Mens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Braden Rykal 11.31a Jefferson
2. 12 Anthony Byrns 11.37a Hot Springs
3. 11 Michael Delaney 11.47a Charlo
4. 12 David Keena 11.49a Manhattan Christian
5. 11 Isaac Desjarlais 11.52a Arlee
6. 11 Noah Pohlman 11.60a Loyola-Sacred Heart
10. 10 Cade Benjamin 11.71a Powell County
12. 11 Mitchell Odden 11.76a Powell County
7. 12 Garrett McCormack 11.63 Darby
8. 12 Danny Mannix 11.66 Drummond
9. 10 Trevor Paro 11.70 Hot Springs
18. 12 Ethan Johnston 11.99a Powell County
11. 10 Preus Hasselbrook 11.75 Loyola-Sacred Heart
13. 10 Jesse Pearson 11.80 Victor
14. 9 Mark Teague 11.84 Seeley-Swan
15. 12 PJ Haynes 11.87 Arlee
15. 11 Nick Durglo 11.87 St Ignatius
17. 12 Raymond Matt 11.90 St Ignatius
19. 12 Kristian Neidhart 12.01 Florence-Carlton
20. 10 Theron Shepard 12.02 Manhattan Christian
21. 12 Gary Wadman 12.14 Noxon
22. 10 Luke Ward 12.15 Loyola-Sacred Heart
22. 9 Chandler Krahn 12.15 Charlo
24. 12 Josh Bergeson 12.20 Seeley-Swan
25. 11 Billy vonHoltum 12.24 St Ignatius
25. 10 Jacob Byrne 12.24 Loyola-Sacred Heart
27. 11 Gus Batchelder 12.28 Seeley-Swan
28. 9 Jethro Thorne 12.43 Florence-Carlton
29. 11 Trase LeTexier 12.48 Jefferson
30. 12 Stephen Herriot 12.51 Lima
31. 12 Gage Kottke 12.53 Victor
32. 9 Kolton Hensleigh 12.60 Alberton
33. 10 Hunter McGee 12.80 Charlo
34. 9 Robert Griffin 12.85 Loyola-Sacred Heart
35. 9 Curtis Williams 12.87 Loyola-Sacred Heart
36. 10 Nik Mueller 12.90 Noxon
37. 11 Ian Nick 12.93 Lincoln
38. 10 Griffin Pluth 13.13 Alberton
39. 9 Aiden Patko 13.17 Superior
40. 12 Justin Silva 13.31 Hot Springs
41. 11 Tyler Spidel 13.33 St Ignatius
42. 10 Finn McCue 13.35 Loyola-Sacred Heart
43. 10 John Drury 13.43 Alberton
44. 9 Scotty Twite 13.46 Loyola-Sacred Heart
45. 9 Johnathan Radabaugh 13.50 Powell County
46. 9 Gerald Peterson 13.60 Alberton
47. 10 Zane Hafliger 13.87 Charlo
48. 10 Sterling Reese 14.59 Alberton
49. 9 Seth Lindemulder 14.68 Manhattan Christian
50. 9 Michael Durglo 15.37 St Ignatius
9 Ryan Cahalin DQ Superior
9 Ezekiel Misa DQ Ronan
9 Michael Perkins DQ Superior
9 Stevens Shade DQ St Ignatius
11 Nick Winfield. (JV only) DQ Jefferson
9 Nate Brunett DQ Jefferson
10 Leondre Bolen DQ Arlee
10 Quinton Johnson DQ Seeley-Swan
10 Collin McGuyer DQ Ronan
10 Kasey Mock DQ Ronan
11 Harold Yocum DQ Arlee
11 Strother Cooper DQ Loyola-Sacred Heart
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Anthony Byrns 23.14a Hot Springs
2. 12 David Keena 23.31a Manhattan Christian
3. 12 Braden Rykal 23.56a Jefferson
4. 11 Rahkei Eyer 23.59a Jefferson
5. 12 Joe Caicedo 23.60a Darby
6. 12 Ethan Johnston 23.72a Powell County
7. 11 Michael Delaney 24.04a Charlo
8. 11 Mitchell Odden 24.28a Powell County
9. 12 Danny Mannix 24.34a Drummond
10. 11 Nick Durglo 24.40a St Ignatius
11. 11 Liam Ronayne 24.45a Jefferson
12. 10 Preus Hasselbrook 24.73a Loyola-Sacred Heart
13. 12 Athan Hasselbrook 24.78a Loyola-Sacred Heart
14. 12 Danner Linhart 24.82a Loyola-Sacred Heart
15. 12 Christian Buchignani 24.94a Manhattan Christian
16. 9 Mark Teague 24.99a Seeley-Swan
17. 9 Chandler Krahn 25.10a Charlo
18. 10 Quinton Johnson 25.45a Seeley-Swan
19. 12 Tennyson Miller 25.65a Powell County
20. 12 Kristian Neidhart 25.70a Florence-Carlton
21. 9 Cody Cable 25.77a Noxon
22. 12 Josh Bergeson 26.10a Seeley-Swan
23. 11 Christian Peterson 26.17a Jefferson
24. 9 Lincoln Young 26.34a Manhattan Christian
25. 10 Kye McCollaum 26.43a Darby
26. 11 Gus Batchelder 26.47a Seeley-Swan
27. 10 Steven Betts 26.49a Florence-Carlton
28. 10 Finn McCue 26.80a Loyola-Sacred Heart
29. 9 Tyler Smith 26.86a Manhattan Christian
30. 9 Parker Dyksterhouse 26.92a Manhattan Christian
31. 10 Derek Richard 27.13a Florence-Carlton
32. 9 Kolton Hensleigh 27.22a Alberton
33. 11 Anthony Stroppel 27.25a Florence-Carlton
34. 9 Harvey Blake 27.32a Florence-Carlton
35. 10 Alex Swank 27.45a Manhattan Christian
36. 10 Zane Hafliger 28.25a Charlo
37. 10 Nik Mueller 28.63a Noxon
38. 9 Johnathan Radabaugh 28.81a Powell County
39. 9 Stevens Shade 29.20a St Ignatius
40. 9 Ben Smit 30.45a Manhattan Christian
41. 9 Seth Lindemulder 31.83a Manhattan Christian
11 Nick Winfield. (JV only) SCR Jefferson
9 Brendon Blood SCR Ronan
9 Cameron Haines SCR Seeley-Swan
10 Theron Shepard SCR Manhattan Christian
10 Colter Scully SCR Powell County
11 Noah Pohlman SCR Loyola-Sacred Heart
12 Jesse Long SCR Charlo
12 Gage Kottke SCR Victor
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Rahkei Eyer 50.68a Jefferson
2. 11 Isaac Desjarlais 51.34a Arlee
3. 11 Jered Padmos 52.55a Jefferson
4. 12 Anthony Byrns 53.08a Hot Springs
5. 12 Danny Mannix 53.12a Drummond
6. 11 Bradey Wilson 53.25a Noxon
7. 10 Henry Porter 54.40a Loyola-Sacred Heart
8. 9 Chandler Krahn 55.26a Charlo
9. 9 Nate Brunett 55.69a Jefferson
