Results

Boys 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Keaton Anderson		11.20a SR	Billings Senior
2.	11	Colin Marks		11.22a SR	Park
3.	12	Haiden Collins		11.26a SR	Fergus
4.	11	Cade Johnstone		11.30a SR	Forsyth
5.	10	Keith Vanderlaan		11.31a	Custer County
6.	11	Kaleb Hanson		11.39a	Billings West
7.	12	Tyler Brown		11.45a	Billings Skyview
8.	12	Isaiah Renner		11.48a	Laurel
 
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Keith Vanderlaan		11.21a PR	Custer County
2.	12	Keaton Anderson		11.23a	Billings Senior
3.	12	Haiden Collins		11.29a	Fergus
4.	11	Cade Johnstone		11.30a	Forsyth
5.	11	Kaleb Hanson		11.32a PR	Billings West
6.	12	Tyler Brown		11.39a PR	Billings Skyview
7.	12	Isaiah Renner		11.40a PR	Laurel
7.	11	Colin Marks		11.40a	Park
9.	10	Chase Brachtenbach		11.42a	Natrona County
10.	10	Eyezahah Borroughs		11.45a SR	Billings West
10.	10	Milo Carpenter		11.45a PR	Billings West
12.	11	Micah Ans		11.46a SR	Billings Senior
13.	12	David Estrada		11.49a	Billings Senior
14.	10	Cody Milmine		11.52a	Buffalo
15.	11	Maeson Gallegos		11.59a SR	Natrona County
16.	10	Phillip Knisely		11.62a	Billings Central Cat...
17.	11	Alec Lovegren		11.66a SR	Sidney
17.	12	Evan Williams		11.66a SR	Billings Senior
19.	10	Marc Wodahl		11.67a SR	Buffalo
20.	12	Tyler Holloway		11.68a PR	Sheridan
20.	11	Ben Voss		11.68a	Billings Central Cat...
22.	12	Dawson McGlothlin		11.74a SR	Sidney
23.	10	Austin Hernandez		11.76a	Huntley Project
24.	10	Island Lucas		11.79a SR	Laurel
25.	12	Josh Kraft		11.81a	Billings Central Cat...
26.	9	Ethan Renner		11.82a PR	Laurel
27.	12	Bobby Culver		11.83a	Sheridan
28.	10	Ethan Major		11.84a PR	Belgrade
29.	10	Morgan Felbeck		11.85a	Natrona County
30.	11	Logan Rodacker		11.89a PR	Billings Skyview
30.	9	Demar Pugh		11.89a	Shepherd
32.	10	Duncan Kraft		11.90a PR	Billings Central Cat...
33.	11	Jon Schultze		11.92a SR	Buffalo
33.	9	Jess Bellows		11.92a PR	Custer County
35.	11	Tripp Hartman		11.96a PR	Red Lodge
36.	10	Justin Jumetilco		11.98a	Colstrip
37.	10	Matt Roma		12.02a PR	Sheridan
38.	10	Preston Branstetter		12.11a PR	Laurel
39.	12	Scott Wacaser		12.12a SR	Billings Skyview
40.	11	Matt Willey		12.14a	Sheridan
41.	11	Logan Martens		12.15a PR	Forsyth
41.	9	Taven Seyffarth		12.15a PR	Billings Skyview
43.	9	Asher Croy		12.16a	Huntley Project
44.	11	Brett Robinson		12.22a	Joliet
45.	11	Ian Bedford		12.30a SR	Roundup
46.	11	Spencer Gordon		12.33a	Belgrade
46.	12	Dustin Proctor		12.33a	Hardin
48.	11	Ray Rabou		12.39a SR	Buffalo
49.	12	Jemal Williams		12.40a PR	Belgrade
50.	11	Trey Oswald		12.45a PR	Joliet
51.	10	Adrian Cook		12.51a PR	Columbus
52.	12	Taylor Green		12.60a	Shepherd
53.	11	Jonas Williams		12.73a PR	Absarokee
54.	12	Brayden Crowley		12.84a	Roundup
55.	10	Brandon Schnug		13.12a	Forsyth
56.	11	Dylan Plympton		13.15a	Forsyth
57.	9	Davis Kreuzer		13.89a PR	Red Lodge
58.	9	Liam McDougal		14.09a	Colstrip
59.	9	Beau Martin		14.44a PR	Red Lodge
--	11	Teddy Krogh		DQ	Billings West
--	12	Michael Parra		DQ	Hardin
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Keaton Anderson		22.37a PR	Billings Senior
2.	11	Colin Marks		22.67a SR	Park
3.	12	Michael McGinnis		22.69a PR	Sidney
4.	12	David Estrada		22.78a PR	Billings Senior
5.	11	Paul Johnstone		22.92a PR	Forsyth
6.	10	Cody Milmine		22.97a PR	Buffalo
7.	11	Micah Ans		23.01a SR	Billings Senior
8.	12	Tyler Brown		23.07a PR	Billings Skyview
9.	10	Keith Vanderlaan		23.14a PR	Custer County
10.	12	Hayden Van Winkle		23.23a SR	Belgrade
11.	12	Tyler Gurchiek		23.25a SR	Billings West
12.	11	Lane Sumner		23.29a SR	Huntley Project
13.	11	Kaleb Hanson		23.47a PR	Billings West
14.	10	Brock Smith		23.48a PR	Billings West
15.	12	Ryan Mock		23.49a PR	Billings West
16.	12	Evan Williams		23.52a SR	Billings Senior
17.	11	Alec Lovegren		23.63a SR	Sidney
18.	12	Shane Milton		23.73a SR	Joliet
19.	10	Austin Hernandez		23.74a	Huntley Project
20.	11	Ben Voss		23.77a PR	Billings Central Cat...
21.	10	Wyatt Heringer		23.82a PR	Sidney
21.	12	Bobby Culver		23.82a PR	Sheridan
23.	10	Morgan Felbeck		23.92a	Natrona County
24.	12	Erik Marquis		23.95a PR	Laurel
25.	10	Matt Roma		24.07a PR	Sheridan
26.	10	Island Lucas		24.09a PR	Laurel
27.	10	Preston Branstetter		24.12a PR	Laurel
28.	11	Logan Rodacker		24.27a PR	Billings Skyview
29.	9	Taven Seyffarth		24.30a PR	Billings Skyview
30.	10	Justin Jumetilco		24.42a	Colstrip
31.	11	Matt Willey		24.43a SR	Sheridan
31.	9	Mason McCreary		24.43a PR	Buffalo
33.	12	Dawson McGlothlin		24.49a SR	Sidney
34.	11	Reice McHenry		24.53a PR	Roundup
35.	11	Tripp Hartman		24.54a PR	Red Lodge
36.	9	Cory Miller		24.55a	Billings Central Cat...
37.	9	Jay Johnson		24.66a PR	Shepherd
38.	11	Marc Graell		24.78a	Huntley Project
39.	11	Ray Rabou		24.79a PR	Buffalo
40.	12	Aaron Brandhorst		24.80a PR	Belgrade
41.	11	Matt Heinert		24.85a SR	Belgrade
42.	9	Asher Croy		24.89a PR	Huntley Project
43.	10	Ryan Dyess		24.97a PR	Buffalo
44.	10	Griffin Bailey		25.07a	Natrona County
45.	10	Grady Gilpatrick		25.08a PR	Fergus
46.	9	Dante Wallace		25.26a	Natrona County
47.	12	Colter Taylor		25.37a PR	Laurel
48.	10	Adrian Cook		25.38a PR	Columbus
49.	9	Jase Berg		25.94a PR	Shepherd
50.	12	Michael Parra		26.00a	Hardin
51.	12	Brayden Crowley		26.10a SR	Roundup
52.	10	Brandon Schnug		26.16a PR	Forsyth
53.	9	Logan Finley		26.38a PR	Absarokee
54.	-	Taylor Helgeson		26.41a PR	Shepherd
55.	9	Colton Wemhoff		27.11a PR	Absarokee
56.	11	Dylan Plympton		27.35a PR	Forsyth
57.	9	Liam McDougal		30.56a PR	Colstrip
--	12	Cade Cerkovnik		DQ	Billings Central Cat...
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Dawson LaRance		50.19a SR	Billings Senior
2.	12	Jacob Grinwis		50.43a PR	Belgrade
3.	11	Cade Johnstone		51.20a	Forsyth
4.	11	Micah Ans		51.29a PR	Billings Senior
5.	12	David Estrada		52.67a	Billings Senior
6.	12	Caleb Wall		53.17a SR	Billings Central Cat...
7.	9	Rowen Ruby		53.18a PR	Buffalo
8.	10	Marc Wodahl		53.25a	Buffalo
9.	10	Lucas Gibb		53.50a PR	Billings West
10.	10	Brock Smith		54.11a	Billings West
11.	11	Curtis Paluch		54.37a PR	Billings Senior
12.	11	Logan Rodacker		54.42a	Billings Skyview
13.	9	Cory Miller		54.47a PR	Billings Central Cat...
14.	9	Jay Johnson		54.50a PR	Shepherd
15.	10	Morgan Felbeck		54.52a PR	Natrona County
16.	11	Ezekiel Coyote Runs		54.57a PR	Hardin
17.	12	Cade Cerkovnik		54.64a	Billings Central Cat...
17.	12	Shane Milton		54.64a	Joliet
19.	11	Reice McHenry		54.81a	Roundup
20.	10	Van Gottwals		54.89a PR	Billings West
21.	12	Erik Marquis		55.14a PR	Laurel
22.	12	Troy McBee		55.39a SR	Natrona County
23.	11	Cole Cleveland		55.74a PR	Billings West
24.	11	Dakota DeArmon		55.82a PR	Natrona County
25.	10	Griffin Bailey		55.91a PR	Natrona County
26.	10	Cody Stultz		56.22a	Sheridan
27.	12	Tyler Brown		56.35a	Billings Skyview
28.	10	Jack Springer		56.46a	Billings Skyview
29.	10	Preston Branstetter		56.70a PR	Laurel
30.	10	Matt Roma		57.10a PR	Sheridan
30.	12	LaBaron Lewis		57.10a	Shepherd
32.	12	Aaron Brandhorst		57.11a PR	Belgrade
33.	9	Dallas Lopez		57.19a PR	Buffalo
34.	9	Jase Berg		57.37a PR	Shepherd
35.	10	Brady Frazier		57.38a	Billings Skyview
36.	10	Isaiah Todd		57.39a	Belgrade
37.	9	Tre Whitford		57.45a PR	Laurel
38.	10	Gabriel Nohl		57.68a PR	Park
39.	9	Austin Heimer		57.69a PR	Red Lodge
40.	12	Tristen Salthe		57.75a SR	Roundup
41.	11	Tripp Hartman		58.61a PR	Red Lodge
42.	10	Ryan Dyess		58.72a	Buffalo
43.	10	Shay Lillebberg		58.88a PR	Shepherd
44.	10	Caleb Russell		59.62a PR	Fergus
45.	9	Ian Vescovi		59.72a PR	Roundup
46.	12	Tanner Branstetter		1:00.05a SR	Laurel
47.	11	Dylan Plympton		1:00.21a	Forsyth
48.	11	Travis McKenney		1:00.79a PR	Red Lodge
49.	9	Asher Croy		1:01.00a PR	Huntley Project
50.	9	Nate Jenkin		1:01.87a PR	Belgrade
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Dawson LaRance		1:53.82a	Billings Senior
2.	12	Jacob Grinwis		1:55.14a PR	Belgrade
3.	12	Trace Jones		1:59.99a PR	Sidney
4.	12	Simon Petsch		2:01.11a	Billings West
5.	11	Tymer Goss		2:06.12a	Sheridan
6.	12	Ben Longbottom		2:06.84a SR	Laurel
7.	11	Ezekiel Coyote Runs		2:06.99a PR	Hardin
8.	12	Dallin Worthington		2:07.90a SR	Billings West
9.	12	Derek Vela		2:08.12a	Sheridan
10.	12	George Beddow		2:08.67a SR	Billings Central Cat...
