fairfield
6. 11 Dylan Miller 11.91h PR North Star
7. 12 Colton Wheeler 11.98h SR Valier
8. 12 Logan Smoot 12.06h PR Power
9. 10 Ryder Meyer 12.15h Fairfield
10. 9 Keeley Bake 12.19h PR Fairfield
11. 10 JR Seewald 12.23h Cut Bank
12. 11 Isaac Clotfelter 12.28h SR Fairfield
13. 12 Wylie Novak 12.32h SR Cut Bank
14. 11 Driston Louis 12.33h SR Browning
14. 12 Cory Richter 12.33h PR Chester/Joplin-Inver...
16. 12 Peter Hamilton Jr. 12.43h Cut Bank
17. 11 Dominik Dunk 12.52h PR Power
18. 9 Jackson Widhalm 12.73h PR Power
19. 11 Wacey RunningCrane 12.90h SR Valier
20. 11 Matthew Christ 13.00h PR Cut Bank
21. 9 Cody Racki 13.07h Cut Bank
22. 11 Turk Mills 13.16h PR Augusta
23. 11 Jason Tallwhiteman 13.21h SR Browning
24. 10 Logan Williams 13.27h PR Cut Bank
25. 10 Kolton Scherer 13.38h SR Augusta
26. 9 Josiah Pearson 13.62h PR Fairfield
27. 11 Preston Racine 13.63h SR Browning
28. 9 Tyson Birdrattler 13.70h PR Browning
29. 10 Jake Sharp 13.79h PR Browning
30. 9 Preston Tatsey 13.88h PR Browning
31. 10 Aidan Smith 14.10h PR Valier
32. 9 Justin Anderson 14.29h PR Browning
33. 10 Jacob Boggs 14.42h SR Browning
34. 10 Ezra Boles 15.39h SR Augusta
35. 10 Tyler Brown 15.52h SR Browning
9 Devin Gobert NT Cut Bank
9 Stephon McGillis NT Cut Bank
11 Ryan Longtimesleeping NT Browning
11 Devon Miller NT North Star
10 Peyton Hill NT Power
11 Taylon Edwards NT Browning
11 Michael Bender NT Conrad
11 Cameron Davis NT Chester/Joplin-Inver...
12 Nathanial Pedersen NT North Star
Justin Boggs NT Browning
12 Halsten Beck NT Cut Bank
9 John Longtimesleeping NT Browning
9 Caden Rettig NT North Star
9 Brady Smelser NT Power
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Wade Luly 23.81h PR Shelby
2. 10 Libien Becker 24.91h Fairfield
3. 11 Driston Louis 26.45h SR Browning
4. 10 JR Seewald 27.10h Cut Bank
5. 11 Wacey RunningCrane 27.27h SR Valier
5. 10 Shamus McNeil 27.27h Choteau
7. 11 Preston Racine 27.35h SR Browning
8. 9 Stephon McGillis 27.38h Cut Bank
9. 12 Chandler Allen 27.43h SR Fairfield
10. 10 Logan Williams 27.47h Cut Bank
11. 9 Acton Snyder 27.53h Conrad
12. 10 Jake Sharp 27.68h PR Browning
13. 11 Kaden Leck 27.76h SR Shelby
14. 10 Kobe Tran 27.78h PR Chester/Joplin-Inver...
15. 10 Bryan Ballard 27.88h PR Choteau
16. 12 Colton Wheeler 28.18h SR Valier
17. 11 Turk Mills 28.26h PR Augusta
18. 11 Jason Tallwhiteman 28.31h SR Browning
19. 9 Tyson Birdrattler 28.42h PR Browning
20. 9 Tanner Seibel 28.69h Fairfield
21. 11 Taylon Edwards 28.70h PR Browning
22. 9 Justin Anderson 28.87h PR Browning
23. 9 Kasen Kovatch 28.93h PR Valier
24. 10 Kolton Scherer 29.04h SR Augusta
25. Sr Parker Rapp 29.20h PR Augusta
26. 10 Tyler Brown 31.98h SR Browning
9 Devin Gobert NT Cut Bank
11 Jaxon Ray NT Cut Bank
11 Isaac Clotfelter NT Fairfield
Justin Boggs NT Browning
12 Cory Richter NT Chester/Joplin-Inver...
9 Preston Tatsey NT Browning
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Wade Luly 55.31h PR Shelby
2. 10 Libien Becker 55.71h Fairfield
3. 12 Johnson Andrew 56.50h PR Shelby
4. 12 Wylie Novak 57.58h Cut Bank
5. 11 Zachary Torgerson 58.58h SR Shelby
6. 9 Caden Rettig 58.99h PR North Star
7. 12 Ty Runningfisher 1:00.02h SR Browning
8. 12 Cory Richter 1:00.03h PR Chester/Joplin-Inver...