10. 10 Colt Neville 55.76a Victor
11. 9 Ezekiel Misa 56.10a Ronan
12. 12 Christian Buchignani 56.37a Manhattan Christian
13. 12 Will Senecal 56.52a Powell County
14. 9 Brendon Blood 57.39a Ronan
15. 10 Colt Brazill 57.62a Arlee
16. 12 Austin Johnson 57.66a Noxon
17. 11 Gus Batchelder 57.78a Seeley-Swan
18. 12 Tyler Crisp 58.16a Florence-Carlton
19. 9 Harvey Blake 58.21a Florence-Carlton
20. 9 Tyler Smith 59.50a Manhattan Christian
21. 10 Shiloh Rainey 59.89a Drummond
22. 12 PJ Haynes 1:00.15a Arlee
23. 9 Parker Dyksterhouse 1:00.26a Manhattan Christian
24. 11 Sam Hoff 1:00.69a Hot Springs
25. 10 Riley Reishus 1:00.75a Noxon
26. 10 Dylan Leep 1:02.16a Manhattan Christian
27. 10 Alex Swank 1:04.06a Manhattan Christian
28. 9 Ben Smit 1:07.52a Manhattan Christian
29. 9 Marshall Odden 1:08.41a Powell County
12 Athan Hasselbrook SCR Loyola-Sacred Heart
9 Andy Bailey DQ Superior
- Jesper Koski SCR Manhattan Christian
12 Tate Lipscomb SCR Ronan
10 Collin McGuyer SCR Ronan
12 David Keena SCR Manhattan Christian
10 Colter Scully SCR Powell County
12 Blake Eisenzimer SCR Lincoln
11 Trase LeTexier SCR Jefferson
12 Josh Jones SCR Florence-Carlton
12 Zach Felsman SCR Arlee
12 Ethan Johnston SCR Powell County
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Aj Eckmann 2:08.51a Jefferson
2. 12 Dalton Delaney 2:11.49a Charlo
3. 12 Austin Johnson 2:11.99a Noxon
4. 9 Logan Maughan 2:12.19a Seeley-Swan
5. 10 Jackson Duffey 2:14.17a Ronan
6. 9 Stormy Kipp 2:15.50a Loyola-Sacred Heart
7. 12 Zach Felsman 2:16.16a Arlee
8. 12 Will Senecal 2:17.09a Powell County
9. 11 Austin Lewis 2:18.48a Victor
11 Gennaro Berna DQ Ronan
9 Brendon Blood DQ Ronan
9 Marshall Odden DQ Powell County
9 Harvey Blake DQ Florence-Carlton
9 Andy Bailey DQ Superior
9 Parker Dyksterhouse DQ Manhattan Christian
12 Tyler Crisp DQ Florence-Carlton
12 Garrett McCormack DQ Darby
11 Isaac Desjarlais DQ Arlee
11 Gus Batchelder DQ Seeley-Swan
12 Josh Jones DQ Florence-Carlton
11 Joshua Grace DQ Seeley-Swan
10 Colt Brazill DQ Arlee
10 Dylan Leep DQ Manhattan Christian
11 Sam Hoff DQ Hot Springs
10 Sam Reilly DQ Loyola-Sacred Heart
11 Wyatt Decker DQ St Ignatius
10 Griffin Pluth DQ Alberton
10 Blaine Carr DQ Hot Springs
10 Zane Hafliger DQ Charlo
10 Nathan Lapinski DQ Superior
10 Shiloh Rainey DQ Drummond
11 Andrew Koehler DQ Ronan
9 Kiry Detwiler DQ Ronan
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Bradey Wilson 4:39.60a Noxon
2. 11 Aj Eckmann 4:41.73a Jefferson
3. 9 Logan Maughan 4:47.37a Seeley-Swan
4. 12 Dalton Delaney 4:53.11a Charlo
5. 12 Daniel Buchignani 4:54.32a Manhattan Christian
6. 10 Evan Duggan 4:55.01a Darby
7. 10 Jackson Duffey 4:56.36a Ronan
8. 10 Blaine Carr 5:02.43a Hot Springs
9. 11 Tate Weingart 5:03.75a St Ignatius
10. 12 Austin Johnson 5:04.53a Noxon
12 Zach Felsman DQ Arlee
11 Joshua Grace DQ Seeley-Swan
10 Dylan Leep DQ Manhattan Christian
10 Justin Jones DQ Florence-Carlton
11 Wyatt Decker DQ St Ignatius
10 Sam Reilly DQ Loyola-Sacred Heart
10 TJ Knoll DQ Arlee
11 Andrew Koehler DQ Ronan
9 Kiry Detwiler DQ Ronan
9 Nathan Dennis DQ Ronan
9 Spencer Parke DQ Drummond
9 John Kicking Woman DQ Loyola-Sacred Heart
9 Stormy Kipp DQ Loyola-Sacred Heart
10 Riley Reishus DQ Noxon
11 Gennaro Berna DQ Ronan
- Jesper Koski DQ Manhattan Christian
11 Seth Dayton (JV only) DQ Jefferson
9 Garrett Arnold DQ Manhattan Christian
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Aj Eckmann 10:33.38a Jefferson
2. 10 Evan Duggan 10:50.81a Darby
3. 10 Sam Reilly 11:11.46a Loyola-Sacred Heart
4. 12 Austin Johnson 11:14.15a Noxon
5. 9 Nathan Dennis 11:23.73a Ronan
6. 11 Colten Leum 11:25.65a Manhattan Christian
7. 12 Stephen Herriot 11:45.90a Lima
8. 9 Spencer Parke 14:30.41a Drummond
9 Logan Maughan DQ Seeley-Swan
11 Gennaro Berna DQ Ronan
9 Eli Rosen DQ Victor
9 Tyler Potts DQ Arlee
9 Garrett Arnold DQ Manhattan Christian
12 Dalton Delaney DQ Charlo
12 Tony Bergerson DQ Drummond
9 Kiry Detwiler DQ Ronan
11 Andrew Koehler DQ Ronan
10 Nathan Lapinski DQ Superior
10 Jackson Duffey DQ Ronan
10 Justin Jones DQ Florence-Carlton
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1. 12 Bryce Cullen 16.16a Ronan
2. 12 Tate Lipscomb 16.49a Ronan
3. 10 Quinton Johnson 16.67a Seeley-Swan
4. 12 Jesse Long 16.79a Charlo
5. 12 Jacob Simpson 16.82a Powell County
6. 12 Blake Bowen 16.85a Victor
7. 10 Kye McCollaum 18.34a Darby
8. 9 Tyler Potts 19.03 Arlee
9. 10 Nik Mueller 20.38 Noxon
10. 9 Leroy Davis 24.42 Drummond
9 Ryan Cahalin DQ Superior
11 Julian Unterdovdel DQ Jefferson
12 Tanner Hoff DQ Hot Springs
11 Harold Yocum DQ Arlee
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1. 11 Michael Delaney 41.88a Charlo
2. 11 Bradey Wilson 42.32a Noxon
3. 12 Jacob Simpson 42.85a Powell County
4. 10 Quinton Johnson 43.64a Seeley-Swan
5. 12 Bryce Cullen 43.86a Ronan