11.	10	Karter Bernhardt		2:08.94a PR	Billings West
12.	11	David Prather		2:09.67a	Hardin
13.	11	Austin Hanna		2:10.63a	Billings West
14.	12	Tanner Watcha		2:11.98a	Sidney
15.	10	Nate Yeadon		2:12.24a PR	Natrona County
16.	12	Isaac Gilbertson		2:12.66a	Belgrade
17.	11	Tyler Dahinden		2:12.96a PR	Billings Skyview
18.	11	Connor Goddard		2:13.30a SR	Columbus
19.	11	Kaeston Carothers		2:13.45a PR	Natrona County
20.	10	Jack Springer		2:13.79a	Billings Skyview
21.	10	Ethan Doty		2:14.80a SR	Laurel
22.	9	Alex Garber		2:15.36a PR	Sheridan
23.	9	Chase Drange		2:16.06a	Custer County
24.	10	Clay Prell		2:16.34a	Custer County
25.	9	Jase Berg		2:16.75a PR	Shepherd
26.	12	Curtis Schneider		2:17.70a PR	Huntley Project
27.	10	Jakob May		2:17.87a	Joliet
28.	9	Tre Whitford		2:18.17a PR	Laurel
29.	9	Kater Michels		2:18.47a PR	Shepherd
30.	11	Shawn Beeler		2:18.86a SR	Forsyth
31.	12	Ethan Frank		2:19.97a	Natrona County
32.	10	Reese Kelly		2:20.23a PR	Shepherd
33.	10	Patrick Richardson		2:20.51a	Shepherd
34.	9	Payton Hunter		2:21.42a	Billings Skyview
35.	11	Joseph Ross		2:24.67a PR	Billings Senior
36.	10	Nathan Kessler		2:25.14a	Buffalo
37.	11	Travis McKenney		2:30.73a SR	Red Lodge
38.	12	Brody Robertson		2:32.91a SR	Roundup
39.	11	Colten Hoffmeier		2:34.48a	Roundup
40.	9	Seth Rothwell		2:38.16a	Forsyth
41.	12	Nick May		2:39.88a	Joliet
42.	11	Christian Barber		2:40.75a	Roundup
43.	9	Rylan Kuntz		2:42.94a	Forsyth
44.	9	Rowdy Pressler		2:44.44a PR	Roundup
45.	10	Coy Wickens		2:45.13a SR	Red Lodge
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Garrett Condelario		4:30.33a SR	Natrona County
2.	11	Brian Gonda		4:30.57a PR	Sheridan
3.	10	Levi Taylor		4:34.57a SR	Laurel
4.	12	Simon Petsch		4:35.55a SR	Billings West
5.	12	Jered McCafferty		4:35.87a SR	Sheridan
6.	12	Gibson Weydeveld		4:37.70a PR	Natrona County
7.	12	Drake Henson		4:38.25a PR	Fergus
8.	12	Peder Rickbeil		4:39.06a	Billings Senior
9.	11	Noah Majerus		4:42.89a SR	Fergus
10.	10	Ethan Wilson		4:47.99a	Billings Senior
11.	9	Finn Bentler		4:48.80a PR	Billings Senior
12.	11	David Prather		4:49.46a SR	Hardin
13.	12	Sawyer Degan		4:50.80a SR	Belgrade
14.	12	Ben Longbottom		4:51.49a	Laurel
15.	11	Logan Straus		4:54.97a	Billings West
16.	12	Grant Kelly		4:56.52a	Shepherd
17.	9	Alex Garber		4:56.88a	Sheridan
18.	10	Tucker Houlihan		4:57.59a SR	Billings Skyview
19.	10	Jakob May		4:57.97a PR	Joliet
20.	9	Mason Henry		4:58.30a PR	Natrona County
21.	9	Sam Fullbright		4:58.64a PR	Fergus
22.	12	Kai Krumwiede		4:59.48a PR	Fergus
23.	10	Gavin Fairlee		4:59.72a PR	Billings Skyview
24.	10	Patrick Richardson		5:00.18a	Shepherd
25.	10	Jacob Halligan		5:02.17a PR	Billings West
26.	12	Ethan Frank		5:02.49a	Natrona County
27.	10	Ethan Doty		5:02.50a SR	Laurel
28.	9	Quest Savery		5:03.78a	Custer County
29.	10	Garett Avery		5:04.13a PR	Sheridan
30.	12	Josh Bundy		5:05.04a PR	Billings Central Cat...
31.	9	Dane McCalla		5:05.20a PR	Billings Central Cat...
32.	11	Rivers Anderson		5:07.18a PR	Colstrip
33.	10	Peyton Streiff		5:08.71a	Billings West
34.	12	Isaac Gilbertson		5:09.98a PR	Belgrade
35.	12	Kevin Vallie		5:10.39a	Hardin
36.	10	Ashe Sperry		5:10.73a SR	Billings Skyview
37.	10	Kyle Schaff		5:11.14a PR	Huntley Project
38.	9	Payton Hunter		5:14.48a	Billings Skyview
39.	10	Reese Kelly		5:15.60a PR	Shepherd
40.	11	Ethan Gradwohl		5:19.03a PR	Laurel
41.	11	Sean Bullard		5:19.40a SR	Colstrip
42.	10	Trajan Hill		5:21.34a	Hardin
43.	10	Camron Avent		5:22.81a PR	Red Lodge
44.	9	Kater Michels		5:27.28a	Shepherd
45.	10	Izak Becker		5:29.63a PR	Belgrade
46.	10	Ryan Batie		5:32.08a SR	Colstrip
47.	9	Seth Rothwell		5:32.64a PR	Forsyth
48.	12	Brody Robertson		5:33.35a SR	Roundup
49.	12	Tyrell Old Coyote		5:37.44a	Hardin
50.	11	Christian Barber		5:37.99a SR	Roundup
51.	12	Harley Dowling		5:44.51a PR	Roundup
52.	10	Micah Richter		5:45.10a PR	Columbus
53.	11	Dylan Jackson		5:55.52a PR	Forsyth
54.	9	Rylan Kuntz		5:56.76a PR	Forsyth
55.	11	Kirby Simpson		6:04.78a SR	Hardin
56.	12	Devin Livergood		6:12.62a PR	Columbus
57.	10	Coy Wickens		6:26.31a SR	Red Lodge
58.	11	Ashton White Antelope		7:39.30a PR	St Stephens Indian
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Garrett Condelario		9:56.75a SR	Natrona County
2.	10	Levi Taylor		10:11.24a	Laurel
3.	12	Gibson Weydeveld		10:34.48a	Natrona County
4.	12	Sawyer Degan		10:39.97a	Belgrade
5.	12	Adam Barrie		10:40.80a SR	Billings West
6.	11	Noah Majerus		10:47.42a	Fergus
7.	9	Finn Bentler		10:49.83a PR	Billings Senior
8.	12	Grant Kelly		10:54.39a	Shepherd
9.	12	Kai Krumwiede		10:56.46a	Fergus
10.	10	Trajan Hill		10:58.17a	Hardin
11.	10	Alex Mitchell		10:59.75a	Custer County
12.	11	Connor Fink		11:09.47a SR	Sidney
13.	9	Sam Fullbright		11:10.24a	Fergus
14.	9	Dane McCalla		11:10.64a PR	Billings Central Cat...
15.	10	Zach Austin		11:13.07a PR	Custer County
16.	9	Dominik Gause-Leger		11:16.19a PR	Billings West
17.	12	Kevin Vallie		11:16.83a SR	Hardin
18.	10	Nathan Kessler		11:18.78a SR	Buffalo
19.	10	Ethan Wilson		11:20.40a	Billings Senior
20.	10	Ashe Sperry		11:21.78a	Billings Skyview
21.	12	Zach Sommerfeld		11:21.99a SR	Sidney
22.	12	Connor Meron		11:22.70a PR	Billings West
23.	9	Mason Henry		11:24.49a PR	Natrona County
--	9	Trey Crazymule		NT	Belgrade
--	10	Shane Vomund		NT	Red Lodge
--	9	Logan Wisenbaugh		NT	Fergus
--	10	Conor Pierson		NT	Park
--	10	Tucker Houlihan		NT	Billings Skyview
--	10	Camron Avent		NT	Red Lodge
--	10	Kyle Schaff		NT	Huntley Project
--	11	Ethan Gradwohl		NT	Laurel
--	10	Izak Becker		NT	Belgrade
--	10	Jakob May		NT	Joliet
--	10	Eric Love		NT	Billings West
--	10	Gavin Fairlee		NT	Billings Skyview
--	10	Micah Richter		NT	Columbus
--	10	LaQuan Yellowtail		NT	Hardin
--	11	Kirby Simpson		NT	Hardin
--	11	Kaeston Carothers		NT	Natrona County
--	12	Peder Rickbeil		NT	Billings Senior
--	12	Harley Dowling		NT	Roundup
--	11	Joseph Ross		NT	Billings Senior
--	12	Devin Livergood		NT	Columbus
--	11	David Prather		NT	Hardin
--	11	Rivers Anderson		NT	Colstrip
--	12	Brody Robertson		NT	Roundup
--	11	Dylan Jackson		NT	Forsyth
--	11	Christian Barber		NT	Roundup
--	12	Tyrell Old Coyote		NT	Hardin
--	10	Braiden Ranstrom		NT	Columbus
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Brad Graves		15.00a PR	Huntley Project
2.	10	Alec Riegert		15.23a PR	Sheridan
2.	11	Kyle Patelis		15.23a PR	Billings West
4.	11	Winston Platt		15.29a PR	Billings West
5.	11	Bryan Brensdal		15.59a PR	Billings Skyview
6.	11	Caleb Knoche		15.73a PR	Forsyth
7.	10	Chris Abell		16.40a	Laurel
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Brad Graves		15.36a	Huntley Project
2.	11	Winston Platt		15.55a	Billings West
3.	10	Alec Riegert		15.66a	Sheridan
4.	11	Kyle Patelis		15.67a	Billings West
5.	11	Caleb Knoche		15.76a	Forsyth
6.	12	Tyler Burk		16.03a SR	Custer County
7.	11	Bryan Brensdal		16.13a	Billings Skyview
8.	10	Chris Abell		16.17a	Laurel
9.	12	Elijah Perry		16.18a PR	Billings West
10.	11	Michael Jacobson		16.34a PR	Columbus
11.	10	Caleb Jones		16.52a PR	Buffalo
12.	11	Colt Spencer		16.61a PR	Laurel
13.	9	Demar Pugh		16.87a PR	Shepherd
14.	12	Caleb Petross		16.88a	Custer County
15.	10	Ryan Griffin		17.00a PR	Billings Skyview
16.	10	Hunter Brandt		17.08a	Natrona County
17.	12	Jonah Saunders		17.09a SR	Billings Skyview
18.	12	Drew Boedecker		17.52a	Sheridan
19.	11	Garrison Hughes		17.55a	Sidney
20.	11	Clay Nelson		17.60a PR	Billings Skyview
21.	10	Chris Hust		17.92a	Huntley Project
22.	10	Kaden Stradley		18.02a	Custer County
23.	12	Thomas Robitaille		18.46a PR	Natrona County
24.	9	Aidan Barrows		18.57a PR	Custer County
25.	9	Nate Bundy		18.69a	Custer County
26.	10	Aaron Thiele		19.20a	Buffalo
27.	9	Nate Gorham		19.32a PR	Shepherd
28.	10	Colton Whitney		20.19a	Joliet
29.	12	Dominic Herrera		20.23a	Natrona County
--	9	Jeremy Coomes		DQ	Billings West
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Alec Riegert		41.12a PR	Sheridan
2.	10	Brad Graves		41.97a PR	Huntley Project
3.	12	Drew Boedecker		42.12a PR	Sheridan
4.	11	Winston Platt		42.22a PR	Billings West
5.	12	Tyler Burk		42.41a SR	Custer County
6.	12	Caleb Petross		42.75a PR	Custer County
7.	11	Michael Jacobson		42.95a PR	Columbus
8.	11	Kyle Patelis		43.46a	Billings West
9.	10	Kaden Stradley		43.57a	Custer County
10.	12	Jonah Saunders		43.63a PR	Billings Skyview
11.	10	Caleb Jones		43.64a PR	Buffalo
12.	12	Sam Parrish		43.84a SR	Billings Senior
13.	11	Colt Spencer		43.90a PR	Laurel
14.	9	Aidan Barrows		44.03a PR	Custer County
15.	12	Elijah Perry		44.91a	Billings West
16.	11	Bryan Brensdal		45.08a	Billings Skyview
17.	9	Nate Bundy		45.16a	Custer County
18.	9	Demar Pugh		45.31a	Shepherd
19.	11	David Prather		45.36a	Hardin
20.	10	Grady Gilpatrick		45.45a PR	Fergus
21.	10	Karter Bernhardt		46.02a	Billings West
22.	10	Aaron Thiele		46.36a PR	Buffalo
23.	10	Ryan Griffin		46.59a	Billings Skyview
24.	11	Clay Nelson		46.67a	Billings Skyview
25.	12	Dominic Herrera		46.94a SR	Natrona County
26.	10	Chris Hust		46.95a	Huntley Project
27.	10	Parker Christensen		47.24a PR	Sheridan
28.	10	Hunter Brandt		47.58a	Natrona County
29.	12	Stuart Smith		47.71a SR	Belgrade
30.	11	Michael Brastrup		48.30a PR	Sheridan
31.	11	Alex Wickens		48.33a	Fergus
32.	12	Thomas Robitaille		48.52a	Natrona County
33.	10	Colton Whitney		48.64a	Joliet
34.	9	Jay Johnson		48.76a	Shepherd
35.	9	Nate Gorham		48.83a PR	Shepherd
36.	11	Spencer Gordon		48.98a SR	Belgrade
37.	9	Logan Wisenbaugh		49.01a PR	Fergus
38.	11	Bryce Roan		50.03a	Hardin
39.	11	Matt Heinert		50.44a PR	Belgrade
40.	9	Ewan Sulser		51.22a	Billings Senior
41.	12	Joaquin Bodine		51.35a	Billings Senior
42.	10	Ronald Anderson		52.48a	Hardin
43.	12	Trevor Johnson		52.74a PR	Natrona County
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Evan Williams		43.43a	Billings Senior