9. 11 James Estey 1:00.68h PR Cut Bank
10. 9 Clay Paddock 1:00.79h PR Fairfield
11. 10 Logan Williams 1:02.01h Cut Bank
12. 11 Wacey RunningCrane 1:02.59h SR Valier
13. 9 Cody Racki 1:02.68h PR Cut Bank
14. 12 Tyrell Sylvester 1:02.89h SR Cut Bank
15. 12 Jordan Williams 1:03.81h PR North Toole County(S...
16. 11 Turk Mills 1:04.11h PR Augusta
17. 11 Michael Bender 1:05.58h PR Conrad
18. 11 Driston Louis 1:05.88h PR Browning
19. Sr Parker Rapp 1:07.46h PR Augusta
20. 9 John Longtimesleeping 1:08.24h PR Browning
21. 9 Chris Reevis 1:11.12h PR Browning
22. 9 Chris Kipp 1:12.58h PR Browning
23. 11 Brendon Galbreath 1:24.08h SR Browning
11 Taylon Edwards NT Browning
11 Dominik Dunk NT Power
11 Jonathan Henke NT Shelby
9 Andrew Anderson NT Cut Bank
9 Latrell Bullchild NT Browning
11 Trevaughn Sheppard NT Browning
10 Michael Buckley NT North Toole County(S...
10 Mason Sellers NT Choteau
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Clay Paddock 2:16.50h PR Fairfield
2. 12 Colton Wheeler 2:18.77h PR Valier
3. 10 Dereck Sharp 2:20.13h SR Browning
4. 12 Tyrell Sylvester 2:28.33h SR Cut Bank
5. 10 Mason Sellers 2:28.92h SR Choteau
6. 11 Hayden Campos 2:28.99h PR Browning
7. 11 James Estey 2:29.06h Cut Bank
8. 11 Dominik Dunk 2:33.43h SR Power
11 Noah Dean NT Shelby
11 Brendon Galbreath NT Browning
10 Levi Gibson NT Fairfield
11 Michael Bender NT Conrad
12 Ty Runningfisher NT Browning
9 Jordyn Fields NT Cut Bank
11 Trevaughn Sheppard NT Browning
9 Josh Nelson NT Chester/Joplin-Inver...
9 Oliver Jorden NT Choteau
10 Marcus Lazyboy NT Browning
9 Chris Kipp NT Browning
9 Chris Reevis NT Browning
9 Michael Sanchez NT Shelby
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Dereck Sharp 5:11.69h SR Browning
2. 12 Cole Giles 5:14.71h Fairfield
3. 12 Ty Runningfisher 5:19.93h SR Browning
4. 11 Hayden Campos 5:27.90h PR Browning
5. 9 Chris Reevis 5:37.72h PR Browning
6. 10 Mason Sellers 5:40.25h SR Choteau
7. 10 Tucker Tustian 5:42.01h PR Shelby
9 Preston Tatsey NT Browning
9 Oliver Jorden NT Choteau
11 Trevaughn Sheppard NT Browning
11 Jeff Owens NT North Toole County(S...
12 Brodey White NT Shelby
12 Levi Smoot NT Power
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Gage Cummings 11:19.79h PR Choteau
2. 12 Cole Giles 11:22.38h PR Fairfield
3. 10 Dereck Sharp 11:26.09h SR Browning
4. 10 Cody Smith 11:45.00h PR North Toole County(S...
5. 11 Jeff Owens 12:18.15h PR North Toole County(S...
