Glasgow High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.11 | SB | Megan Dailey | 8th | Finals H1 | Class B |
400 Meter Dash | |||||
1:02.33 | SB | Rachael Zeiger | 6th | Finals H1 | Class B |
1:02.87 | SB | Alex Simensen | 10th | Finals H1 | Class B |
1:04.34 | SB | Brinlie Nielsen | 14th | Finals H1 | Class B |
800 Meter Run | |||||
2:20.23 | SB | Rachael Zeiger | 3rd | Finals H1 | Class B |
2:30.89 | SB | Amanda Wolff | 13th | Finals H1 | Class B |
2:31.54 | SB | Amanda Mcdonald | 14th | Finals H1 | Class B |
1600 Meter Run | |||||
5:35.42 | SB | Josie Braaten | 9th | Finals H1 | Class B |
5:35.66 | SB | Rachael Zeiger | 10th | Finals H1 | Class B |
5:55.73 | Emma Fewer | 14th | Finals H1 | Class B | |
5:56.06 | Amanda Wolff | 15th | Finals H1 | Class B | |
3200 Meter Run | |||||
12:28.25 | Josie Braaten | 7th | Finals H1 | Class B | |
13:20.38 | Emma Fewer | 11th | Finals H1 | Class B | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.06 | SB | Amy Breigenzer | 6th | Finals H1 | Class B |
300 Meter Hurdles | |||||
51.60 | Amy Breigenzer | 16th | Finals H1 | Class B | |
53.08 | Abbi Helland | 18th | Finals H1 | Class B | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.37 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Class B |
4x400 Meter Relay | |||||
4:14.80 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Class B |
High Jump | |||||
5-2 | Megan Dailey | 2nd | Finals H1 | Class B | |
Long Jump | |||||
15-3 | Megan Dailey | 9th | Finals H1 | Class B | |
14-6 | Jordan Kulczyk | 13th | Finals H1 | Class B | |
Triple Jump | |||||
34-9.25 | Megan Dailey | 4th | Finals H1 | Class B | |
31-4 | Amy Breigenzer | 14th | Finals H1 | Class B | |
Discus | |||||
98-8 | Dana Hughes | 14th | Finals H1 | Class B | |
Javelin | |||||
84-8 | Dana Hughes | 19th | Finals H1 | Class B | |
Shot Put | |||||
33-8 | Dana Hughes | 11th | Finals H1 | Class B | |
28-11.75 | Keirsten Wethern | 19th | Finals H1 | Class B | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.11 | SB | Ryan Grandchamp | 1st | Finals H1 | Class B |
200 Meter Dash | |||||
22.43 | SB | Ryan Grandchamp | 1st | Finals H1 | Class B |
400 Meter Dash | |||||
51.09 | SB | Chase Fossum | 3rd | Finals H1 | Class B |
52.82 | SB | Bridger Sanders | 10th | Finals H1 | Class B |
800 Meter Run | |||||
2:02.89 | SB | Bridger Sanders | 6th | Finals H1 | Class B |
1600 Meter Run | |||||
5:27.39 | SB | Walker Allen | 20th | Finals H1 | Class B |
3200 Meter Run | |||||
11:45.69 | SB | Walker Allen | 17th | Finals H1 | Class B |
12:55.32 | Ethan Jamba | 19th | Finals H1 | Class B | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.50 | SB | Luke Breigenzer | 10th | Finals H1 | Class B |
4x100 Meter Relay | |||||
43.89 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Class B |
4x400 Meter Relay | |||||
3:30.31 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Class B |
High Jump | |||||
5-10 | Chase Fossum | 7th | Finals H1 | Class B | |
Long Jump | |||||
20-10.25 | SB | Chase Fossum | 3rd | Finals H1 | Class B |
19-6.5 | SB | Jason Thibault | 9th | Finals H1 | Class B |
18-6 | Ryan Grandchamp | 17th | Finals H1 | Class B | |
Discus | |||||
123-6 | SB | Trevor Toavs | 14th | Finals H1 | Class B |
Javelin | |||||
180-7 | SB | Lane Herbert | 2nd | Finals H1 | Class B |
168-10 | SB | Benji Phillips | 4th | Finals H1 | Class B |
152-10 | Jason Thibault | 12th | Finals H1 | Class B | |
Shot Put | |||||
43-7.5 | Harley Eliason | 13th | Finals H1 | Class B |