2		Kyle Patelis		43.74a	Billings West
3		Trace Jones		43.93a	Sidney
4		Tyler Burk		44.51a	Custer County
5		Tyler Holloway		44.66a	Sheridan
6		Lane Sumner		44.74a	Huntley Project
7		Jared Craig		44.91a	Laurel
8		Caleb Knoche		45.00a	Forsyth
9		Evan Barthel		45.02a	Billings Central Cat...
10		Maeson Gallegos		45.04a	Natrona County
11		Ryan Griffin		45.07a	Billings Skyview
12		Marc Wodahl		45.21a	Buffalo
13		Ethan Major		45.42a	Belgrade
14		Taylor Green		47.27a	Shepherd
15		Brayden Crowley		47.41a	Roundup
16		Shay Robertus		48.58a	Joliet
17		Joaquin Pilcher		49.05a	Absarokee
18		Rily Livingston		51.29a	Columbus
19		Vinny Sobiech		54.17a	Red Lodge
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Milo Carpenter		3:28.13a	Billings West
2		Wyatt Heringer		3:31.17a	Sidney
3		Tyler Burk		3:34.07a	Custer County
4		Kevin Raymond		3:34.40a	Forsyth
5		Maeson Gallegos		3:37.16a	Natrona County
6		Alec Riegert		3:38.99a	Sheridan
7		Micah Ans		3:39.00a	Billings Senior
8		Aaron Brandhorst		3:42.36a	Belgrade
9		Shay Robertus		3:46.28a	Joliet
10		Tre Whitford		3:46.76a	Laurel
11		Jack Springer		3:47.77a	Billings Skyview
12		Jay Johnson		3:50.10a	Shepherd
13		Rowen Ruby		3:50.12a	Buffalo
14.		Relay Team		3:53.57a	Fergus
15		Rily Livingston		3:53.66a	Columbus
16		Ian Bedford		3:59.64a	Roundup
17		Tyler Planichek		4:03.10a	Absarokee
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Braydon Deming		55-04.50 PR	Billings West
2.	12	Bryson Deming		54-02.25 PR	Billings West
3.	12	Blade Miller		54-00.75	Billings West
4.	10	Carter Hughes		52-07.00 PR	Sidney
5.	12	Emmit Bartsch		48-09.00 SR	Billings Senior
6.	12	Caden Milmine		47-11.00 PR	Buffalo
7.	11	Maxwel Myers		46-06.50 PR	Sheridan
8.	11	Landin Pabich		45-08.00	Billings West
9.	10	Garrison Poetzl		45-01.00 SR	Billings Senior
9.	12	Kyler Rogers		45-01.00 SR	Belgrade
11.	10	Brendon Gustafson		44-03.00	Natrona County
12.	12	Taylor Green		44-01.50	Shepherd
13.	11	Curtis Harper		44-01.00 PR	Roundup
14.	11	Ethan Saberhagen		43-07.00 PR	Billings Senior
15.	10	Beau Petersen		43-00.00 PR	Colstrip
16.	12	Sam Butcher		41-07.25 PR	Fergus
17.	10	Corey Rizzi		41-06.00	Natrona County
18.	11	Michael Brastrup		41-05.50 PR	Sheridan
19.	11	Kaleb McNeil		41-04.00	Billings Skyview
19.	12	Steven Callaway		41-04.00 PR	Roundup
21.	11	Ethan Hackworth		40-10.00	Natrona County
22.	12	Colter Hickok		40-07.50	Laurel
23.	12	William Blewett		40-04.25	Belgrade
24.	10	Devon Simmons		40-04.00 PR	Park
24.	12	Wyatt Roe		40-04.00 PR	Billings Central Cat...
26.	12	Dawsen Berg		39-05.25 PR	Billings Skyview
27.	12	Zach Sutton		38-08.50 PR	Columbus
28.	11	Isaac Nicholson		38-06.50 PR	Buffalo
29.	11	Jack Johnston		38-05.50	Billings Skyview
30.	11	Devin Matthews		38-04.50 PR	Buffalo
31.	10	Blade Macrow		38-03.75 PR	Belgrade
32.	10	Kolter McLaughlin		38-01.25 PR	Laurel
33.	11	Nicholas Wilks		37-11.25	Billings Senior
34.	12	Craig Sowers		37-05.00	Laurel
35.	12	William Oset		37-03.50	Roundup
36.	10	Shane ODea		37-03.25	Billings Skyview
37.	10	Mason Harrison		37-02.25	Fergus
38.	12	Justin King		36-09.00	Joliet
39.	12	John Medley		36-06.00	Billings Central Cat...
40.	10	Trevor Dean		36-04.75 PR	Sidney
41.	10	Logan Kennedy		36-04.50 SR	Laurel
42.	11	Shawn Beeler		36-00.00	Forsyth
42.	12	Colton Hoppe		36-00.00	Colstrip
42.	11	Blayne Baker		36-00.00 PR	Sheridan
45.	11	Aaron Seeman		35-09.00	Buffalo
45.	10	Ethan Lewallen		35-09.00 PR	Sheridan
47.	10	Colton Peacher		35-01.50	Park
--	10	Tanner Barnes		ND	Shepherd
--	11	Ashton White Antelope		ND	St Stephens Indian
--	9	Jase Berg		ND	Shepherd
--	9	Levi Beeler		ND	Shepherd
--	10	Ian Flanscha		ND	Roundup
--	11	Wesley Rice		ND	Natrona County
--	12	Alex Bradford		ND	Custer County
--	12	Reilly Conley		ND	Custer County
--	11	Michael Mahaday		ND	Park
--	9	Davis Kreuzer		ND	Red Lodge
--	9	Brendan Beckett		ND	Red Lodge
--	9	Isaiah Bouchard		ND	Huntley Project
--	9	Trey Yates		ND	Colstrip
--	9	Taylor Johnson		ND	Shepherd
--	9	Salem Ynostrosa		ND	St Stephens Indian
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Braydon Deming		166-08	Billings West
2.	10	Carter Hughes		163-10 PR	Sidney
3.	12	Bryson Deming		161-02	Billings West
4.	12	Blade Miller		156-04 SR	Billings West
5.	12	Emmit Bartsch		156-01	Billings Senior
6.	11	Ethan Saberhagen		149-05 SR	Billings Senior
7.	11	Maxwel Myers		146-01 PR	Sheridan
8.	10	Brendon Gustafson		132-03	Natrona County
9.	11	Shawn Beeler		129-05 PR	Forsyth
10.	10	Ely Kraft		128-09	Laurel
11.	12	Taylor Green		128-02	Shepherd
12.	12	Justin King		128-00	Joliet
13.	11	Kaleb McNeil		125-09	Billings Skyview
14.	12	Sam Butcher		124-01	Fergus
15.	10	Garrison Poetzl		120-09	Billings Senior
16.	12	William Blewett		119-08	Belgrade
17.	11	Gus Wenz		117-09 PR	Shepherd
18.	11	Michael Brastrup		117-00 SR	Sheridan
19.	12	Kyler Rogers		116-08	Belgrade
20.	11	Isaac Nicholson		115-05 PR	Buffalo
21.	12	Craig Sowers		114-08	Laurel
22.	10	Beau Petersen		114-03 PR	Colstrip
23.	11	Chris Brown		114-00 PR	Natrona County
24.	12	Reilly Conley		110-10 PR	Custer County
25.	10	Ian Flanscha		110-09	Roundup
--	12	Steven Callaway		ND	Roundup
--	10	Mason Harrison		ND	Fergus
--	10	Carter Slade		ND	Billings West
--	10	Trevor Dean		ND	Sidney
--	10	Caleb Russell		ND	Fergus
--	11	Ethan Hackworth		ND	Natrona County
--	11	Wesley Rice		ND	Natrona County
--	11	Nicholas Wilks		ND	Billings Senior
--	10	Logan Kennedy		ND	Laurel
--	11	Braiden Moseman		ND	Billings Skyview
--	11	Aaron Seeman		ND	Buffalo
--	11	Bridger Johnson		ND	Billings Skyview
--	10	Walker Anttila		ND	Joliet
--	10	Ethan Lewallen		ND	Sheridan
--	9	Levi Beeler		ND	Shepherd
--	11	Ashton White Antelope		ND	St Stephens Indian
--	12	Alex Bradford		ND	Custer County
--	12	Ronnie Hennelly		ND	Colstrip
--	12	William Oset		ND	Roundup
--	12	Kyle Kinn		ND	Roundup
--	12	Caden Milmine		ND	Buffalo
--	12	Nick May		ND	Joliet
--	11	David Prather		ND	Hardin
--	12	Colton Hoppe		ND	Colstrip
--	12	Zach Sutton		ND	Columbus
--	12	Colter Hickok		ND	Laurel
--	9	Salem Ynostrosa		ND	St Stephens Indian
--	9	Kater Michels		ND	Shepherd
--	9	Trey Yates		ND	Colstrip
--	11	Devin Matthews		ND	Buffalo
--	9	Isaiah Bouchard		ND	Huntley Project
--	12	Mathew Clark		ND	Billings Skyview
--	11	Konnolly Shane		ND	Hardin
--	12	Kelly Irion		ND	Custer County
--	11	Blayne Baker		ND	Sheridan
 
Javelin - 800g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Casey Cole		186-01 SR	Laurel
2.	12	Ronnie Hennelly		167-08	Colstrip
3.	11	Ben Voss		160-08	Billings Central Cat...
4.	10	Tyler Gray		159-00	Billings Central Cat...