6. 12 Ty Runningfisher 12:45.84h SR Browning
7. 12 Brodey White 13:04.55h PR Shelby
8. 11 Michael Bender 13:34.66h PR Conrad
11 Hayden Campos NT Browning
11 Randall Hensley NT Cut Bank
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Dawson Allen 15.52h Fairfield
2. 12 Colt Pederson 17.01h SR Shelby
3. 10 Wyatt Brusven 17.26h PR Shelby
4. 12 David Taylor 18.64h SR Cut Bank
5. 11 Jaxon Ray 19.40h Cut Bank
6. 10 Joey Zylks 19.95h SR Power
7. 12 Andrew Jensen 20.15h SR Power
8. 10 Kobe Tran 20.74h PR Chester/Joplin-Inver...
9. 9 Hayden Massar 20.82h PR North Star
10. 9 Andrew Anderson 20.87h Cut Bank
11. 12 Nathanial Pedersen 21.12h SR North Star
9 Josh Nelson NT Chester/Joplin-Inver...
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Dawson Allen 43.01h Fairfield
2. 12 Colt Pederson 45.16h SR Shelby
3. 11 Jaxon Ray 45.52h Cut Bank
4. 11 Jonathan Henke 51.44h PR Shelby
5. 12 David Taylor 53.17h SR Cut Bank
6. 9 Andrew Anderson 54.87h Cut Bank
7. 12 Nathanial Pedersen 56.19h SR North Star
10 Wyatt Brusven NT Shelby
10 Joey Zylks NT Power
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Ryder Meyer 46.70h Fairfield
2 Seth Omsberg 47.90h Cut Bank
3 Johnson Andrew 48.51h Shelby
4 Caden Rettig 48.52h North Star
5 Peyton Hill 51.50h Power
6 Aidan Smith 53.84h Valier
Cody Smith
Treyton Pickering
Jordan Williams
Michael Buckley NT North Toole County(S...
Jake Sharp
Jason Tallwhiteman
Tyler Brown
Preston Tatsey NT Browning
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Libien Becker 3:45.12h Fairfield
2 Johnson Andrew 3:46.09h Shelby
3 Wyatt Brusven 4:05.97h Shelby
4 Tyrell Sylvester 4:06.49h Cut Bank
5 Dereck Sharp 4:25.93h Browning
6 Brendon Galbreath 4:42.35h Browning
Cody Smith
Jordan Williams
Treyton Pickering
Michael Buckley NT North Toole County(S...
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Peter Hamilton Jr. 43-05.00 SR Cut Bank
2. 11 Tristen Bird 40-10.00 PR Cut Bank
3. 10 Jacob Boggs 39-00.00 PR Browning
4. 11 Devon Miller 37-10.00 PR North Star
5. 12 Marcus Irvin 37-04.00 PR Shelby
6. 9 Daniel Nerat 37-00.00 PR North Star
7. 10 Ezra Boles 35-02.00 PR Augusta
8. 11 Thomas Nerat 34-09.00 PR North Star
9. 11 Cameron Davis 34-00.00 SR Chester/Joplin-Inver...
10. 11 Christian Bloch 33-08.00 PR North Toole County(S...
11. Sr Parker Rapp 33-02.00 PR Augusta
12. 12 Dawson Gentillon 32-06.00 Fairfield
13. 10 Shamus McNeil 32-05.00 PR Choteau
14. 11 Sam Leigland 32-02.00 PR Power
15. 10 Kodi Seibel 31-06.00 Fairfield
16. 11 Tyler Sneed 31-00.00 PR Cut Bank
17. 9 Connor Klick 30-09.00 PR Fairfield
18. 11 Ryan Longtimesleeping 30-07.00 PR Browning
19. 12 Halsten Beck 30-04.00 Cut Bank
20. 9 Josiah Pearson 29-10.00 Fairfield
21. 10 Bryan Ballard 29-04.00 Choteau
22. 10 Peyton Hill 28-10.50 PR Power
23. 11 Dakota Stock 28-08.00 PR North Toole County(S...
24. 11 Andrew Wambach 28-06.00 SR Fairfield
25. 10 Levi Wipf 28-01.00 Fairfield
26. 11 Zachariah Rides At The Door 27-11.00 SR Browning
27. 11 Matthew Christ 27-00.00 Cut Bank
28. 9 Gunnar Wickum 25-01.00 PR Chester/Joplin-Inver...