6. 10 Preus Hasselbrook 44.38a Loyola-Sacred Heart
7. 10 Kye McCollaum 45.26a Darby
8. 12 Tate Lipscomb 45.55a Ronan
9. 12 Jesse Long 45.63a Charlo
10. 12 Nate Gray 47.51a Hot Springs
11. 9 Ben Griggs 48.63a Florence-Carlton
12. 12 Kyle Couture 49.99a Charlo
13. 12 Tony Bergerson 53.14a Drummond
14. 9 Leroy Davis 1:00.71a Drummond
15. 9 Tyler Potts 1:04.85a Arlee
12 Kyler Clinkenbeard SCR Arlee
9 George Shick SCR Arlee
9 Spencer Parke SCR Drummond
11 Harold Yocum SCR Arlee
10 Shiloh Rainey SCR Drummond
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 44.49a Jefferson
2. - 44.86a Powell County
3. - 45.38a Loyola-Sacred Heart
4. - 46.62a Manhattan Christian
5. - 46.63a St Ignatius
6. - 46.99a Darby
7. - 47.35a Hot Springs
8. - 47.79a Seeley-Swan
9. - 48.12a Florence-Carlton
10. - 51.53a Alberton
11. - 51.73a Loyola-Sacred Heart
12. - 55.62a Superior
Bradey Wilson
Cody Cable
Gary Wadman
Nik Mueller DQ Noxon
Relay Team DQ Ronan
Relay Team SCR Manhattan Christian
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 3:35.88a Jefferson
2. - 3:42.54a Loyola-Sacred Heart
3. - 3:42.72a Ronan
4. - 3:44.52a Arlee
5. - 3:44.83a Powell County
6. - 3:53.67a Seeley-Swan
7. - 3:55.33a Florence-Carlton
8. - 3:57.35a Manhattan Christian
9. - 3:58.52a Noxon
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1. 11 Dugan Runkel 45-00.50 Charlo
2. 12 Cole Gerhardt 42-04.00 Ronan
3. 11 Tyler Spidel 41-00.00 St Ignatius
4. 9 Austin Forson 40-07.00 Powell County
5. 12 Joe Caicedo 40-05.50 Darby
6. 11 Kevin Blanksma 40-05.00 Manhattan Christian
7. 12 Justin Grimes 40-00.00 Seeley-Swan
8. 11 Trase LeTexier 39-09.50 Jefferson
9. 11 Mitchell Odden 38-05.50 Powell County
10. 10 Bridger Dragoo 38-03.00 Florence-Carlton
11. 10 Kasey Mock 38-01.50 Ronan
12. 10 Brad Kamps 36-10.00 Manhattan Christian
13. 10 Colt Neville 36-03.50 Victor
14. 11 Jack Menendez 36-01.50 Loyola-Sacred Heart
15. 12 Michael Russell 36-00.00 Seeley-Swan
16. 12 Gary Wadman 35-09.50 Noxon
17. 10 Dawson Thrasher 35-00.50 Florence-Carlton
18. 11 Tristen Elverud 35-00.00 St Ignatius
19. 9 Joey McElroy 34-09.50 Loyola-Sacred Heart
20. 12 Danny Mannix 34-09.00 Drummond
21. 12 Tanner Hoff 34-06.00 Hot Springs
22. 10 Addison Mueller 34-01.50 Hot Springs
23. 10 Shiloh Rainey 34-01.00 Drummond
24. 9 Brady Fryberger 33-10.50 Charlo
25. 10 Hunter McGee 33-06.50 Charlo
26. 10 John Beckers 33-04.00 Darby
27. 10 Daniel Vollin 33-03.00 Arlee
28. 9 Tyler Smith 33-01.50 Manhattan Christian
29. 9 Curtis Williams 33-01.00 Loyola-Sacred Heart
30. 10 Chance Sawyer 32-11.50 Noxon
31. 9 Michael Durglo 32-11.00 St Ignatius
32. 10 Michael Lucht 32-08.00 Manhattan Christian
33. 10 Luke Ward 32-06.50 Loyola-Sacred Heart
34. 9 George Shick 32-03.50 Arlee
35. 10 Nick Turnbull 32-02.50 Alberton
36. 11 Jesse Weis 32-00.50 Seeley-Swan
37. 12 Ottis Ferrell 31-10.00 Ronan
38. 10 Trevor Paro 31-09.00 Hot Springs
39. 10 Sterling Reese 31-06.50 Alberton
40. 9 Karson Wheat 30-10.50 Powell County
41. 11 Seth Linford 30-10.00 Seeley-Swan
42. 12 Jake Shaw 30-05.00 Lincoln
43. 9 Michael Perkins 30-04.00 Superior
44. 9 Nick Workman 30-01.50 Jefferson
45. 11 Gordon Wallace 29-09.00 Florence-Carlton
46. 10 Riley Reishus 29-01.00 Noxon
47. 9 Leroy Davis 29-00.00 Drummond
48. 9 Braeden Beck 28-11.00 Loyola-Sacred Heart
49. 10 Gary Favaro 28-05.00 Victor
50. 12 Justin Silva 28-00.50 Hot Springs
51. 9 Jarrett Richey 27-05.00 Ronan
52. 11 Andrew Picton 27-03.00 Drummond
53. 9 Gerald Peterson 27-02.00 Alberton
54. 9 Samuel Mocabee 26-00.00 Ronan
55. 11 Dakota Colbert 25-11.50 Lincoln
56. 9 Aiden Patko 25-00.50 Superior
57. 10 Dominic Martinez 24-00.50 Ronan
58. 10 Jacob Damaskos 14-06.50 Alberton
59. 11 Darren Marks 13-10.50 Arlee
12 Ryan Lewis DQ Victor
10 Jake Sanders DQ Darby
12 Gibson Lowery DQ St Regis
11 Julian Unterdovdel DQ Jefferson
10 Chris Hahn DQ Charlo
9 Waylon Barta DQ Victor
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1. 9 Austin Forson 157-05 Powell County
2. 10 Brad Kamps 131-03 Manhattan Christian
3. 12 Cole Gerhardt 126-11 Ronan
4. 12 Justin Grimes 124-09 Seeley-Swan
5. 12 Joe Caicedo 118-00 Darby
6. 11 Trase LeTexier 117-05 Jefferson
7. 12 Nate Gray 116-11 Hot Springs
8. 12 Joseph Parke 116-08 Drummond
9. 11 Dugan Runkel 116-03 Charlo
10. 10 Kasey Mock 111-03 Ronan
11. 10 Kane Shenyer 111-00 Charlo
12. 10 Colt Neville 109-11 Victor
13. 10 Bridger Dragoo 108-00 Florence-Carlton
14. 12 Danny Mannix 107-11 Drummond
15. 10 Dawson Thrasher 107-00 Florence-Carlton
16. 12 Michael Russell 106-02 Seeley-Swan
17. 12 Gary Wadman 102-08 Noxon
18. 11 Matt Teague 102-05 Seeley-Swan
19. 10 Michael Lucht 101-00 Manhattan Christian
20. 11 Cole Visser 99-01 Manhattan Christian
21. 10 Addison Mueller 97-01 Hot Springs
22. 10 John Beckers 97-01 Darby
23. 10 Gary Favaro 97-00 Victor