5.	12	Ty Olson		155-06	Joliet
6.	11	Hunter Braaton		148-09	Billings West
7.	12	Tristen Salthe		148-03	Roundup
8.	12	Zane Jarecke		144-08 SR	Laurel
9.	12	Jesse Bone		142-02	Billings Skyview
10.	12	Jared Steinbesser		139-03 PR	Sidney
11.	10	Logan Kennedy		138-02	Laurel
12.	11	Caleb Knoche		138-00	Forsyth
13.	10	Brock Smith		137-06	Billings West
14.	12	Bryce Peterson		137-05 PR	Huntley Project
15.	12	Robbie Coleman		135-04	Absarokee
16.	12	Ty Thirud		133-04 PR	Billings Skyview
17.	10	Blade Macrow		132-10 PR	Belgrade
18.	10	Ely Kraft		131-08 SR	Laurel
19.	12	Reilly Conley		131-02	Custer County
20.	11	Joaquin Pilcher		129-02	Absarokee
21.	11	Kaleb McNeil		127-10 PR	Billings Skyview
22.	11	Dante Downing		126-04	Shepherd
23.	12	Nick May		126-02 PR	Joliet
24.	11	Braiden Moseman		125-10	Billings Skyview
25.	10	Jonathon Krivec		125-05 PR	Billings West
26.	10	Brayden Fulton		124-11 PR	Shepherd
27.	10	Clay Prell		120-01 PR	Custer County
28.	11	Liam Walsh		119-09 PR	Park
29.	11	Levi Kober		119-06 PR	Billings Senior
--	11	Carter Garsjo		ND	Billings Senior
--	11	Shawn Beeler		ND	Forsyth
--	11	Michael Brastrup		ND	Sheridan
--	11	Alex Wickens		ND	Fergus
--	12	Kyle Kinn		ND	Roundup
--	12	Brayden Crowley		ND	Roundup
--	12	Corbin Bodine		ND	Billings Senior
--	10	Cameron Muri		ND	Custer County
--	11	Curtis Harper		ND	Roundup
--	10	Adam Weir		ND	Colstrip
--	11	Gus Wenz		ND	Shepherd
--	10	Taylor Rosman		ND	Shepherd
--	10	Walker Anttila		ND	Joliet
--	10	Joey Peacher		ND	Park
--	9	Levi Beeler		ND	Shepherd
--	12	Dustin Proctor		ND	Hardin
--	11	Tobias Green		ND	Huntley Project
--	10	Isaiah Todd		ND	Belgrade
--	12	Konnor Soft		ND	Billings Senior
--	9	Davis Kreuzer		ND	Red Lodge
--	9	Brendan Beckett		ND	Red Lodge
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Keaton Anderson		6-05.00 SR	Billings Senior
2.	11	Brett Norvelle		6-03.00	Natrona County
3.	-	Rily Livingston		6-03.00 PR	Columbus
4.	10	Ry Olson		5-11.00	Joliet
5.	10	Jaden Graham		5-11.00 PR	Fergus
6.	12	Jared Steinbesser		5-11.00 SR	Sidney
7.	12	Isaiah Renner		5-11.00 SR	Laurel
7.	10	Hunter Brown		5-11.00	Natrona County
7.	12	Ty Olson		5-11.00 SR	Joliet
10.	11	Dawson Fowler		5-09.00 SR	Belgrade
10.	9	Jess Bellows		5-09.00	Custer County
10.	9	Julius Mims		5-09.00	Billings Skyview
13.	9	Ethan Renner		5-07.00 PR	Laurel
13.	12	Konnor Soft		5-07.00	Billings Senior
13.	11	Clay Nelson		5-07.00	Billings Skyview
13.	10	Chris Hust		5-07.00	Huntley Project
13.	10	Mason Morgan		5-07.00	Billings Senior
13.	10	Dylan Sutton		5-07.00	Columbus
13.	10	Taylor Rosman		5-07.00 PR	Shepherd
13.	11	Dante Downing		5-07.00	Shepherd
--	12	LaBaron Lewis		NH	Shepherd
--	11	Christian Yeager		NH	Natrona County
--	10	Shay Robertus		NH	Joliet
--	10	Dawson Howe		NH	Shepherd
--	11	Ben Acres		NH	Natrona County
--	9	Nate Gorham		NH	Shepherd
--	9	Caleb Bailey		NH	Joliet
--	10	Jarred Vojacek		NH	Sidney
--	12	Gavin Betts		NH	Hardin
--	11	Matt Willey		NH	Sheridan
--	12	Drew Boedecker		NH	Sheridan
--	12	Johnathon Benes		NH	Roundup
--	12	Ryan Mock		NH	Billings West
--	9	Asher Croy		NH	Huntley Project
--	9	Colton Wemhoff		NH	Absarokee
--	9	Christian Updike		NH	Sheridan
--	9	Austin Heimer		NH	Red Lodge
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Garrison Hughes		15-06.00	Sidney
2.	12	Scott Wacaser		14-00.00 SR	Billings Skyview
3.	10	Wyatt Heringer		12-00.00 PR	Sidney
4.	9	Carson Weeden		12-00.00	Fergus
5.	11	Connor Henshaw		12-00.00 SR	Natrona County
6.	12	Cole Sundstrom		11-06.00	Huntley Project
6.	12	Bobby Culver		11-06.00	Sheridan
6.	11	Brett Robinson		11-06.00	Joliet
7.	11	Brandon Dringman		11-06.00 PR	Billings West
7.	12	Parker Dean		11-06.00	Sidney
7.	12	Nate Johnston		11-06.00	Billings West
7.	12	Matt Penner		11-06.00 PR	Belgrade
7.	11	Colton Atkinson		11-06.00	Laurel
7.	11	Tyler Planichek		11-06.00 PR	Absarokee
7.	11	Jon Schultze		11-06.00	Buffalo
7.	10	Jon Tripp		11-06.00	Billings West
7.	10	Blake Wacaser		11-06.00 PR	Billings Skyview
7.	10	Jace Almanza		11-06.00	Billings Senior
19.	11	Trey Oswald		11-00.00	Joliet
19.	11	Logan Donally		11-00.00	Huntley Project
--	11	Jonas Williams		NH	Absarokee
--	11	John Bazant		NH	Billings West
--	11	Vinny Sobiech		NH	Red Lodge
--	11	Cordell Ellis		NH	Custer County
--	11	Logan Martens		NH	Forsyth
--	12	Carver Thompson		NH	Laurel
--	12	Jared Craig		NH	Laurel
--	12	Harley Dowling		NH	Roundup
--	10	Mason Morgan		NH	Billings Senior
--	10	Daniel Craig		NH	Laurel
--	10	Gabriel Nohl		NH	Park
--	9	Danila Andreev		NH	Natrona County
--	10	Christian Rasmussen		NH	Natrona County
--	10	Matt Legler		NH	Sheridan
--	10	Jacob St. Pierre		NH	Sheridan
--	9	Hunter Weickum		NH	Natrona County
--	9	Camden McArthur		NH	Sheridan
--	11	Ethan Melder		NH	Billings Central Cat...
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Keaton Anderson		21-08.00 SR	Billings Senior
2.	11	Winston Platt		21-03.00	Billings West
3.	12	Isaiah Renner		21-02.00	Laurel
4.	10	Hunter Brown		20-07.00	Natrona County
5.	12	Elijah Daniels		20-03.00 PR	Columbus
6.	11	Paul Johnstone		20-00.75	Forsyth
7.	10	Shay Robertus		19-11.00	Joliet
8.	11	Lucas Harper		19-10.50	Billings Senior
9.	12	Ty Olson		19-10.00 PR	Joliet
9.	12	Jared Craig		19-10.00	Laurel
11.	12	Hayden Van Winkle		19-07.00	Belgrade
12.	11	Teddy Krogh		19-04.00	Billings West
13.	12	Stuart Smith		19-03.00	Belgrade
13.	10	Lucas Gibb		19-03.00	Billings West
15.	12	Johnathon Benes		19-01.50 PR	Roundup
16.	12	Haiden Collins		18-11.00 PR	Fergus
17.	9	Rowen Ruby		18-10.00	Buffalo
18.	11	Carter Garsjo		18-09.00 PR	Billings Senior
19.	9	Ethan Renner		18-08.00	Laurel
20.	9	Mason McCreary		18-06.50 PR	Buffalo
21.	12	Tyler Holloway		18-05.50	Sheridan
22.	10	Ry Olson		18-04.50	Joliet
23.	11	Nehemiah Garza		18-04.00	Billings Skyview
23.	12	Colter Taylor		18-04.00	Laurel
25.	10	Steven Ray		18-03.00 SR	Custer County
26.	10	Tristan Hirsch		18-02.25 PR	Custer County
27.	12	Trevor Johnson		18-02.00	Natrona County
28.	10	Dylan Sutton		18-01.50	Columbus
29.	11	Ray Rabou		18-01.25	Buffalo
30.	10	Cade Nelson		17-11.00	Billings West
31.	11	Matt Willey		17-09.00	Sheridan
32.	11	Colin Marks		17-08.00 PR	Park
33.	9	Taylor Johnson		17-07.50 PR	Shepherd
34.	9	Kordel Ellis		17-06.50 PR	Huntley Project
35.	10	Jaden Graham		17-04.75 PR	Fergus
36.	11	Marc Graell		17-04.50 PR	Huntley Project
37.	12	Tosh Honda		17-03.00	Hardin
38.	12	Thomas Robitaille		17-02.00	Natrona County
39.	9	Khristian Gogan		17-01.50	Billings Skyview
40.	12	Gavin Betts		17-00.00	Hardin
41.	11	Trapper Morey		16-11.25 PR	Buffalo
42.	10	Caleb Giacomini		16-10.00	Billings Skyview
43.	12	Derek Vela		16-09.75	Sheridan
44.	11	Logan Martens		16-09.00 SR	Forsyth
45.	11	Tobias Green		16-06.50 PR	Huntley Project
46.	9	Seth Rothwell		16-05.00	Forsyth
47.	10	Dawson Howe		16-04.00	Shepherd
48.	10	Brayden Fulton		16-03.50	Shepherd
49.	10	Jay Reid		16-01.50	Huntley Project
50.	9	Christian Updike		15-11.00	Sheridan
51.	9	Austin Heimer		15-09.00 PR	Red Lodge
52.	9	Beau Martin		15-03.00 PR	Red Lodge
53.	11	Kevin Raymond		15-02.00	Forsyth
--	9	Mathew Jacobsen		ND	Park
--	-	Hunter Sheils		ND	Columbus
--	10	Justin Jumetilco		ND	Colstrip
--	10	Adam Weir		ND	Colstrip
--	11	Riley Shepperson		ND	Natrona County
--	10	Reese Kelly		ND	Shepherd
--	11	Terik Fike		ND	Joliet
--	11	Connor Goddard		ND	Columbus
--	-	Jake Wagenaar		ND	Shepherd
--	11	Kaden Zeigler		ND	Columbus
--	11	Brennan Hagar		ND	Natrona County
--	12	Ronnie Hennelly		ND	Colstrip
--	12	Caleb Petross		ND	Custer County
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Michael McGinnis		42-09.25 SR	Sidney
2.	10	Hunter Brown		42-07.25 PR	Natrona County
3.	10	Ry Olson		41-07.50	Joliet
4.	11	Brett Norvelle		41-05.00 PR	Natrona County
5.	11	Taylor Rowlison		40-08.25	Joliet
6.	11	Dawson Fowler		40-07.75	Belgrade
7.	12	Ty Olson		40-05.50	Joliet
8.	10	Steven Ray		39-06.00	Custer County
9.	12	Jared Craig		39-03.50 PR	Laurel
10.	11	Paul Johnstone		39-02.25	Forsyth
11.	11	Carter Garsjo		38-08.00 PR	Billings Senior
12.	11	Lucas Harper		38-07.00	Billings Senior
13.	12	Jared Steinbesser		38-06.00	Sidney
14.	10	Cade Nelson		38-01.75	Billings West
15.	11	Clay Nelson		37-07.00	Billings Skyview
16.	10	Tristan Hirsch		36-08.25	Custer County
16.	9	Caleb Bailey		36-08.25	Joliet
18.	12	Tosh Honda		35-09.25	Hardin
19.	10	Brayden Fulton		35-08.75	Shepherd
20.	9	Taylor Johnson		35-04.00 PR	Shepherd
21.	11	Tyler Planichek		34-11.00 PR	Absarokee
22.	9	Rylan DeVries		34-08.00 PR	Huntley Project
23.	10	Cameron Muri		34-07.00	Custer County
24.	11	Tobias Green		34-06.75	Huntley Project
25.	11	Alec Nys		34-06.00	Laurel
26.	10	Dawson Howe		34-05.75	Shepherd
27.	10	Tyce Dahlberg		34-01.25 PR	Buffalo
28.	10	Brandon Parsons		34-01.00	Laurel
29.	10	Brady Frazier		34-00.00	Billings Skyview
30.	9	Beau Martin		33-10.00 PR	Red Lodge
31.	12	Konnor Soft		33-08.00 PR	Billings Senior
32.	9	Ewan Sulser		33-06.25 PR	Billings Senior
33.	10	Brandon Schnug		33-04.75 SR	Forsyth
34.	11	Kevin Raymond		33-02.50 PR	Forsyth
--	9	Mathew Jacobsen		ND	Park
--	10	Adam Weir		ND	Colstrip
--	11	Christian Yeager		ND	Natrona County
--	10	Dylan Sutton		ND	Columbus
--	9	Carson Weeden		ND	Fergus
--	12	Stuart Smith		ND	Belgrade
--	11	Brennan Hagar		ND	Natrona County
--	11	Colton Atkinson		ND	Laurel
 
Girls 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Maddie Brockel		12.58a SR	Billings West
2.	11	Riley Rafferty		12.68a SR	Sheridan
3.	12	Taylor Ludwig		12.95a	Laurel
4.	12	Shae Helterbran		13.01a	Billings West
5.	12	Katrina Terry		13.06a	Billings West
5.	9	Ellie Scherffius		13.06a PR	Billings West
7.	10	Tavy Findon		13.08a	Billings Senior
8.	9	Kamille Reynolds		13.58a	Huntley Project
 
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Shae Helterbran		12.77a SR	Billings West
2.	11	Maddie Brockel		12.84a	Billings West
3.	12	Taylor Ludwig		12.90a SR	Laurel
4.	11	Riley Rafferty		12.93a	Sheridan
8.	12	Katrina Terry		12.93a PR	Billings West
5.	10	Tavy Findon		12.98a PR	Billings Senior
6.	9	Ellie Scherffius		13.26a	Billings West
7.	9	Kamille Reynolds		13.41a	Huntley Project
9.	10	Whitney Hanson		13.49a	Colstrip
10.	10	Laura Keenan		13.56a PR	Billings Skyview
11.	12	Olivia Romei		13.60a SR	Billings Senior
12.	11	Alysa Henry		13.62a PR	Belgrade
13.	12	Alissia Comstock		13.68a SR	Billings Central Cat...