29. 9 Thomas Troy 23-03.00 PR Fairfield
30. 9 Joshua Buck 20-03.00 PR Shelby
11 Dylan` Arrowtop ND Browning
10 Dalton Cain ND Browning
10 William Keller ND Browning
9 Latrell Bullchild ND Browning
11 Griffen Lee ND Fairfield
10 Conan Rehm ND Power
11 Treyton Pickering ND North Toole County(S...
11 Kale Larson ND Conrad
12 Logan Smoot ND Power
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Cantor Coverdell 146-08 Fairfield
2. 11 Cameron Davis 129-11 SR Chester/Joplin-Inver...
3. 12 Peter Hamilton Jr. 123-10 Cut Bank
4. 12 Marcus Irvin 111-00 SR Shelby
5. 11 Devon Miller 107-07 PR North Star
6. 11 Zachariah Rides At The Door 104-05 PR Browning
7. 12 Dawson Gentillon 97-08 Fairfield
8. 10 Jacob Boggs 97-06 PR Browning
9. 11 Ryan Longtimesleeping 95-10 PR Browning
10. 11 Andrew Wambach 93-01 Fairfield
11. 10 Kodi Seibel 92-09 Fairfield
12. 10 Ezra Boles 92-03 PR Augusta
13. 12 Halsten Beck 91-02 PR Cut Bank
14. 10 Levi Wipf 90-05 PR Fairfield
15. 9 Daniel Nerat 88-03 PR North Star
16. 9 Connor Klick 87-05 PR Fairfield
17. 11 Thomas Nerat 87-00 SR North Star
18. 11 Christian Bloch 85-02 SR North Toole County(S...
19. 9 Tanner Seibel 76-09 PR Fairfield
20. Sr Parker Rapp 75-04 PR Augusta
21. 9 Josiah Pearson 62-01 Fairfield
22. 9 Morgan Manthey 60-02 PR North Toole County(S...
23. 9 Gunnar Wickum 57-03 PR Chester/Joplin-Inver...
24. 9 Thomas Troy 54-05 PR Fairfield
25. 9 Joshua Buck 48-01 PR Shelby
11 Tristen Bird ND Cut Bank
11 Sam Leigland ND Power
11 Dylan` Arrowtop ND Browning
10 Dalton Cain ND Browning
10 William Keller ND Browning
11 Tyler Sneed ND Cut Bank
9 Latrell Bullchild ND Browning
11 Wacey RunningCrane ND Valier
11 Kale Larson ND Conrad
12 Andrew Jensen ND Power
Javelin - 800g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Cantor Coverdell 161-11 SR Fairfield
2. 12 Marcus Irvin 140-03 PR Shelby
3. 11 Devon Miller 137-04 SR North Star
4. 12 Wylie Novak 130-02 SR Cut Bank
5. 10 Kolton Scherer 128-08 PR Augusta
6. 12 Halsten Beck 120-06 Cut Bank
7. 11 Tristen Bird 117-09 SR Cut Bank
7. 11 Cameron Davis 117-09 PR Chester/Joplin-Inver...
9. 12 Andrew Jensen 115-00 PR Power
10. 11 Kaden Leck 112-11 SR Shelby
11. 10 Levi Gibson 109-08 Fairfield
12. 11 Thomas Nerat 105-00 SR North Star
13. 10 Joey Zylks 102-11 SR Power
14. 10 Ezra Boles 102-10 PR Augusta
14. 9 Keeley Bake 102-10 Fairfield
16. 12 Dawson Gentillon 100-05 PR Fairfield
17. 11 Andrew Wambach 98-09 Fairfield
18. 11 Ryan Longtimesleeping 97-02 PR Browning
19. 10 Levi Wipf 97-00 Fairfield
20. 11 Sam Leigland 95-07 PR Power
21. 10 Kodi Seibel 92-11 Fairfield
22. 9 Daniel Nerat 91-10 PR North Star
23. 9 Connor Klick 89-03 Fairfield
24. 9 Kasen Kovatch 86-11 PR Valier
25. 11 Zachariah Rides At The Door 85-01 SR Browning
26. 11 Matthew Christ 82-00 Cut Bank
27. 9 Jordyn Fields 79-09 PR Cut Bank
28. 9 Josh Nelson 76-03 PR Chester/Joplin-Inver...