24. 11 Nick Durglo 96-08 St Ignatius
25. 12 Ottis Ferrell 95-02 Ronan
26. 9 Michael Durglo 94-06 St Ignatius
27. 9 Brady Fryberger 94-06 Charlo
28. 10 Hunter McGee 91-09 Charlo
29. 11 Andrew Picton 91-05 Drummond
30. 10 Chance Sawyer 90-03 Noxon
31. 9 Joey McElroy 89-02 Loyola-Sacred Heart
32. 11 Tyler Spidel 88-04 St Ignatius
33. 10 Nick Turnbull 87-03 Alberton
34. 11 Seth Linford 86-11 Seeley-Swan
35. 11 Cal Boggess 86-06 Powell County
36. 9 Ben Smit 86-05 Manhattan Christian
37. 9 Karson Wheat 86-04 Powell County
38. 10 Sterling Reese 83-11 Alberton
39. 11 Tristen Elverud 82-01 St Ignatius
40. 12 Jake Shaw 78-01 Lincoln
41. 11 Dakota Colbert 77-08 Lincoln
42. 9 Nick Workman 73-10 Jefferson
43. 9 Samuel Mocabee 73-02 Ronan
44. 11 Jesse Weis 70-09 Seeley-Swan
45. 9 Leroy Davis 68-00 Drummond
46. 9 Jarrett Richey 67-02 Ronan
47. 9 Gerald Peterson 67-00 Alberton
48. 10 Dominic Martinez 61-03 Ronan
49. 10 Jacob Damaskos 34-05 Alberton
11 Julian Unterdovdel DQ Jefferson
9 Hayden Guisti DQ Jefferson
9 Noah Fader DQ Jefferson
9 Waylon Barta DQ Victor
9 Eric Ibey DQ Victor
10 Daniel Vollin DQ Arlee
9 Curtis Williams DQ Loyola-Sacred Heart
9 Aiden Patko DQ Superior
10 Chris Hahn DQ Charlo
12 Ryan Lewis DQ Victor
10 Jake Sanders DQ Darby
10 Andy Smith DQ Darby
11 Jack Menendez DQ Loyola-Sacred Heart
11 Bridger LaPierre DQ Superior
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1. 12 Joe Caicedo 192-06 Darby
2. 9 Caden Venters 161-07 Florence-Carlton
3. 10 John Beckers 152-05 Darby
4. 12 Raymond Matt 143-11 St Ignatius
5. 11 Jered Padmos 143-09 Jefferson
6. 12 Tanner Hoff 140-04 Hot Springs
7. 12 Justin Grimes 137-10 Seeley-Swan
8. 12 Cole Gerhardt 136-10 Ronan
9. 12 Nate Gray 136-03 Hot Springs
10. 11 Nick Durglo 134-02 St Ignatius
11. 11 Tate Guisti 132-00 Jefferson
12. 11 Cole Visser 131-07 Manhattan Christian
13. 10 Shiloh Rainey 128-03 Drummond
14. 11 Christian Peterson 127-10 Jefferson
15. 10 Kasey Mock 126-03 Ronan
16. 11 Trase LeTexier 126-01 Jefferson
17. 10 Blaine Carr 126-00 Hot Springs
18. 11 Sam Hoff 125-03 Hot Springs
19. 12 Greg Charlton 123-08 Victor
20. 10 Nick Turnbull 121-04 Alberton
21. 12 Andrew Managhan 121-01 St Regis
22. 10 Colt Brazill 120-06 Arlee
22. 10 Andy Smith 120-06 Darby
24. 12 Joseph Parke 119-07 Drummond
25. 12 Michael Russell 116-07 Seeley-Swan
26. 11 Billy vonHoltum 116-04 St Ignatius
27. 9 Noah Fader 116-03 Jefferson
28. 10 Hunter McGee 111-07 Charlo
29. 11 Tristen Elverud 109-04 St Ignatius
29. 11 Ebon Jones 109-04 St Regis
31. 10 Addison Mueller 108-11 Hot Springs
32. 11 Tyler Spidel 108-07 St Ignatius
33. 12 Josh Bergeson 107-11 Seeley-Swan
34. 10 Daniel Vollin 103-03 Arlee
35. 11 Sawyer Johnson 102-10 Powell County
36. 11 Mitchell Odden 102-01 Powell County
37. 9 Michael Durglo 102-00 St Ignatius
38. 10 Chance Sawyer 101-06 Noxon
39. 9 Braeden Beck 100-08 Loyola-Sacred Heart
40. 12 Kristian Neidhart 99-10 Florence-Carlton
41. 9 Brady Fryberger 98-07 Charlo
42. 12 Ottis Ferrell 97-11 Ronan
43. 9 Jarrett Richey 96-11 Ronan
44. 9 Eric Ibey 93-00 Victor
45. 11 Seth Linford 91-10 Seeley-Swan
46. 9 Curtis Williams 87-10 Loyola-Sacred Heart
47. 9 Ben Smit 84-07 Manhattan Christian
48. 9 Samuel Mocabee 83-01 Ronan
49. 11 Anthony Stroppel 80-07 Florence-Carlton
50. 11 Gordon Wallace 76-08 Florence-Carlton
51. 9 Leroy Davis 74-03 Drummond
52. 11 Dakota Colbert 71-06 Lincoln
53. 10 Dominic Martinez 60-10 Ronan
54. 9 Seth Lindemulder 41-08 Manhattan Christian
55. 11 Darren Marks 23-08 Arlee
11 Cal Boggess DQ Powell County
10 Jake Sanders DQ Darby
12 Gibson Lowery DQ St Regis
11 Jack Menendez DQ Loyola-Sacred Heart
12 Tyler Wolter DQ Powell County
12 PJ Haynes DQ Arlee
9 Mark Teague DQ Seeley-Swan
10 Chris Hahn DQ Charlo
X High Jump - Varsity - Finals
1. 11 Kevin Blanksma 6-00.00 Manhattan Christian
2. 12 Andrew Managhan 5-10.00 St Regis
2. 10 Brandon Porter 5-10.00 Powell County
4. 9 Brandon Managhan 5-10.00 St Regis
5. 11 Strother Cooper 5-08.00 Loyola-Sacred Heart
6. 9 Ezekiel Misa 5-08.00 Ronan
7. 12 Tony Bergerson 5-04.00 Drummond
11 Rahkei Eyer DQ Jefferson
11 Tate Guisti DQ Jefferson
11 Trevor Anderson DQ Ronan
12 Tanner Hoff DQ Hot Springs
12 Jacob Simpson DQ Powell County
12 Blake Bowen DQ Victor
10 Cameron Weber DQ Florence-Carlton
10 Steven Flesch DQ Ronan
9 Brendon Blood DQ Ronan
11 Raven Kenmille DQ Ronan
9 Cameron Haines DQ Seeley-Swan
10 Daniel Vollin DQ Arlee
12 Kyler Clinkenbeard DQ Arlee
9 Keaton Johnson DQ Seeley-Swan
9 Michael Perkins DQ Superior
9 Noah Fader DQ Jefferson
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 12 Kyle Couture 11-06.00 Charlo
2. 11 Bridger LaPierre 11-06.00 Superior
3. 12 Tony Bergerson 11-00.00 Drummond
3. 12 Jacob Simpson 11-00.00 Powell County
3. 10 Tyler Houle 11-00.00 Ronan
6. 12 Tennyson Miller 11-00.00 Powell County