14.	10	Samantha Allie		13.70a PR	Billings Senior
15.	10	Tamalle Lawson		13.73a	Sheridan
16.	10	Savana Jensen		13.74a PR	Belgrade
17.	11	Tayler Wright		13.77a SR	Joliet
18.	10	Kaitlyn Keithley		13.81a	Sidney
19.	10	Cloie Banderob		13.84a	Billings Senior
20.	9	Taylor Noble		13.87a PR	Laurel
20.	10	Kayla Mader		13.87a PR	Billings Skyview
22.	9	Mackenzie Marcovitz		13.88a	Natrona County
23.	10	Loran Murphy		13.89a	Huntley Project
24.	-	RaiLeigh Strommen		13.91a PR	Columbus
25.	9	Samantha Spitzer		13.93a PR	Laurel
26.	11	Bre Kelly		13.99a	Natrona County
27.	10	Ashley Keenan		14.02a PR	Billings Skyview
28.	10	Courtney Geck		14.06a	Huntley Project
29.	9	Shay Donley		14.09a PR	Forsyth
30.	12	Jaye Johnson		14.12a	Natrona County
31.	12	Parker Edwins		14.17a SR	Belgrade
32.	11	Niccole Hamwey		14.28a SR	Billings Central Cat...
33.	9	Taylor Karlin		14.32a PR	Laurel
34.	10	Maggie Taylor		14.35a PR	Huntley Project
34.	11	Amanda Brewer		14.35a SR	Forsyth
36.	11	Jessica Valdez		14.43a SR	Columbus
37.	9	Rylan Baker		14.44a	Billings Skyview
38.	9	Anne Swiss		14.49a	Hardin
39.	12	Jozee Plouffe		14.50a	Fergus
40.	11	Shianne Gordon		14.51a	Billings Central Cat...
41.	11	Ivy Southworth		14.55a	Fergus
42.	-	McKayla Valdez		14.67a PR	Columbus
43.	9	Shayla Webber		14.82a PR	Joliet
44.	12	Sydney Copeland		14.85a	Absarokee
45.	11	Reana Pederson		14.93a PR	Forsyth
46.	11	Mara Schaff		14.95a	Billings Central Cat...
47.	10	Kaylie Fields		15.07a SR	Shepherd
48.	10	Nina Boscan		15.13a SR	Shepherd
49.	11	Alexis Bell		15.20a PR	Forsyth
49.	11	Karly Matt		15.20a	Hardin
51.	9	Kaiya Holmquist		15.69a PR	Absarokee
52.	10	Allison Fields		15.88a	Shepherd
53.	9	Echo Oldman		15.90a	St Stephens Indian
--	10	Cynthia Smith		DQ	Belgrade
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Riley Rafferty		25.66a SR	Sheridan
2.	11	Maysee Whitney		26.30a PR	Billings Senior
3.	12	Taylor Ludwig		26.44a SR	Laurel
4.	9	Willa Albrecht		26.77a PR	Billings West
5.	10	Amber Lebrun		27.26a PR	Columbus
6.	12	Olivia Romei		27.32a SR	Billings Senior
6.	9	Maddie Albrecht		27.32a PR	Billings West
8.	9	Kamille Reynolds		27.34a PR	Huntley Project
9.	10	Laura Keenan		27.43a PR	Billings Skyview
10.	9	Jillian Hust		27.80a PR	Billings West
10.	9	Olivia Price		27.80a PR	Billings West
12.	12	Marissa Kelker		28.11a PR	Billings Senior
13.	10	Fallon Parker		28.22a PR	Belgrade
14.	9	Kirsten Bartlett		28.33a PR	Buffalo
15.	10	Kayla Mader		28.37a PR	Billings Skyview
16.	9	Mackenzie Marcovitz		28.41a PR	Natrona County
17.	10	Savanna Wolff		28.42a PR	Roundup
18.	10	Shelbi Kovar		28.43a PR	Buffalo
19.	11	Sydney Blain		28.56a SR	Billings Senior
20.	11	Shianne Gordon		28.60a SR	Billings Central Cat...
21.	12	Alissia Comstock		28.62a SR	Billings Central Cat...
21.	10	Loran Murphy		28.62a SR	Huntley Project
23.	10	Katie Berglund		28.71a PR	Sidney
24.	10	Kaitlyn Keithley		28.72a SR	Sidney
25.	11	Tayler Wright		28.75a SR	Joliet
26.	9	Hannah Schwartzkopf		28.81a PR	Billings Skyview
27.	9	Taylor Noble		29.00a PR	Laurel
27.	-	RaiLeigh Strommen		29.00a PR	Columbus
29.	10	Ashley Keenan		29.02a PR	Billings Skyview
30.	10	Savana Jensen		29.03a PR	Belgrade
31.	9	Torri Craig		29.07a PR	Laurel
31.	11	Samantha White		29.07a PR	Natrona County
33.	9	Jordan Cookman		29.09a PR	Forsyth
34.	12	Jaye Johnson		29.14a SR	Natrona County
35.	9	Amber Maurer		29.17a PR	Belgrade
36.	10	Courtney Geck		29.30a PR	Huntley Project
37.	10	Kathy Johnson		29.45a PR	Shepherd
38.	12	Jozee Plouffe		29.47a PR	Fergus
39.	9	Taylor Karlin		29.50a PR	Laurel
40.	12	Brittany Curtiss		29.52a SR	Billings Central Cat...
41.	11	Rebecka Lester		29.67a PR	Absarokee
42.	11	Jessica Valdez		29.69a SR	Columbus
43.	10	Hayden Cade		29.79a PR	Belgrade
44.	11	Amanda Brewer		29.82a SR	Forsyth
45.	11	Mara Schaff		29.93a PR	Billings Central Cat...