29. 9 Thomas Troy 75-08 PR Fairfield
30. 10 Conan Rehm 65-10 SR Power
31. 11 Dakota Stock 63-00 PR North Toole County(S...
32. 9 Gunnar Wickum 55-05 PR Chester/Joplin-Inver...
33. 9 Morgan Manthey 54-10 PR North Toole County(S...
34. 9 Joshua Buck 49-00 PR Shelby
9 Tanner Seibel ND Fairfield
10 Jacob Boggs ND Browning
10 Dalton Cain ND Browning
11 Tyler Sneed ND Cut Bank
10 William Keller ND Browning
9 Latrell Bullchild ND Browning
11 Dylan` Arrowtop ND Browning
10 Ryder Meyer ND Fairfield
11 Christian Bloch ND North Toole County(S...
9 Stephon McGillis ND Cut Bank
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Seth Omsberg 6-02.00 SR Cut Bank
2. 9 Keeley Bake 5-10.00 Fairfield
3. 10 Levi Gibson 5-08.00 SR Fairfield
4. 10 Michael Buckley 5-08.00 PR North Toole County(S...
5. 12 Luke Batson 5-06.00 Fairfield
6. 11 Logan Watson 5-04.00 PR Shelby
7. 9 Coalter Littrell 5-02.00 Cut Bank
7. 11 Dylan Miller 5-02.00 PR North Star
11 Turk Mills NH Augusta
9 John Longtimesleeping NH Browning
Sr Parker Rapp NH Augusta
9 Hayden Massar NH North Star
9 Acton Snyder NH Conrad
9 Brady Smelser NH Power
12 John Headley NH Browning
11 Taylon Edwards NH Browning
10 Joey Zylks NH Power
10 Aidan Smith NH Valier
11 Ryan Longtimesleeping NH Browning
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 JR Seewald 10-06.00 SR Cut Bank
2. 10 Wyatt Brusven 10-00.00 SR Shelby
2. 10 Joey Zylks 10-00.00 SR Power
4. 10 Ryder Meyer 9-06.00 PR Fairfield
5. 11 Jonathan Henke 9-00.00 SR Shelby
6. 9 Andrew Anderson 8-06.00 Cut Bank
7. 10 Levi Gibson 8-00.00 Fairfield
8. 9 Jordyn Fields 7-06.00 PR Cut Bank
9. 9 Michael Sanchez 6-00.00 PR Shelby
9 Devin Gobert NH Cut Bank
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Cantor Coverdell 20-01.00 PR Fairfield
2. 12 Seth Omsberg 19-07.00 SR Cut Bank
3. 12 Luke Batson 18-09.00 Fairfield
4. 10 Dawson Allen 18-07.50 PR Fairfield
5. 12 Chandler Allen 18-07.00 SR Fairfield
6. 12 Cory Richter 18-05.25 PR Chester/Joplin-Inver...
7. 10 Libien Becker 17-11.25 Fairfield
8. 12 Peter Hamilton Jr. 17-09.50 Cut Bank
9. 11 Logan Watson 17-00.50 PR Shelby
10. 11 Dylan Miller 16-11.00 PR North Star
11. 9 Caden Rettig 16-10.75 PR North Star
12. 9 Acton Snyder 16-08.50 Conrad
13. 12 Wylie Novak 16-05.50 PR Cut Bank
14. 10 Kobe Tran 16-01.75 SR Chester/Joplin-Inver...
15. 11 Preston Racine 15-11.50 PR Browning
16. 9 Coalter Littrell 15-11.00 Cut Bank
17. 10 Tucker Tustian 15-07.25 PR Shelby
18. 9 Hayden Massar 15-04.50 PR North Star
19. 9 Cody Racki 15-00.00 Cut Bank
20. 11 Jonathan Henke 14-06.50 SR Shelby
21. 11 Jeff Owens 14-06.00 PR North Toole County(S...