7. 11 Sawyer Johnson 10-00.00 Powell County
8. 9 George Shick 9-06.00 Arlee
9. 9 Lincoln Young 9-00.00 Manhattan Christian
9. 10 TJ Knoll 9-00.00 Arlee
11. 9 Kaleb Ververis 8-06.00 Superior
11. 10 Ty Adams 8-06.00 Arlee
11. 9 Spencer Parke 8-06.00 Drummond
14. 9 Cameron Haines 8-00.00 Seeley-Swan
9 Ryan Cahalin DQ Superior
10 Collin McGuyer DQ Ronan
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Kamiah Payne 20-05.50 Two Eagle River
2. 10 Jacob Byrne 19-10.50 Loyola-Sacred Heart
3. 11 Kevin Blanksma 19-05.50 Manhattan Christian
4. 11 Tate Guisti 19-03.50 Jefferson
5. 9 Mark Estes 19-03.50 Drummond
6. 12 Kyler Clinkenbeard 19-03.50 Arlee
7. 10 Trevor Paro 19-02.50 Hot Springs
8. 12 Raymond Matt 19-01.00 St Ignatius
9. 12 Garrett McCormack 19-00.50 Darby
10. 9 Jethro Thorne 18-09.00 Florence-Carlton
11. 11 Liam Ronayne 18-07.50 Jefferson
12. 9 Ezekiel Misa 18-06.00 Ronan
13. 9 Nate Brunett 18-03.50 Jefferson
14. 11 Billy vonHoltum 18-03.00 St Ignatius
15. 10 Leondre Bolen 18-02.50 Arlee
16. 12 Stephen Herriot 18-02.00 Lima
17. 11 Trevor Anderson 18-00.00 Ronan
18. 12 Blake Eisenzimer 17-10.50 Lincoln
19. 10 Kane Shenyer 17-03.00 Charlo
20. 9 Ben Griggs 17-02.50 Florence-Carlton
20. 9 Cody Cable 17-02.50 Noxon
22. 11 Tate Weingart 17-00.00 St Ignatius
23. 10 Steven Flesch 16-08.50 Ronan
24. 9 Hayden Guisti 16-08.00 Jefferson
25. 9 Parker Dyksterhouse 16-06.00 Manhattan Christian
26. 11 Ian Nick 16-05.00 Lincoln
27. 11 Raven Kenmille 16-01.50 Ronan
28. 10 Nik Mueller 15-09.50 Noxon
29. 11 Anthony Stroppel 15-06.50 Florence-Carlton
30. 9 Keaton Johnson 15-04.00 Seeley-Swan
31. 12 Tyler Wolter 15-02.50 Powell County
32. 12 Justin Silva 15-02.00 Hot Springs
32. 9 Lincoln Young 15-02.00 Manhattan Christian
34. 10 John Drury 12-10.50 Alberton
35. 9 Seth Lindemulder 10-04.50 Manhattan Christian
12 Josh Bergeson DQ Seeley-Swan
10 Steven Betts DQ Florence-Carlton
10 Derek Richard DQ Florence-Carlton
10 Cade Benjamin DQ Powell County
10 Tyler Houle DQ Ronan
9 George Shick DQ Arlee
12 Bryce Cullen DQ Ronan
11 Noah Pohlman DQ Loyola-Sacred Heart
12 Andrew Managhan DQ St Regis
11 Strother Cooper DQ Loyola-Sacred Heart
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 10 Trevor Paro 43-02.00 Hot Springs
2. 11 Kevin Blanksma 42-00.25 Manhattan Christian
3. 12 Andrew Managhan 40-11.00 St Regis
4. 10 Steven Flesch 39-09.50 Ronan
5. 10 Leondre Bolen 38-06.50 Arlee
6. 12 Kyler Clinkenbeard 38-05.00 Arlee
7. 11 Trevor Anderson 38-02.00 Ronan
8. 12 Raymond Matt 37-08.25 St Ignatius
9. 10 Jesse Pearson 36-09.25 Victor
10. 11 Tate Weingart 36-03.50 St Ignatius
11. 9 Eli Rosen 36-02.50 Victor
12. 9 Hayden Guisti 36-00.00 Jefferson
13. 10 Kane Shenyer 35-06.00 Charlo
14. 9 Parker Dyksterhouse 35-05.50 Manhattan Christian
15. 10 TJ Knoll 35-01.00 Arlee
16. 11 Cal Boggess 34-07.50 Powell County
17. 9 Josh Eckmann 34-04.00 Jefferson
18. 9 Lincoln Young 34-03.50 Manhattan Christian
19. 11 Raven Kenmille 33-11.50 Ronan
19. 9 Stormy Kipp 33-11.50 Loyola-Sacred Heart
21. 12 Justin Silva 33-10.50 Hot Springs
22. 9 Noah Fader 33-04.00 Jefferson
23. 12 Gage Kottke 32-09.50 Victor
24. 10 Tyler Houle 31-11.50 Ronan
9 Cody Cable DQ Noxon
9 Keaton Johnson DQ Seeley-Swan
12 Braden Rykal DQ Jefferson
12 Tony Bergerson DQ Drummond
11 Liam Ronayne DQ Jefferson
11 Noah Pohlman DQ Loyola-Sacred Heart
Womens Results
X Girls 100 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Keely Ehmann 13.22a Darby
2. 10 Alex Bohlman 13.39a Seeley-Swan
3. 11 Brook Kolar 13.66a Loyola-Sacred Heart
4. 9 Ashley Revis 13.78a Arlee
5. 12 Alex Adams 13.90a Arlee
6. 11 Sydney Castor 13.93a St Ignatius
7. 11 Lenora Campbell 14.04a Powell County
8. 9 Kenna Guenther 14.06a Loyola-Sacred Heart
9. 9 Micalann McCrea 14.10a Ronan
10. 12 Sienna Brown 14.18a Charlo
11. 12 Katie Revis 14.20a Arlee
12. 12 Jenna Shepherd 14.29a Ronan
13. 10 Bethanie Ulrick 14.29a Noxon
14. 9 Ashley Picton 14.30a Drummond
15. 9 Lulu Bohlman 14.38a Seeley-Swan
16. 11 Olivia Burgmeirer 14.57a Drummond
17. 10 Alye Fjell 14.62a Powell County
18. 12 Angelica Linabary 14.63a Manhattan Christian
19. 12 Aubree Judkins 14.66a Seeley-Swan
20. 9 Gabby Sexton 14.72a Seeley-Swan
21. 12 Megan Caye 14.75a Two Eagle River
22. 11 Mckayla Tomlinson 14.76a Alberton
23. 9 Shawntaya Nelson 15.01a Arlee
24. 12 Alyssa Sandstrom 15.23a Alberton
25. 9 Sara Burgmeier 15.28a Drummond
26. 10 Kaylee Ottman 15.28a Jefferson
27. 11 Kathleen Cox 15.52a Charlo
28. 11 Ashley Mock 15.54a Charlo
29. 11 Kieran Bissel 15.57a Powell County
30. 11 Kristen Webley 15.60a Noxon
31. 9 Tashi Sherpa 15.79a Manhattan Christian
32. 10 Madison McCosco 16.95a Lincoln
33. 12 Leslie Pio 18.82a Darby
10 Taylor Lott SCR Powell County
10 Brianna Harris SCR Ronan
11 Ally Rust SCR Florence-Carlton
10 Kyli Ayers SCR Manhattan Christian