46.	11	Ivy Southworth		29.98a SR	Fergus
47.	10	Emma Webber		30.21a PR	Roundup
48.	11	McKendra O'Dore		30.65a PR	Joliet
49.	9	Tysa Oswald		30.74a PR	Joliet
50.	11	Karly Matt		30.78a PR	Hardin
51.	11	Reana Pederson		31.04a PR	Forsyth
52.	10	Kaylie Fields		31.34a PR	Shepherd
53.	10	Amya Rodriquez		31.37a PR	Red Lodge
54.	10	Holli Green		31.46a PR	Roundup
55.	9	Echo Oldman		32.31a PR	St Stephens Indian
56.	11	Sarah Smith		32.63a PR	Red Lodge
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Alana Graves		1:01.74a PR	Huntley Project
2.	12	Taylor Ludwig		1:02.01a SR	Laurel
3.	11	Jordan Gilcrist		1:02.36a	Billings Senior
4.	12	Myhia Metzenberg		1:02.83a PR	Custer County
5.	11	Maysee Whitney		1:02.97a	Billings Senior
6.	9	Laura Zimmer		1:03.45a	Billings Senior
7.	10	Savanna Wolff		1:04.54a PR	Roundup
8.	10	Paige Smith		1:04.61a SR	Billings West
9.	9	Jacey Miller		1:05.84a	Natrona County
10.	10	Kendal Hatler		1:05.96a SR	Billings West
11.	10	Ciara Johnson		1:06.31a PR	Sheridan
12.	11	Emily Reimche		1:06.32a	Huntley Project
13.	9	Kirsten Bartlett		1:06.65a PR	Buffalo
14.	11	Valencia Medina-Cabrera		1:06.76a SR	Roundup
15.	9	Sam Rogaczewski		1:06.94a	Sheridan
16.	10	Abigail Dudley		1:07.25a	Colstrip
17.	10	Janelle Brien		1:07.28a PR	Sidney
18.	11	Sydney Blain		1:07.52a	Billings Senior
19.	9	Hannah Albrecht		1:07.57a	Billings West
20.	10	Ashley Keenan		1:07.82a PR	Billings Skyview
21.	9	Shauna Stene		1:08.53a PR	Billings West
22.	10	Kayla Mader		1:08.69a PR	Billings Skyview
23.	10	Kali Shelhamer		1:08.94a SR	Shepherd
24.	11	Emma Swan		1:08.98a	Natrona County
25.	11	Isabella Grabin		1:09.58a SR	Buffalo
26.	10	Sophi Gillespie		1:09.77a PR	Joliet
27.	10	Rosslyn Brownell		1:09.98a	Natrona County
27.	10	Emma Webber		1:09.98a	Roundup
29.	10	Katie Jacobsen		1:10.19a PR	Red Lodge
30.	9	Jayda Carroll		1:11.29a PR	Shepherd
31.	9	Kaidyn Harris		1:11.74a PR	Billings Skyview
32.	11	Cassie DuBois		1:13.04a SR	Forsyth
33.	11	McKendra O'Dore		1:13.58a	Joliet
34.	11	Ivy Southworth		1:13.59a SR	Fergus
35.	9	Olivia Kittelmann		1:15.42a PR	Billings Skyview
36.	9	Echo Oldman		1:18.60a PR	St Stephens Indian
37.	9	Ailee Montgomery		1:23.26a PR	Forsyth
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Pipi Eitel		2:20.58a	Belgrade
2.	10	Tiahna Vladic		2:21.87a SR	Billings Senior
3.	12	Molly Olsen		2:22.63a SR	Natrona County
4.	9	Laura Zimmer		2:23.26a PR	Billings Senior
5.	11	Pippin Robison		2:24.15a	Sheridan
6.	10	Whitney Hanson		2:25.49a PR	Colstrip
7.	11	Morgan Vosler		2:26.55a SR	Custer County
8.	12	Jessica Elmer		2:28.31a SR	Laurel
9.	10	Amber Lebrun		2:30.80a SR	Columbus
10.	11	Annabelle Olsen		2:31.64a SR	Billings West
11.	10	Jade Hallgrimson		2:31.80a	Billings Senior
12.	11	Anna Zowada		2:34.44a PR	Sheridan
13.	10	Heather Baker		2:34.68a	Custer County
14.	10	Josie Fettig		2:35.41a SR	Sheridan
15.	9	Journey Erickson		2:35.53a PR	Hardin
16.	10	Ruby Gawarkiewicz		2:35.70a PR	Belgrade
17.	10	Abigail Dudley		2:36.49a SR	Colstrip
18.	9	Madyson Willis		2:36.97a PR	Natrona County
19.	9	Elena Vandersloot		2:37.64a PR	Billings Senior
20.	9	Teegan Ewing		2:39.75a PR	Colstrip
21.	10	Seren Chapin		2:39.81a	Buffalo
22.	12	Cassidy Lausen		2:40.49a SR	Buffalo
23.	10	Abby Reitz		2:40.72a SR	Sidney
24.	10	Sarah Pisle		2:41.05a SR	Roundup
25.	9	Maggie Kuehl		2:42.60a	Sheridan
26.	11	Isabella Grabin		2:42.71a SR	Buffalo
27.	10	Sophie Gawarkiewicz		2:43.22a PR	Belgrade
28.	10	Taryn Robinson		2:45.24a	Billings West
29.	12	Madison Rodgers		2:45.39a SR	Fergus
30.	12	Anne Jensen		2:50.52a PR	Billings Skyview
31.	9	Johnice Half		2:51.18a PR	Hardin
32.	12	Ashtyn Hoppel		2:54.04a SR	Laurel
33.	9	Christy Derenberger		2:54.50a	Custer County
34.	10	Alyna Holm		2:55.24a PR	Billings Skyview
35.	9	Chloe Cota		2:55.73a PR	Roundup
36.	12	Naomi Umfleet		2:55.81a	Forsyth
37.	10	Paige Ventling		3:00.27a	Laurel
38.	11	Michelle Wipf		3:01.04a SR	Billings Skyview
39.	9	Natalie Kelly		3:01.54a PR	Shepherd
40.	9	Keani Lundin		3:01.86a PR	Shepherd
41.	11	Ruth Knobloch		3:02.77a	Colstrip
42.	11	Carlie McGrath		3:04.61a SR	Laurel
43.	9	Brylee Beeler		3:21.13a PR	Forsyth
44.	10	Alysia Chaves		3:36.42a	Forsyth
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Pipi Eitel		5:07.54a PR	Belgrade
2.	10	Tiahna Vladic		5:08.63a SR	Billings Senior
3.	11	Morgan Vosler		5:26.86a PR	Custer County
4.	12	Xiomara Robinson		5:27.38a SR	Sheridan
5.	12	Jessica Elmer		5:28.93a SR	Laurel
6.	10	Jaylyn Hallgrimson		5:30.94a	Billings Senior
7.	10	Jade Hallgrimson		5:34.01a	Billings Senior
8.	9	Charlie Bellrock		5:39.14a PR	Hardin
9.	12	Alex Orr		5:41.40a SR	Natrona County
10.	11	Annabelle Olsen		5:42.37a SR	Billings West
11.	11	Trinity Preston		5:43.70a PR	Sheridan
12.	10	Kendal Barrie		5:45.23a PR	Billings West
13.	9	Zoe Robison		5:45.73a PR	Sheridan
14.	12	Tessa Hill		5:46.54a	Sidney
15.	9	Journey Erickson		5:50.63a PR	Hardin
16.	9	Elena Vandersloot		5:51.17a	Billings Senior
17.	10	Seren Chapin		5:51.93a SR	Buffalo
18.	12	Cassidy Lausen		5:52.38a SR	Buffalo
19.	12	Kendyl Pierson		5:53.23a SR	Park
20.	9	Teegan Ewing		5:55.78a	Colstrip
21.	11	Pippin Robison		5:57.06a	Sheridan
22.	9	Brookelynn Buerkley		6:00.98a PR	Roundup
23.	10	Hannah Hirschi		6:02.90a SR	Billings Skyview
24.	10	Carlee Anderson		6:05.53a SR	Shepherd
25.	12	Madison Rodgers		6:08.14a SR	Fergus
26.	12	Olivia Hanser		6:08.17a	Billings Central Cat...
27.	12	Gracie Jarrard		6:11.39a SR	Natrona County
28.	12	Mei-Li Stevens		6:16.72a SR	Hardin
29.	10	Taryn Robinson		6:18.08a	Billings West
30.	12	Ashtyn Hoppel		6:20.82a SR	Laurel
31.	10	Paige Ventling		6:21.65a PR	Laurel
32.	10	Kali Shelhamer		6:22.60a	Shepherd
33.	12	Anne Jensen		6:23.09a PR	Billings Skyview
34.	12	Shayla Conner		6:24.36a	Colstrip
35.	9	Emily Smith		6:24.60a PR	Fergus
36.	10	Sarah Pisle		6:25.14a	Roundup
37.	9	Chloe Cota		6:28.05a PR	Roundup
38.	10	Alyna Holm		6:28.16a PR	Billings Skyview
39.	10	Julia Littlewolf		6:30.77a	Huntley Project
40.	9	Keani Lundin		6:33.61a PR	Shepherd
41.	11	Michelle Wipf		6:34.48a SR	Billings Skyview
42.	9	Anna Gillis		6:37.16a	Roundup
43.	10	Haley Broberg		6:37.25a	Laurel
44.	12	Guan-Yin Stevens		6:37.40a	Hardin
45.	9	Johnice Half		6:41.38a	Hardin
46.	9	Kenna Dudley		6:52.56a PR	Colstrip
47.	11	Ruth Knobloch		6:57.33a	Colstrip
48.	10	Kayla Teeters		6:58.18a	Columbus
49.	9	Natalie Kelly		6:58.34a PR	Shepherd
50.	9	Brylee Beeler		7:13.51a PR	Forsyth
51.	11	Ruth Gaytan		7:14.66a	Billings Central Cat...
52.	10	Alysia Chaves		8:07.02a	Forsyth
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Laura Alicke		11:35.44a PR	Sheridan
2.	12	Molly Olsen		11:47.38a	Natrona County
3.	10	Kendal Barrie		12:29.94a PR	Billings West
4.	10	Sara Jensen		12:31.08a PR	Billings West
5.	9	Charlie Bellrock		12:38.52a PR	Hardin
6.	9	Aisley Kraske		12:40.18a	Billings Senior
7.	9	Halle Sampson		12:42.35a PR	Billings West
8.	9	Madyson Willis		12:44.44a PR	Natrona County
9.	10	Peyton Lipp		12:56.90a SR	Billings West
10.	12	Alex Orr		13:03.45a	Natrona County
11.	10	Hannah Hirschi		13:20.15a	Billings Skyview
12.	10	Carlee Anderson		13:25.14a	Shepherd
13.	12	Gracie Jarrard		13:27.13a SR	Natrona County
14.	12	Kendyl Pierson		13:36.53a	Park
15.	10	Chelan Laverdure		13:41.13a	Billings Senior
16.	9	Brookelynn Buerkley		13:46.55a	Roundup
17.	12	Mei-Li Stevens		14:05.46a	Hardin
18.	9	Lizzie Wisecup		14:07.92a	Laurel
19.	12	Shayla Conner		14:17.80a	Colstrip
20.	9	Emily Smith		14:28.63a	Fergus
21.	9	Anna Gillis		14:34.20a	Roundup
22.	10	Haley Broberg		15:14.29a	Laurel
23.	10	Isabella Roccisano		15:33.39a	Billings Senior
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Maysee Whitney		15.70a SR	Billings Senior
2.	11	Marissa James		15.92a PR	Fergus
3.	11	Miranda Wagner		16.49a SR	Buffalo
4.	11	Kailee Stoppel		16.50a SR	Billings West
5.	11	Madison Chapin		16.76a	Buffalo
6.	10	Shelbi Kovar		17.52a	Buffalo
7.	11	Trinity Lewandowski		17.55a	Colstrip
--	10	Tavy Findon		DQ	Billings Senior
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Tavy Findon		15.65a SR	Billings Senior
2.	11	Maysee Whitney		15.71a	Billings Senior
3.	11	Marissa James		16.33a	Fergus
4.	11	Alysa Henry		16.68a PR	Belgrade
5.	10	Shelbi Kovar		17.08a PR	Buffalo
6.	11	Kailee Stoppel		17.11a	Billings West
7.	11	Madison Chapin		17.19a	Buffalo
8.	10	Rachel Petersburg		17.28a PR	Sheridan
9.	11	Miranda Wagner		17.29a	Buffalo
10.	11	Trinity Lewandowski		17.35a	Colstrip
11.	10	Ashley Brand		17.41a PR	Fergus
12.	11	Selina Angel		17.59a PR	Roundup
13.	10	Samantha Allie		17.85a	Billings Senior
14.	12	Claire Griffin		17.98a	Billings Senior
15.	12	Aubrey Meiwald		18.16a SR	Hardin
16.	10	Jaycee Murdock		18.27a PR	Shepherd
17.	9	Riki Poore		18.37a PR	Red Lodge
18.	11	Kala Bertolino		18.48a	Joliet
19.	11	Katlin Martin		18.55a	Natrona County
19.	9	Amber Grutzmacher		18.55a	Sheridan
21.	11	Bailey Collins		18.57a	Fergus
22.	9	Alexis Klemke		18.71a PR	Colstrip
23.	9	McKenna Friend		18.74a	Custer County
24.	9	Abby Schmidt		18.83a PR	Huntley Project
25.	11	Samara Ordahl		18.84a SR	Sheridan
26.	9	Shaelyn Sims		18.92a PR	Natrona County
27.	9	Shauna Stene		19.07a	Billings West
28.	10	Amya Rodriquez		19.12a PR	Red Lodge
29.	9	Madi Meyer		19.15a	Custer County
30.	10	Taylor Connard		19.18a PR	Huntley Project
31.	9	Charlie Vermeire		19.22a PR	Custer County
32.	11	Kylie Kinsey		19.27a PR	Shepherd
33.	10	Cynthia Smith		19.38a SR	Belgrade
34.	9	Alyson Hlad		19.49a	Forsyth
35.	10	Kaitlyn Kelley		19.66a PR	Laurel
36.	9	Rylie Lohrer		21.08a	Natrona County
37.	10	Kaylie Fields		21.16a SR	Shepherd
38.	10	Makaria Ponce		21.25a	Billings Skyview
39.	9	Kenzi Anderson		21.91a PR	Laurel
40.	11	Katie Ostermiller		22.20a	Laurel
--	12	Julette Goehring		DQ	Buffalo
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Peyton Bomar		47.69a	Sheridan
2.	12	Julette Goehring		49.55a	Buffalo
3.	11	Kailee Stoppel		49.70a	Billings West
4.	12	Claire Griffin		50.63a SR	Billings Senior
5.	11	Trinity Lewandowski		50.71a	Colstrip
6.	9	Riki Poore		50.86a PR	Red Lodge
7.	10	Cloie Banderob		51.34a	Billings Senior
8.	11	Marissa James		51.36a	Fergus
9.	10	Rachel Petersburg		51.65a PR	Sheridan
10.	9	McKenna Friend		51.77a PR	Custer County
11.	11	Miranda Wagner		52.20a SR	Buffalo
12.	10	Ashley Brand		52.24a PR	Fergus
12.	11	Madison Chapin		52.24a SR	Buffalo
14.	9	Alyson Hlad		53.39a	Forsyth
15.	11	Katlin Martin		53.88a SR	Natrona County
16.	10	Shelbi Kovar		54.01a	Buffalo
16.	9	Charlie Vermeire		54.01a PR	Custer County
18.	11	Zoey Streber		54.06a PR	Billings West
19.	12	Aubrey Meiwald		54.17a SR	Hardin
20.	11	Bailey Collins		54.28a SR	Fergus
21.	10	Jaycee Murdock		54.43a	Shepherd
22.	9	Shaelyn Sims		54.68a	Natrona County
23.	9	Shay Donley		55.05a PR	Forsyth
24.	9	Madi Meyer		56.79a	Custer County
25.	10	Kaitlyn Kelley		57.13a	Laurel
26.	10	Taylor Connard		57.26a	Huntley Project
27.	9	Rylie Lohrer		58.18a PR	Natrona County
28.	9	Alexis Klemke		58.46a	Colstrip
29.	10	Makaria Ponce		59.58a	Billings Skyview
30.	9	Kenzi Anderson		1:02.92a PR	Laurel
31.	11	Katie Ostermiller		1:07.52a	Laurel
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Jordan Gilcrist		50.21a	Billings Senior