22. 9 Justin Anderson 14-01.75 PR Browning
23. 11 Turk Mills 13-10.00 PR Augusta
24. 9 Josiah Pearson 13-09.75 Fairfield
25. 10 Kolton Scherer 13-08.50 SR Augusta
26. 9 Tanner Seibel 13-08.00 Fairfield
26. 9 Brady Smelser 13-08.00 PR Power
28. 11 Trevaughn Sheppard 13-07.50 PR Browning
29. 9 Kasen Kovatch 13-06.00 PR Valier
30. 9 Josh Nelson 13-00.50 PR Chester/Joplin-Inver...
31. 11 Brendon Galbreath 9-09.50 SR Browning
11 Taylon Edwards ND Browning
9 Devin Gobert ND Cut Bank
9 Stephon McGillis ND Cut Bank
11 Jason Sure Chief ND Browning
12 John Headley ND Browning
12 Logan Smoot ND Power
10 Jake Sharp ND Browning
9 Tyson Birdrattler ND Browning
12 Jordan Williams ND North Toole County(S...
10 Michael Buckley ND North Toole County(S...
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Keeley Bake 38-03.00 Fairfield
2. 11 Logan Watson 36-11.00 PR Shelby
3. 9 Acton Snyder 35-04.50 Conrad
4. 11 Jaxon Ray 35-00.00 SR Cut Bank
5. 9 Coalter Littrell 33-11.50 PR Cut Bank
6. 11 Preston Racine 30-00.50 PR Browning
10 Kobe Tran ND Chester/Joplin-Inver...
9 Cody Racki ND Cut Bank
12 Seth Omsberg ND Cut Bank
9 Josiah Pearson ND Fairfield
Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Payge Durocher 13.06h SR Choteau
2. 12 Payton Durocher 13.46h Choteau
3. 10 Kamdyn Molenda 13.74h Cut Bank
4. 9 Shelby Schweigert 13.78h Fairfield
5. 11 Katelynn Larson 13.81h SR Cut Bank
6. 10 Aria Johnson 13.93h PR Fairfield
7. 9 Allyson Knight 14.43h PR Shelby
8. 11 Katelin Harvey 14.69h SR North Star
9. 9 London Raemaker 14.77h PR Cut Bank
10. 10 Falon Big Spring 14.93h PR Cut Bank
11. 9 Brook Luly 15.03h PR Shelby
12. 9 Bradi Hill 15.06h PR Augusta
13. 10 Portia Taylor 15.19h Cut Bank
14. 12 Caroline McEvers 16.03h PR Browning
15. 10 Anna McEvers 16.12h PR Browning
16. 9 Makayla Haight 16.46h PR Shelby
17. 9 Jae Allen 17.06h PR Augusta
9 Dakota Manecke NT Cut Bank
10 Paige Rasmussen NT Choteau
10 Anika Smylie NT North Toole County(S...
9 Hannah Christiaens NT Valier
9 Peyton CrossGuns NT Browning
12 Lori Dauwalder NT Fairfield
11 Kenzie Schmitt NT Fairfield
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Payton Durocher 29.76h Choteau
2. 12 Payge Durocher 29.79h Choteau
3. 11 Katelynn Larson 30.73h Cut Bank
4. 9 Shelby Schweigert 30.84h Fairfield
5. 9 Allyson Knight 32.58h PR Shelby
6. 9 Bradi Hill 33.48h PR Augusta
7. 10 Portia Taylor 34.97h Cut Bank
8. 9 Makayla Haight 35.96h PR Shelby
9. 10 Falon Big Spring 36.03h Cut Bank
10. 10 Carli Ballard 36.64h PR Cut Bank
9 Peyton CrossGuns NT Browning
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Payton Durocher 1:06.83h SR Choteau
2. 10 Anna Jamison 1:08.73h Choteau
3. 9 London Raemaker 1:10.18h Cut Bank
4. 12 Payge Durocher 1:10.82h PR Choteau
5. 11 Katelin Harvey 1:13.05h SR North Star
6. 10 Veronica Reed 1:13.33h SR Browning
7. 10 Portia Taylor 1:19.34h SR Cut Bank
8. 9 Bradi Hill 1:20.59h PR Augusta
9. 10 Carli Ballard 1:27.18h Cut Bank
11 Kenzie Schmitt NT Fairfield
12 Shaylyn Yellow Kidney NT Browning
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Alexis McWilliams 2:53.59h Fairfield
2. 10 Carly Parsell 2:55.39h PR Shelby
3. 9 Abby Bock 2:56.85h PR Valier
4. 11 Katelin Harvey 2:56.90h SR North Star
5. 11 Ashley BearChild 3:00.44h SR Browning
10 Veronica Reed NT Browning
11 Abbi Fitzpatrick NT Cut Bank
10 Brynne Finstad NT Cut Bank
9 Jillian Donaldson NT Choteau
9 Kelsey Madplume NT Browning
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Alexis McWilliams 6:29.42h SR Fairfield
2. 10 Veronica Reed 6:32.40h PR Browning
3. 11 Ashley BearChild 6:40.18h SR Browning
4. 9 Abby Bock 6:42.94h PR Valier
5. 10 Brynne Finstad 6:45.15h Cut Bank
6. 9 Kelsey Madplume 6:52.00h PR Browning
7. 11 Katelin Harvey 6:54.72h SR North Star
9 Jillian Donaldson NT Choteau
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kaylee Appley 14:48.00h SR Shelby
2. 12 Haylee Koon 18:29.00h SR North Toole County(S...