10 Lee Camel SCR Ronan
10 Chrissy Mayer SCR Lima
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Keely Ehmann 26.42a Darby
2. 10 Alex Bohlman 26.47a Seeley-Swan
3. 9 Alex Veltkamp 27.49a Manhattan Christian
4. 11 Alex Dennis 28.50a Ronan
5. 12 Tori Johnston 29.32a Darby
6. 9 Lulu Bohlman 29.69a Seeley-Swan
7. 9 Ashley Picton 30.20a Drummond
8. 10 Bethanie Ulrick 30.36a Noxon
9. 12 Aubree Judkins 30.62a Seeley-Swan
10. 9 Gabrielle Houle 30.85a Ronan
11. 12 Angelica Linabary 31.01a Manhattan Christian
12. 10 Kyli Ayers 31.22a Manhattan Christian
13. 9 Gabby Sexton 31.67a Seeley-Swan
14. 10 Stevi Meade 32.36a Seeley-Swan
15. 9 Susanna Keilley 33.43a Drummond
16. 9 Phalyn Fickas 36.68a Noxon
17. 12 Leslie Pio 38.90a Darby
12 Jenna Shepherd SCR Ronan
9 Shawntaya Nelson SCR Arlee
11 Lenora Campbell SCR Powell County
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Keely Ehmann 59.74a Darby
2. 9 Alex Veltkamp 59.77a Manhattan Christian
3. 11 Brook Kolar 1:04.16a Loyola-Sacred Heart
4. 10 Autumn Round 1:04.54a Florence-Carlton
5. 12 Emily Stosich 1:07.08a Lima
6. 9 Elizabeth Done 1:07.70a Seeley-Swan
7. 10 Bryndle Goyins 1:08.31a Arlee
8. 12 Abby Castagne 1:08.65a Lincoln
9. 11 Danika Greer 1:10.51a Florence-Carlton
10. 9 Shawntaya Nelson 1:10.86a Arlee
11. 11 Ashley Peterson 1:11.58a Ronan
12. 12 Nadeia Ewoniuk 1:11.64a Superior
13. 10 Kyli Ayers 1:11.79a Manhattan Christian
14. 12 Jenna Shepherd 1:14.03a Ronan
15. 10 Bethanie Ulrick 1:14.40a Noxon
16. 9 Phalyn Fickas 1:21.22a Noxon
9 Gabrielle Houle SCR Ronan
11 Pia Heggelund SCR Hot Springs
9 Susanna Keilley SCR Drummond
9 Morgan Radtke SCR Drummond
9 Hailey Kassity SCR Manhattan Christian
10 Carly Hergett SCR Arlee
10 Chrissy Mayer SCR Lima
10 Ally Buhr DQ Ronan
12 Angelica Linabary SCR Manhattan Christian
12 Mikayla Schneider SCR Loyola-Sacred Heart
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Stephanie Robbins 2:25.08a Seeley-Swan
2. 11 Lily Lang 2:35.55a Darby
3. 9 Brooklyn Foust 2:43.83a Charlo
4. 12 Seanna Abrahamsen 2:45.60a Darby
5. 11 Ashley Peterson 2:54.02a Ronan
6. 11 Danika Greer 2:54.09a Florence-Carlton
7. 11 Maya Diekmann 2:55.08a Darby
8. 9 Shaniya Decker 3:08.13a St Ignatius
10 Ally Buhr DQ Ronan
10 Beti Lombardi DQ Powell County
12 Mikayla Schneider DQ Loyola-Sacred Heart
11 Darien Schneider DQ Loyola-Sacred Heart
9 Margaret Thompson DQ Powell County
9 Morgan Radtke DQ Drummond
9 Alex Veltkamp DQ Manhattan Christian
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Stephanie Robbins 5:23.54a Seeley-Swan
2. 12 Nikki Aiken 5:34.22a Manhattan Christian
3. 11 Lily Lang 5:42.02a Darby
4. 11 Becca Whitesell 5:52.20a Arlee
5. 12 Emily Stosich 5:58.07a Lima
6. 12 Seanna Abrahamsen 6:14.44a Darby
7. 11 Darien Schneider 6:20.15a Loyola-Sacred Heart
8. 11 Maya Diekmann 6:24.65a Darby
9. 12 Mekdes Lombardi 6:24.86a Powell County
10 Beti Lombardi DQ Powell County
10 Emma Adams DQ Manhattan Christian
9 Shaniya Decker DQ St Ignatius
10 Sarah McKenzie DQ Ronan
10 Julia Hudson DQ Loyola-Sacred Heart
9 Margaret Thompson DQ Powell County
9 Cory Brodmerkle DQ Noxon
11 Audrey Parke DQ Drummond
11 Morgan Barker DQ Lincoln
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Nikki Aiken 12:28.51a Manhattan Christian
2. 12 Shayna Nagy 13:44.50a Charlo
3. 10 Emma Adams 13:53.03a Manhattan Christian
4. 12 Mekdes Lombardi 14:08.96a Powell County
5. 10 Beti Lombardi 14:11.39a Powell County
6. 11 Darien Schneider 14:29.14a Loyola-Sacred Heart
7. 11 Audrey Parke 15:02.41a Drummond
12 Seanna Abrahamsen DQ Darby
11 Lily Lang DQ Darby
11 Stephanie Robbins DQ Seeley-Swan
10 Sarah McKenzie DQ Ronan
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1. 12 Janessa Williams 15.48 Jefferson
2. 9 Tessa Burke 15.65 Loyola-Sacred Heart
3. 10 Carly Hergett 15.69 Arlee
4. 9 Trinity Lewandowski 17.57 St Ignatius
5. 10 Cheyenne Nagy 17.63 Charlo
6. 11 Alex Dennis 17.71 Ronan
7. 12 Michaela Portner 17.79 Victor
8. 11 Ally Rust 17.93 Florence-Carlton
8. 9 Elizabeth Done 17.93 Seeley-Swan
10. 10 Alye Fjell 18.59 Powell County
11. 9 Lizzy Ives 18.67 Victor
12. 9 Peyton Muir 19.09 Darby
13. 12 Moa Winninge 19.53 Jefferson
14. 10 Sammy Metzger 20.02 Ronan
15. 10 Cera Strumpfer 20.22 Seeley-Swan
16. 10 Luidimila Karaseva 20.70 Jefferson
17. 9 Makenzie Mueller 21.48 Superior
18. 11 Kristen Webley 21.57 Noxon
19. 9 Susanna Keilley 22.33 Drummond
20. 9 Gabrielle Houle 22.34 Ronan
21. 10 Hilary VanVleet 22.76 Noxon
12 Leslie Pio DQ Darby
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1. 9 Tessa Burke 48.56a Loyola-Sacred Heart
2. 12 Janessa Williams 48.82a Jefferson
3. 10 Cheyenne Nagy 50.57a Charlo
4. 11 Ally Rust 50.72a Florence-Carlton
5. 11 Alex Dennis 53.07a Ronan
6. 9 Peyton Muir 53.97a Darby
7. 9 Trinity Lewandowski 55.05a St Ignatius
8. 12 Michaela Portner 55.41a Victor