2		Aspen Cotter		51.97a	Laurel
3		Emily Reimche		52.59a	Huntley Project
4		Tamalle Lawson		53.22a	Sheridan
5		Myhia Metzenberg		53.53a	Custer County
6		Katie Berglund		53.78a	Sidney
7		Ashley Keenan		53.87a	Billings Skyview
8.		Relay Team		53.96a	Natrona County
9		Savanna Wolff		54.23a	Roundup
10.		Relay Team		54.34a	Columbus
11		Mara Schaff		54.52a	Billings Central Cat...
12		Savana Jensen		54.70a	Belgrade
13		Shay Donley		54.76a	Forsyth
14		Madison Chapin		55.68a	Buffalo
15.		Relay Team		55.83a	Shepherd
16		Kallie Zinne		55.88a	Joliet
--		Shae Helterbran
Ellie Scherffius
Katrina Terry
Maddie Brockel		DQ	Billings West
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Jordan Gilcrist		4:08.11a	Billings Senior
2		Pippin Robison		4:08.41a	Sheridan
3		Taylor Christensen		4:16.21a	Belgrade
4		Katrina Terry		4:17.83a	Billings West
5		Heather Baker		4:18.00a	Custer County
6		Aspen Cotter		4:21.26a	Laurel
7.		Relay Team		4:28.51a	Buffalo
8		Breanna Frank		4:31.05a	Sidney
9		Emily Reimche		4:31.33a	Huntley Project
10		Emma Swan		4:32.04a	Natrona County
11		Trinity Lewandowski		4:37.28a	Colstrip
12.		Relay Team		4:42.65a	Columbus
13		Kayla Mader		4:45.64a	Billings Skyview
14		Shay Donley		4:46.11a	Forsyth
15		Tysa Oswald		4:54.57a	Joliet
16		Kali Shelhamer		4:56.50a	Shepherd
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Lauren Emter		40-02.00 PR	Park
2.	10	Olivia Kober		37-06.00 PR	Sidney
3.	10	Anna Zimmer		37-04.00 PR	Fergus
4.	12	Hailey Poole		36-06.00 PR	Huntley Project
5.	11	Aiyana Ereaux		35-02.50 PR	Billings Skyview
6.	12	Savanna Walker		34-03.50	Custer County
7.	12	Saydee Wolff		34-02.50 PR	Roundup
8.	11	Kodi Schmidt		33-05.50	Natrona County
9.	11	Lilia Renova		31-10.00	Billings Senior
10.	11	Samantha Bonenberger		31-09.25	Billings Senior
11.	11	Emily Findlay		30-09.75	Custer County
11.	12	Autumn Knight		30-09.75 SR	Buffalo
13.	12	Teal Luther		30-04.00	Forsyth
14.	11	Samantha Carter-Emter		30-03.50	Park
15.	12	Megan Rouane		30-00.50 PR	Columbus
16.	11	Elizabeth Landry		29-11.25	Natrona County
17.	10	Kayree Dole		29-10.00	Huntley Project
18.	12	April Cross		29-08.50	Billings Senior
19.	12	Sydney Alt		29-08.25	Roundup
20.	11	Kendall Coad		29-08.00	Belgrade
21.	9	Emily Poole		29-07.00	Huntley Project
22.	10	Isabella Schultz		29-06.50	Natrona County
23.	11	Hannah Petrie		29-05.00	Huntley Project
24.	12	Shalee Unger		29-04.25	Joliet
25.	12	Jennifer Seeman		29-02.50 PR	Buffalo
26.	12	Sarah Dunn		28-11.00 SR	Shepherd
27.	10	Jordan Christensen		28-08.50 PR	Sheridan
28.	11	Ellie Renkert		28-07.00 PR	Buffalo
29.	10	Susan Francis		28-06.00 PR	Belgrade
30.	9	Sammie Philips		28-03.50	Sheridan
31.	12	Morgan Stamp		28-03.00	Roundup
32.	11	Kenzie Ostermiller		28-02.25 PR	Billings Central Cat...
33.	12	Lilli Kukuchka		28-00.25	Sheridan
34.	10	Ashlyn Braun		27-11.75	Billings Skyview
35.	9	Brooklyn Durrant		27-09.75 PR	Buffalo
36.	12	Hannah Deutscher		27-05.50	Sheridan
37.	12	Celestia Hammond		26-05.00	Billings Skyview
38.	11	Aly Gaylord		26-00.75	Laurel
39.	9	Marie Five		25-07.50	Hardin
40.	12	Jolene BearRobe		25-06.75 SR	Colstrip
41.	11	Sierra Simpson		25-00.00 PR	Colstrip
--	12	Matalin Pirtz		ND	Billings West
--	12	Ashley Dworshak		ND	Joliet
--	12	Makayla Driskell		ND	Shepherd
--	11	Kalista Groesbeck		ND	St Stephens Indian
--	10	Raquel McAuliffe		ND	Custer County
--	9	Samantha Hogan		ND	Hardin
--	11	Macy Nelson		ND	Billings Skyview
--	9	Kailee Reamy-Carreno		ND	Shepherd
--	12	Svenia Lorenz		ND	Shepherd
--	9	Nadia Boscan		ND	Shepherd
--	11	Sydney Heiman		ND	Colstrip
--	9	Ailee Montgomery		ND	Forsyth
--	9	Elli Berry		ND	Colstrip
--	9	Waverlee ShoulderBlade		ND	Colstrip
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Hailey Poole		125-04	Huntley Project
2.	12	Autumn Knight		117-09 SR	Buffalo
3.	12	Lauren Emter		116-06	Park
4.	9	Emily Poole		114-06	Huntley Project
5.	12	Tana Dahlberg		113-06	Buffalo
6.	12	Savanna Walker		110-01	Custer County
7.	11	Kodi Schmidt		104-04	Natrona County
8.	11	Lilia Renova		104-01	Billings Senior
9.	12	Caroline Dimich		103-04	Billings Senior
10.	12	April Cross		102-00	Billings Senior
11.	11	Paige O'Toole		101-03	Laurel
12.	10	Kayree Dole		100-01	Huntley Project
13.	10	Olivia Kober		99-05	Sidney
14.	11	Aiyana Ereaux		98-10 SR	Billings Skyview
15.	12	Megan Rouane		98-04 SR	Columbus
16.	12	Celestia Hammond		97-05	Billings Skyview
17.	12	Hannah Deutscher		97-03 PR	Sheridan
18.	10	Raquel McAuliffe		94-00 PR	Custer County
19.	12	Saydee Wolff		92-07	Roundup
20.	10	Anna Zimmer		91-02	Fergus
20.	11	Elizabeth Landry		91-02 PR	Natrona County
22.	11	Kenzie Ostermiller		90-01 PR	Billings Central Cat...
23.	10	Isabella Schultz		90-00	Natrona County
24.	11	Emily Findlay		89-07	Custer County
25.	12	Sarah Dunn		88-11	Shepherd
26.	11	Samantha Carter-Emter		87-02	Park
27.	12	Sydney Alt		86-07	Roundup
28.	12	Naomi Umfleet		85-07	Forsyth
29.	12	Bailly Woodring		84-10	Billings Senior
30.	10	Ashlyn Marum		83-05 PR	Custer County
31.	9	Waverlee ShoulderBlade		80-07	Colstrip
--	9	Brooklyn Durrant		ND	Buffalo
--	10	Jordan Christensen		ND	Sheridan
--	9	Ailee Montgomery		ND	Forsyth
--	9	Morgan Hubbard		ND	Forsyth
--	12	Teal Luther		ND	Forsyth
--	11	Kaelei Koenig		ND	Custer County
--	11	Madison Klaudt		ND	Billings West
--	9	Tommilynn James		ND	Hardin
--	9	Marie Five		ND	Hardin
--	12	Svenia Lorenz		ND	Shepherd
--	9	Sammie Philips		ND	Sheridan
--	12	Morgan Stamp		ND	Roundup
--	10	Susan Francis		ND	Belgrade
--	10	Raigan Mendenhall		ND	Laurel
--	12	Shalee Unger		ND	Joliet
--	10	Nina Boscan		ND	Shepherd
--	11	Kalista Groesbeck		ND	St Stephens Indian
--	10	Ashlyn Braun		ND	Billings Skyview
--	9	Nadia Boscan		ND	Shepherd
--	11	Ellie Renkert		ND	Buffalo
--	12	Jolene BearRobe		ND	Colstrip
--	12	Lilli Kukuchka		ND	Sheridan
--	11	Kinsley Dean		ND	Billings Skyview
--	12	Jordan Baxter		ND	Sidney
--	12	Ashley Dworshak		ND	Joliet
--	11	Sierra Simpson		ND	Colstrip
--	12	Matalin Pirtz		ND	Billings West
--	11	Faith Nichols		ND	Roundup
 
Javelin - 600g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Hailey Poole		149-10	Huntley Project
2.	12	Celestia Hammond		116-04	Billings Skyview
3.	11	Valencia Medina-Cabrera		115-01 PR	Roundup
4.	11	Paige O'Toole		111-00 PR	Laurel
5.	12	April Cross		108-05	Billings Senior
6.	11	Aiyana Ereaux		105-08.50	Billings Skyview
7.	11	Samantha Bonenberger		105-01	Billings Senior
8.	10	Ashlyn Marum		102-10 PR	Custer County
9.	12	Jordan Baxter		101-08.50	Sidney
10.	11	Bailey Volbrecht		101-05.50	Billings Senior
11.	12	Sheanna Larson		100-11	Fergus
12.	10	Addie Nielsen		98-04 PR	Billings Senior
13.	12	Raquel Jimenez		94-10 SR	Billings West
14.	11	Ashley Venable		93-02 PR	Custer County
15.	10	Susan Francis		92-09	Belgrade
16.	9	Jordan Cookman		92-05 PR	Forsyth
17.	12	Saydee Wolff		90-06	Roundup
18.	11	Laura Frovarp		89-11 SR	Billings West
19.	12	Shalee Unger		88-03	Joliet
20.	10	Shelbie Oblander		87-07	Huntley Project
21.	11	Callie Allen		86-07.50 PR	Laurel
22.	11	Kaelei Koenig		86-06	Custer County
23.	10	Brooke Franklin		85-03	Sidney
24.	12	Megan Rouane		84-04.50	Columbus
25.	12	Naomi Umfleet		84-04 SR	Forsyth
26.	11	Macy Nelson		83-07	Billings Skyview
27.	12	Ashley Dworshak		83-06.50	Joliet
28.	10	Fallon Parker		82-09	Belgrade
29.	11	Samantha Carter-Emter		81-03.50	Park
--	12	Makayla Driskell		ND	Shepherd
--	11	Kennedy Brown		ND	Billings West
--	11	Kala Bertolino		ND	Joliet
--	11	Aly Gaylord		ND	Laurel
--	11	Abbee Richards		ND	Billings Skyview
--	11	Faith Nichols		ND	Roundup
--	11	Sierra Simpson		ND	Colstrip
--	10	Raquel McAuliffe		ND	Custer County
--	10	Olivia Kober		ND	Sidney
--	10	Josie Peterson		ND	Huntley Project
--	10	Raigan Mendenhall		ND	Laurel