10 Maria Becker NT North Toole County(S...
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Aria Johnson 16.61h PR Fairfield
2. 12 Allix Goldhahn 18.52h Fairfield
3. 10 Katelyn Edinger 18.65h Cut Bank
4. 10 Anna Jamison 18.75h PR Choteau
5. 9 Brogan McAllister 21.03h PR Shelby
6. 12 Maria Murnane 21.17h Choteau
7. 9 Samantha May 23.53h PR Chester/Joplin-Inver...
8. 12 Sara Christiaens 26.97h SR Valier
12 Haylee Koon NT North Toole County(S...
10 Paige Rasmussen NT Choteau
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Aria Johnson 53.57h Fairfield
2. 10 Katelyn Edinger 57.87h Cut Bank
3. 12 Haylee Koon 1:04.28h SR North Toole County(S...
12 Maria Murnane NT Choteau
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Payge Durocher 54.89h Choteau
2 Shelby Schweigert 57.75h Fairfield
3 Katelyn Edinger 59.26h Cut Bank
4 Brittany Brusven 1:00.74h Shelby
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Kaylee Appley 4:51.00h Shelby
2 Ashley BearChild 4:59.00h Browning
Dakota Manecke
Kamdyn Molenda
Katelynn Larson
London Raemaker NT Cut Bank
Brittany Brusven
Brook Luly
Brogan McAllister
Olivia Stewart NT Shelby
- Payge Durocher
Payton Durocher
Anna Jamison
Maria Murnane NT Choteau
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Hanna Peterman 29-06.00 Fairfield
2. 12 Haylee Koon 27-01.00 SR North Toole County(S...
3. 9 Guardipee Tamika 26-11.00 PR Browning
4. 9 Jae Allen 25-03.00 PR Augusta
5. 12 Katie Kostelnik 24-09.00 Choteau
6. 9 Gabriella Anato 24-00.00 Cut Bank
7. 12 Dakota Reel 23-08.00 PR Shelby
8. 12 Brianna Murray 21-08.00 SR Power
9. 9 Jozlynn Whitford 20-09.00 PR Browning
10. 10 Elizabeth Anton 19-04.00 Cut Bank
11. 11 Mykayla LaBuff 16-05.00 SR Browning
11 Yuna Gerault ND Browning
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Brittany Brusven 96-03 PR Shelby
2. 9 Gabriella Anato 96-00 PR Cut Bank
3. 9 Jae Allen 84-01 PR Augusta
4. 9 Guardipee Tamika 64-01 PR Browning
4. 10 Carli Ballard 64-01 PR Cut Bank
6. 9 Hanna Peterman 63-09 Fairfield
7. 9 Jozlynn Whitford 62-01 PR Browning
8. 10 Elizabeth Anton 61-04 Cut Bank
9. 12 Sara Christiaens 56-07 SR Valier
10. 11 Mykayla LaBuff 45-04 SR Browning
11. 10 Maria Becker 38-06 SR North Toole County(S...