9. 12 Moa Winninge 55.54a Jefferson
10. 10 Hilary VanVleet 57.42a Noxon
11. 9 Lizzy Ives 58.35a Victor
12. 10 Abby Yocum 58.66a Arlee
13. 9 Makenzie Mueller 59.48a Superior
14. 9 Susanna Keilley 59.62a Drummond
15. 10 Sammy Metzger 1:00.41a Ronan
16. 11 Kristen Webley 1:00.82a Noxon
17. 9 Gabrielle Houle 1:03.23a Ronan
9 Lexie Kassity SCR Manhattan Christian
10 Alye Fjell SCR Powell County
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 52.85a Arlee
2. - 52.91a Darby
3. - 54.21a Ronan
4. - 54.79a Charlo
5. - 55.03a Manhattan Christian
6. - 55.50a Superior
7. - 57.10a Drummond
8. - 57.32a Seeley-Swan
9. - 1:00.01a Alberton
10. - 1:01.38a Noxon
Kathleen Cox
Ashley Mock
Ashley Shenyer
Telesa Truman DQ Charlo
Relay Team SCR Manhattan Christian
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 4:23.80a Seeley-Swan
2. - 4:30.96a Darby
3. - 4:34.08a Charlo
4. - 4:48.34a Ronan
Ashley Revis
Carly Hergett
Bryndle Goyins
Shawntaya Nelson DQ Arlee
Sabrina Shows
Cassie Fratzke
Morgan Radtke
Susanna Keilley DQ Drummond
Relay Team DQ Manhattan Christian
Relay Team DQ Manhattan Christian
Relay Team DQ Powell County
Relay Team DQ Florence-Carlton
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1. 12 Aspen Jore 34-06.00 Ronan
2. 12 Becky Gerst 34-04.00 Jefferson
3. 11 Megan Kamps 32-05.00 Manhattan Christian
4. 12 Lindsey Tryon 31-03.00 Charlo
5. 11 Lindsay Benson 31-02.50 Manhattan Christian
6. 11 Emily Riddle 31-00.00 Superior
7. 12 Carlyjean Conley 30-06.00 Victor
8. 12 Taylor Erdman 29-06.50 Alberton
9. 11 Ashley Mock 29-03.00 Charlo
10. 10 Alicia Camel 29-01.50 Ronan
11. 10 Mariah Durglo 28-10.00 St Ignatius
12. 10 Lee Camel 28-08.50 Ronan
13. 9 Sakoya Gaustad 28-04.50 Charlo
14. 10 Katey Sutton 28-03.00 Lima
15. 11 Marisol Caro 28-01.50 Seeley-Swan
16. 9 Ariel Clark 27-10.00 Powell County
17. 10 Adler Danielle 27-02.50 Two Eagle River
18. 9 Riley Barger 26-11.00 Drummond
19. 9 Kerstin Cooper 26-05.50 Powell County
20. 9 Alexis Carpenter 25-10.50 Seeley-Swan
21. 11 Ashley Tryon 25-07.00 Charlo
22. 10 Telesa Truman 25-05.50 Charlo
23. 9 Ashley Braaksma 25-04.00 Manhattan Christian
24. 10 Abby Brett 25-03.50 Florence-Carlton
25. 12 Danielle Cyr 25-00.00 Lincoln
26. 9 Sara Burgmeier 24-03.00 Drummond
27. 11 Kristen Webley 24-00.50 Noxon
28. 9 Anna Sanford 24-00.00 St Regis
29. 12 Mikayla Hudson 23-09.00 Loyola-Sacred Heart
30. 9 Cory Brodmerkle 23-08.00 Noxon
31. 10 Nalani Linsebigler 23-01.00 St Ignatius
32. 11 Cheyanne Lott 22-00.50 Powell County
33. 10 Taylor Durglo 21-10.50 St Ignatius
34. 11 Emanuelle LaChance 21-07.00 St Ignatius
35. 9 Cassie Fratzke 21-03.50 Drummond
36. 9 Mykenzie Holland 21-03.00 Darby
37. 10 Luidimila Karaseva 21-00.00 Jefferson
9 Ally English DQ St Regis
10 Bryndle Goyins DQ Arlee
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1. 12 Carlyjean Conley 105-07 Victor
2. 12 Becky Gerst 100-02 Jefferson
3. 12 Lindsey Tryon 99-04 Charlo
4. 10 Alicia Camel 94-07 Ronan
5. 11 Emily Riddle 93-07 Superior
6. 11 Lindsay Benson 92-09 Manhattan Christian
7. 9 Ashley Revis 92-06 Arlee
8. 9 Ashley Braaksma 89-08 Manhattan Christian
9. 9 Sakoya Gaustad 89-05 Charlo
10. 9 Anna Sanford 89-02 St Regis
11. 12 Aspen Jore 87-00 Ronan
11. 11 Ashley Tryon 87-00 Charlo
13. 9 Sara Burgmeier 81-09 Drummond
14. 12 Danielle Cyr 81-07 Lincoln
15. 10 Abby Brett 79-05 Florence-Carlton
16. 10 Katey Sutton 78-10 Lima
17. 11 Ashley Mock 78-03 Charlo
18. 12 Mikayla Hudson 77-09 Loyola-Sacred Heart
19. 9 Alexis Carpenter 76-09 Seeley-Swan
20. 10 Ashley Shenyer 76-03 Charlo
21. 10 Telesa Truman 74-00 Charlo
22. 10 Mariah Durglo 73-04 St Ignatius
23. 10 Ali Elliott 72-07 Victor
24. 10 Nalani Linsebigler 71-04 St Ignatius
25. 9 Cory Brodmerkle 69-07 Noxon
26. 9 Riley Barger 69-05 Drummond
27. 11 Audrey Parke 68-01 Drummond
28. 10 Rebecca Pluth 67-09 Alberton
29. 9 Ariel Clark 66-05 Powell County
30. 9 Cassie Fratzke 63-11 Drummond
31. 11 Emanuelle LaChance 63-00 St Ignatius
32. 11 Marisol Caro 61-00 Seeley-Swan
33. 12 Auxie Cates 60-03 St Ignatius
34. 10 Luidimila Karaseva 58-07 Jefferson
35. 10 Jada Hunsucker 57-08 Florence-Carlton
36. 11 Cheyanne Lott 57-02 Powell County
37. 11 Monica Thompson 55-00 Jefferson
38. 9 Phalyn Fickas 54-07 Noxon
39. 9 Mykenzie Holland 41-07 Darby
12 Moa Winninge DQ Jefferson
10 Stevi Meade DQ Seeley-Swan
9 Ally English DQ St Regis
10 Madison McCosco DQ Lincoln
12 Taylor Erdman DQ Alberton
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1. 10 Alex Bohlman 120-07 Seeley-Swan
2. 12 Aspen Jore 114-05 Ronan
3. 11 Marissa Koke 100-04 Superior
4. 10 Bryndle Goyins 99-08 Arlee
5. 10 Ali Elliott 99-01 Victor
6. 10 Jada Hunsucker 98-03 Florence-Carlton
7. 11 Kieran Bissel 96-08 Powell County
8. 11 Mckayla Tomlinson 93-08 Alberton
9. 12 Sabrina Shows 89-06 Drummond