--	9	Nadia Boscan		ND	Shepherd
--	9	Chloe Cota		ND	Roundup
--	9	Marie Five		ND	Hardin
--	9	Emily Poole		ND	Huntley Project
--	10	Jaycee Murdock		ND	Shepherd
--	12	Svenia Lorenz		ND	Shepherd
--	9	Morgan Hubbard		ND	Forsyth
--	11	Sarah Smith		ND	Red Lodge
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Kallie Zinne		5-03.00 PR	Joliet
2.	12	Tana Dahlberg		5-01.00 PR	Buffalo
3.	12	Olivia Romei		4-11.00	Billings Senior
4.	11	Miranda Wagner		4-11.00 PR	Buffalo
5.	12	Julette Goehring		4-11.00 SR	Buffalo
6.	11	Marissa James		4-11.00	Fergus
7.	11	Ashley Venable		4-09.00 SR	Custer County
7.	11	Alyssa Burke		4-09.00	Billings West
7.	12	Jedera Liddell		4-09.00 SR	Billings Skyview
7.	10	Josie Fettig		4-09.00 PR	Sheridan
7.	9	Abby Schmidt		4-09.00	Huntley Project
7.	9	Tessa Lamb		4-09.00	Belgrade
13.	9	Amber Maurer		4-07.00	Belgrade
13.	9	Jadyn Malone		4-07.00	Billings Senior
13.	9	Maddie Albrecht		4-07.00 PR	Billings West
13.	9	Taryn Riley		4-07.00	Billings West
13.	9	Parker Mooren		4-07.00	Natrona County
13.	10	Aspen Cotter		4-07.00	Laurel
13.	10	Kendra Wynia		4-07.00 SR	Billings Senior
13.	11	Samantha White		4-07.00 PR	Natrona County
13.	11	Danae Filpula Ankney		4-07.00 SR	Laurel
13.	11	Callie Allen		4-07.00	Laurel
--	12	Morgan Hopkin		NH	Billings Skyview
--	12	Shayla Conner		NH	Colstrip
--	11	Valencia Medina-Cabrera		NH	Roundup
--	12	Morgan Stamp		NH	Roundup
--	10	Kira Kristjanson		NH	Billings Senior
--	10	Kayla Teeters		NH	Columbus
--	10	Allison Fields		NH	Shepherd
--	9	Shayla Webber		NH	Joliet
--	9	Joelle Luoma		NH	Joliet
--	9	Charlie Bellrock		NH	Hardin
--	9	Willa Albrecht		NH	Billings West
--	9	Mackenzie Rask		NH	Custer County
--	-	Brenna Rouane		NH	Columbus
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Katrina Terry		11-06.00	Billings West
2.	11	Myka Steinbeisser		11-00.00	Sidney
3.	12	Shae Helterbran		10-00.00	Billings West
4.	10	Maisee Brown		10-00.00 PR	Billings Senior
5.	12	Tendra Palin		10-00.00	Billings West
6.	11	Kyera Vasco		9-06.00 PR	Buffalo
7.	10	Katie Berglund		9-06.00 PR	Sidney
8.	11	Maddy Gilsdorf		9-06.00	Billings Senior
9.	11	Emily Hooge		9-00.00	Sheridan
9.	11	Samara Ordahl		9-00.00 SR	Sheridan
9.	10	Julianne Terry		9-00.00	Billings West
12.	10	Katie Jacobsen		8-06.00 SR	Red Lodge
12.	12	Kylie Carter		8-06.00	Billings Senior
14.	11	Selina Angel		8-00.00	Roundup
14.	11	Breanna Frank		8-00.00	Sidney
14.	11	Kala Bertolino		8-00.00	Joliet
14.	10	Staci Helferich		8-00.00	Sheridan
--	10	Rosslyn Brownell		NH	Natrona County
--	9	Amber Grutzmacher		NH	Sheridan
--	10	Brooke Franklin		NH	Sidney
--	11	Alexis Bell		NH	Forsyth
--	11	Heidi Cranford		NH	Huntley Project
--	11	Rebecka Lester		NH	Absarokee
--	11	Katlin Martin		NH	Natrona County
--	-	Camryn Ault		NH	Columbus
--	11	Alyssa Shipp		NH	Custer County
--	12	Holly Howe		NH	Billings Senior
--	-	Brenna Rouane		NH	Columbus
--	9	Mackenzie Marcovitz		NH	Natrona County
--	9	Torri Craig		NH	Laurel
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Alysa Henry		17-03.75 PR	Belgrade
2.	12	Peyton Bomar		17-01.00	Sheridan
3.	11	Maddy Gilsdorf		16-07.00 SR	Billings Senior
4.	9	Kamille Reynolds		16-04.00	Huntley Project
5.	10	Samantha Allie		16-01.50 PR	Billings Senior
6.	10	Whitney Hanson		15-11.75 PR	Colstrip
7.	11	Wynter Dooley		15-10.00 SR	Billings Senior
8.	12	Jedera Liddell		15-07.25 PR	Billings Skyview
9.	9	Taylor Noble		15-02.00 PR	Laurel
10.	9	Amber Maurer		15-01.75	Belgrade
11.	12	Tana Dahlberg		15-00.00	Buffalo
12.	12	Raquel Jimenez		14-11.75	Billings West
13.	11	Bre Kelly		14-11.00	Natrona County
14.	10	Ciara Johnson		14-09.50	Sheridan
15.	11	Tayler Wright		14-09.25 PR	Joliet
16.	10	Brooke Franklin		14-08.00 SR	Sidney
17.	12	Alissia Comstock		14-07.75 SR	Billings Central Cat...
18.	11	Breanna Frank		14-07.50 SR	Sidney
18.	12	Jaye Johnson		14-07.50	Natrona County
20.	9	Rylan Baker		14-06.25	Billings Skyview
21.	9	Torri Craig		14-05.50 PR	Laurel
22.	11	Madison Chapin		14-04.00 SR	Buffalo
23.	10	Chloe Smith		14-03.75	Natrona County
24.	10	Kathy Johnson		14-02.50	Shepherd
24.	10	Kyrstyn Price		14-02.50 SR	Hardin
24.	12	Shayla Conner		14-02.50 PR	Colstrip
27.	11	Ellie Renkert		14-02.00 PR	Buffalo
28.	11	Sabrina Wolcott		14-01.75	Laurel
29.	9	Riki Poore		14-01.00 PR	Red Lodge
30.	11	Reana Pederson		13-11.25 PR	Forsyth
31.	11	Ashley Venable		13-11.00	Custer County
32.	10	Savanna Wolff		13-08.75	Roundup
33.	12	Marissa Kelker		13-08.00	Billings Senior
33.	12	Brittany Curtiss		13-08.00	Billings Central Cat...
35.	9	Jayda Carroll		13-07.00	Shepherd
36.	11	Kylie Kinsey		13-06.75	Shepherd
37.	10	Amya Rodriquez		13-06.00	Red Lodge
37.	12	Morgan Hopkin		13-06.00 SR	Billings Skyview
37.	10	Kali Shelhamer		13-06.00	Shepherd
40.	10	Kallie Zinne		13-05.75	Joliet
41.	9	Jasmine Oswald		13-05.50	Colstrip
42.	9	Morgan Hubbard		13-03.00 PR	Forsyth
43.	9	Hannah Schwartzkopf		13-02.00	Billings Skyview
44.	9	Shayla Webber		13-01.00	Joliet
44.	10	Paige Smith		13-01.00	Billings West
46.	11	Marissa James		13-00.00 SR	Fergus
47.	11	Julia Brunette		12-06.00	Belgrade
48.	11	Cassie DuBois		12-05.25 SR	Forsyth
49.	10	Kaylie Fields		12-05.00 PR	Shepherd
50.	9	Teegan Ewing		12-03.75	Colstrip
51.	9	Echo Oldman		11-08.50	St Stephens Indian
--	-	Brenna Rouane		ND	Columbus
--	-	McKayla Valdez		ND	Columbus
--	9	Hannah Brence		ND	Custer County
--	9	Joelle Luoma		ND	Joliet
--	10	Josie Peterson		ND	Huntley Project
--	12	Taylor Ludwig		ND	Laurel
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Kallie Zinne		33-09.25 SR	Joliet
2.	12	Jedera Liddell		33-04.50	Billings Skyview
3.	11	Wynter Dooley		33-01.00	Billings Senior
4.	11	Ashley Venable		32-04.00	Custer County
5.	9	Charlie Bellrock		31-11.00 PR	Hardin
6.	12	Raquel Jimenez		31-10.50 SR	Billings West
7.	11	Maddy Gilsdorf		31-09.25	Billings Senior
7.	9	Madi Meyer		31-09.25 PR	Custer County
7.	9	Kirsten Bartlett		31-09.25 PR	Buffalo
10.	11	Valencia Medina-Cabrera		31-06.50	Roundup
11.	10	Rachel Petersburg		31-03.75	Sheridan
12.	10	Janelle Brien		31-03.50 PR	Sidney
13.	12	Marissa Kelker		31-02.50 PR	Billings Senior
14.	11	Bailey Volbrecht		31-00.25	Billings Senior
15.	12	Tana Dahlberg		31-00.00	Buffalo
16.	10	Ashley Brand		30-11.50 SR	Fergus
17.	9	Hannah Brence		30-11.25 PR	Custer County
18.	10	Kyrstyn Price		30-11.00 PR	Hardin
19.	9	Alexis Klemke		30-09.25 PR	Colstrip
20.	11	Kylie Kinsey		30-08.50 PR	Shepherd
21.	9	Taylor Noble		30-07.75 PR	Laurel
22.	9	Riki Poore		30-06.50	Red Lodge
23.	11	Kala Bertolino		30-05.50 SR	Joliet
23.	9	Taylor Christensen		30-05.50 PR	Belgrade
25.	11	Danae Filpula Ankney		30-02.00 PR	Laurel
26.	12	Jaye Johnson		30-01.00 SR	Natrona County
27.	11	Bre Kelly		29-10.50 SR	Natrona County
27.	9	Jordan Cookman		29-10.50 PR	Forsyth
29.	12	Sydney Copeland		29-09.50 PR	Absarokee
30.	11	Reana Pederson		29-06.75 PR	Forsyth
31.	12	Jordan Baxter		29-05.75 SR	Sidney
32.	11	Callie Allen		29-05.00	Laurel
32.	9	Jasmine Oswald		29-05.00 PR	Colstrip
34.	11	Ivy Southworth		29-04.50 SR	Fergus
35.	10	Josie Fettig		29-02.75	Sheridan
36.	9	Tessa Lamb		29-02.25	Belgrade
37.	10	Amya Rodriquez		29-02.00 PR	Red Lodge
38.	12	Morgan Hopkin		28-11.00 SR	Billings Skyview
39.	12	Brittany Curtiss		28-06.00 PR	Billings Central Cat...
39.	11	Breanna Frank		28-06.00	Sidney
41.	9	Kaiya Holmquist		28-04.50	Absarokee
42.	11	Alexis Bell		27-11.50 SR	Forsyth
43.	11	Arianna Miller		27-07.00	Billings West
44.	11	Julia Brunette		25-04.00	Belgrade
--	11	Isabel Davis		ND	Park
--	11	Cassie DuBois		ND	Forsyth
--	11	Sabrina Wolcott		ND	Laurel
--	10	Josie Peterson		ND	Huntley Project
--	9	Joelle Luoma		ND	Joliet
--	9	Amber Maurer		ND	Belgrade
--	9	Mackenzie Rask		ND	Custer County
--	11	Karly Matt		ND	Hardin
--	9	Kamille Reynolds