11 Yuna Gerault ND Browning
10 Teia Lackner ND Valier
12 Wednesday Rehm ND Power
Javelin - 600g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Katie Kostelnik 108-08 Choteau
2. 12 Dakota Reel 88-09 PR Shelby
3. 12 Haylee Koon 88-05 PR North Toole County(S...
4. 12 Wednesday Rehm 85-09 SR Power
5. 12 Lori Dauwalder 80-01 Fairfield
6. 9 London Raemaker 77-04 Cut Bank
7. 11 Kayona Fraser 69-03 PR Chester/Joplin-Inver...
8. 9 Jozlynn Whitford 68-07 PR Browning
9. 12 Brianna Murray 67-08 SR Power
10. 10 Maria Becker 65-01 PR North Toole County(S...
11. 9 Gabriella Anato 61-10 Cut Bank
12. 9 Jae Allen 58-10 PR Augusta
13. 10 Elizabeth Anton 50-08 Cut Bank
14. 11 Mykayla LaBuff 44-09 PR Browning
15. 10 Teia Lackner 43-02 SR Valier
11 Yuna Gerault ND Browning
9 Guardipee Tamika ND Browning
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Teia Lackner 4-08.00 PR Valier
2. 10 Anna Jamison 4-06.00 Choteau
3. 11 Kenzie Schmitt 4-06.00 Fairfield
4. 9 Abby Bock 4-02.00 PR Valier
5. 9 Hannah Christiaens 3-10.00 PR Valier
5. 12 Sara Christiaens 3-10.00 SR Valier
12 Caroline McEvers NH Browning
10 Anna McEvers NH Browning
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Dakota Manecke 8-06.00 PR Cut Bank
2. 12 Olivia Stewart 8-06.00 SR Shelby
3. 11 Abbi Fitzpatrick 7-06.00 Cut Bank
4. 12 Wednesday Rehm 7-00.00 SR Power
5. 10 Kaylee Appley 5-06.00 PR Shelby
6. 9 Brogan McAllister 5-00.00 PR Shelby
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Shelby Schweigert 14-08.50 PR Fairfield
2. 12 Allix Goldhahn 14-07.50 Fairfield
3. 10 Kamdyn Molenda 14-00.75 PR Cut Bank
4. 12 Lori Dauwalder 14-00.00 SR Fairfield
5. 9 Brook Luly 13-11.25 PR Shelby
6. 9 Bradi Hill 13-07.00 PR Augusta
7. 12 Olivia Stewart 13-06.50 SR Shelby
8. 12 Caroline McEvers 13-05.00 SR Browning
8. 11 Kayona Fraser 13-05.00 SR Chester/Joplin-Inver...
10. 12 Shaylyn Yellow Kidney 13-04.00 PR Browning
11. 9 Makayla Haight 12-07.00 PR Shelby
12. 9 Brogan McAllister 12-05.50 PR Shelby
13. 9 Samantha May 12-03.00 PR Chester/Joplin-Inver...
14. 10 Anika Smylie 12-02.00 PR North Toole County(S...
15. 10 Katelyn Edinger 11-08.00 SR Cut Bank
16. 10 Maria Becker 11-00.00 SR North Toole County(S...
17. 9 Hannah Christiaens 10-01.00 PR Valier
9 Peyton CrossGuns ND Browning
10 Anna McEvers ND Browning
10 Paige Rasmussen ND Choteau
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Brittany Brusven 30-08.50 SR Shelby
2. 12 Allix Goldhahn 30-04.50 Fairfield
3. 11 Kayona Fraser 29-08.00 SR Chester/Joplin-Inver...
4. 10 Anna McEvers 29-00.00 PR Browning
5. 12 Shaylyn Yellow Kidney 28-06.00 PR Browning
6. 10 Kamdyn Molenda 27-09.50 Cut Bank
7. 9 Brogan McAllister 27-03.00 PR Shelby
8. 9 Samantha May 26-11.00 PR Chester/Joplin-Inver...
9 Dakota Manecke ND Cut Bank
10 Maria Becker ND North Toole County(S...
10 Paige Rasmussen ND Choteau
9 Hannah Christiaens ND Valier
12 Olivia Stewart ND Shelby
12 Lori Dauwalder ND Fairfield
12 Caroline McEvers ND Browning