10. 10 Jasmine Jones 82-04 St Regis
11. 11 Emanuelle LaChance 81-10 St Ignatius
12. 10 Cera Strumpfer 80-09 Seeley-Swan
13. 9 Riley Barger 79-10 Drummond
14. 9 Sara Burgmeier 77-01 Drummond
15. 11 Danielle Ewoniuk 76-07 Superior
16. 9 Anna Sanford 75-09 St Regis
17. 10 Katey Sutton 75-03 Lima
18. 10 Adler Danielle 74-01 Two Eagle River
19. 10 Mariah Durglo 72-02 St Ignatius
20. 9 Alexis Carpenter 70-11 Seeley-Swan
21. 9 Sakoya Gaustad 70-02 Charlo
22. 10 Ashley Shenyer 68-10 Charlo
23. 10 Nalani Linsebigler 68-08 St Ignatius
24. 10 Rebecca Pluth 68-06 Alberton
25. 11 Kathleen Cox 68-04 Charlo
26. 10 Telesa Truman 67-10 Charlo
27. 11 Emily Riddle 67-01 Superior
28. 10 Stevi Meade 65-07 Seeley-Swan
29. 12 Mikayla Hudson 61-09 Loyola-Sacred Heart
30. 11 Ashley Tryon 61-08 Charlo
31. 9 Ashley Braaksma 60-01 Manhattan Christian
32. 10 Luidimila Karaseva 58-08 Jefferson
33. 11 Monica Thompson 58-04 Jefferson
34. 9 Cassie Fratzke 49-04 Drummond
35. 11 Ashley Mock 48-01 Charlo
36. 9 Mykenzie Holland 43-09 Darby
10 Alicia Camel DQ Ronan
11 Pia Heggelund DQ Hot Springs
11 Cheyanne Lott DQ Powell County
10 Taylor Durglo DQ St Ignatius
X High Jump - Varsity - Finals
1. 10 Alex Bohlman 4-11.00 Seeley-Swan
2. 12 Sydnee Clairmont 4-10.00 Ronan
2. 9 Morgan Radtke 4-10.00 Drummond
4. 10 Ally Buhr 4-08.00 Ronan
5. 11 Maya Diekmann 4-06.00 Darby
5. 9 Lexie Kassity 4-06.00 Manhattan Christian
9 Makenzie Mueller DQ Superior
12 Moa Winninge DQ Jefferson
9 Kerstin Cooper DQ Powell County
10 Sammy Metzger DQ Ronan
10 Bryndle Goyins DQ Arlee
12 Sienna Brown DQ Charlo
12 Alex Adams DQ Arlee
12 Emily Stosich DQ Lima
11 Marissa Koke DQ Superior
12 Taylor Erdman DQ Alberton
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 10 Cera Strumpfer 8-09.00 Seeley-Swan
2. 10 Ally Buhr 8-06.00 Ronan
3. 12 Alex Adams 8-06.00 Arlee
4. 12 Sabrina Shows 7-06.00 Drummond
5. 12 Auxie Cates 7-06.00 St Ignatius
6. 10 Emma Duboise 7-06.00 Superior
7. 9 Sakoya Gaustad 7-00.00 Charlo
8. 10 Stevi Meade 6-00.00 Seeley-Swan
8. 10 Kassidy Rubel 6-00.00 Arlee
8. 9 Micalann McCrea 6-00.00 Ronan
8. 12 Nadeia Ewoniuk 6-00.00 Superior
8. 11 Danielle Ewoniuk 6-00.00 Superior
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 10 Lee Camel 16-03.50 Ronan
2. 12 Janessa Williams 16-01.00 Jefferson
3. 11 Brook Kolar 15-10.50 Loyola-Sacred Heart
4. 12 Tori Johnston 15-09.25 Darby
5. 12 Sydnee Clairmont 15-05.00 Ronan
6. 11 Ally Rust 15-01.50 Florence-Carlton
7. 9 Kenna Guenther 15-00.00 Loyola-Sacred Heart
8. 12 Alex Adams 14-10.50 Arlee
9. 12 Michaela Portner 14-07.50 Victor
10. 9 Lulu Bohlman 14-06.00 Seeley-Swan
11. 10 Autumn Round 14-03.50 Florence-Carlton
12. 9 Trinity Lewandowski 14-03.25 St Ignatius
13. 12 Katie Revis 14-02.75 Arlee
14. 11 Sydney Castor 14-01.00 St Ignatius
15. 12 Auxie Cates 14-00.00 St Ignatius
16. 10 Bethanie Ulrick 13-11.50 Noxon
17. 9 Ashley Picton 13-11.00 Drummond
18. 9 Alex Veltkamp 13-08.00 Manhattan Christian
19. 9 Kerstin Cooper 13-07.00 Powell County
20. 11 Kieran Bissel 13-04.25 Powell County
21. 9 Hailey Kassity 13-02.50 Manhattan Christian
22. 10 Ashley Shenyer 13-00.50 Charlo
23. 9 Tashi Sherpa 12-11.75 Manhattan Christian
24. 12 Alyssa Sandstrom 12-11.50 Alberton
25. 11 Olivia Burgmeirer 12-10.25 Drummond
26. 10 Abby Yocum 12-10.00 Arlee
27. 9 Gabby Sexton 12-08.50 Seeley-Swan
28. 11 Kathleen Cox 12-06.50 Charlo
29. 10 Kaylee Ottman 12-06.00 Jefferson
30. 10 Taylor Lott 12-05.50 Powell County
31. 10 Hilary VanVleet 12-01.00 Noxon
32. 11 Audrey Parke 11-09.00 Drummond
33. 10 Sammy Metzger 11-06.50 Ronan
34. 10 Julia Hudson 11-04.00 Loyola-Sacred Heart
35. 10 Morgan Sharp 10-10.00 Superior
10 Chrissy Mayer DQ Lima
10 Carly Hergett DQ Arlee
10 Madison McCosco DQ Lincoln
11 Lenora Campbell DQ Powell County
12 Sabrina Shows DQ Drummond
12 Leslie Pio DQ Darby
11 Pia Heggelund DQ Hot Springs
9 Gabrielle Houle DQ Ronan
12 Megan Caye DQ Two Eagle River
10 Brianna Harris DQ Ronan
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Janessa Williams 35-01.50 Jefferson
2. 9 Tessa Burke 35-00.00 Loyola-Sacred Heart
3. 10 Lee Camel 34-00.00 Ronan
4. 9 Kenna Guenther 33-10.00 Loyola-Sacred Heart
5. 10 Autumn Round 32-10.00 Florence-Carlton
6. 12 Katie Revis 32-00.00 Arlee
7. 12 Michaela Portner 31-02.50 Victor
8. 11 Sydney Castor 31-00.00 St Ignatius
9. 10 Abby Yocum 30-09.00 Arlee
10. 9 Trinity Lewandowski 30-07.00 St Ignatius
11. 9 Lulu Bohlman 30-02.00 Seeley-Swan
11. 12 Auxie Cates 30-02.00 St Ignatius
13. 12 Sydnee Clairmont 29-10.00 Ronan
14. 9 Micalann McCrea 29-09.00 Ronan
15. 9 Ashley Picton 28-10.50 Drummond
16. 10 Ashley Shenyer 28-07.50 Charlo
17. 10 Kaylee Ottman 28-04.00 Jefferson
18. 11 Kathleen Cox 27-07.50 Charlo
19. 10 Hilary VanVleet 25-10.00 Noxon
9 Morgan Radtke DQ Drummond
10 Brianna Harris DQ Ronan