Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Hernandez 11 Huntley Project 11.24
2 Bradley Graves 11 Huntley Project 11.65
3 Lane Sumner 12 Huntley Project 11.71
4 Asher Croy 10 Huntley Project 11.78
4 Josh Macy 10 Billings Skyview 11.78
6 Hunter Bracewell 11 Billings Skyview 11.86
7 MaKale Kembel 10 Roundup 12.14
8 Ryan Griffin 11 Billings Skyview 12.16
9 Dalton Lemburg 12 Shepherd 12.38
10 Taven Seyffarth 10 Billings Skyview 12.41
11 Ian Bedford 12 Roundup 12.42
12 Kohl Michels 12 Shepherd 12.60
12 Tanner Helgeson 10 Shepherd 12.60
14 Cash Cota 12 Roundup 12.71
15 Ian Vescovi 10 Roundup 12.84
16 Ethan Hamilton 9 Broadview-Lavina 13.48
17 Lane Ragels 9 Shepherd 13.82
18 Gavin Bolles 9 Broadview-Lavina 13.86
19 Spencer See 9 Broadview-Lavina 14.22
Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mitchell Burns 9 Huntley Project 11.81
2 Christian Budell 12 Huntley Project 12.01
3 Chris Hust 11 Huntley Project 12.14
3 Patrick Middleton 12 Billings Skyview 12.14
5 Garret Jenson 12 Billings Skyview 12.23
6 Jason Wohlfeil 12 Huntley Project 12.29
7 Roby Hrubes 10 Billings Skyview 12.47
8 Robby Gress 9 Billings Skyview 12.52
9 Kordel Ellis 10 Huntley Project 12.53
10 Bray Fraizier 11 Billings Skyview 12.55
11 Gunner Gray 11 Roundup 12.60
11 Blaine Buchanan 12 Huntley Project 12.60
13 Zane Nelson 10 Billings Skyview 12.72
14 Caleb Giacomini 10 Billings Skyview 12.82
15 Ruben Rivera 10 Billings Skyview 12.86
16 Riley Stokes 10 Billings Skyview 12.88
17 John Zink 10 Shepherd 12.89
18 Colby Twitchel 11 Huntley Project 12.90
19 Blake Wacaser 11 Billings Skyview 12.96
20 Tyker Wood 11 Billings Skyview 13.06
21 Parker Phillips 9 Billings Skyview 13.10
22 Tayven Penninger 10 Billings Skyview 13.12
23 Bobby Rieke 10 Billings Skyview 13.23
24 William Barnhart 9 Billings Skyview 13.29
25 Carver Wiegand 9 Billings Skyview 13.42
26 Jon Pflughoft 10 Billings Skyview 13.55
27 Jared Robinson 11 Roundup 13.60
28 Cruz Romero 10 Billings Skyview 13.63
29 Jesse Beach 9 Reed Point/Rapelje 13.72
30 Ryker Larson 9 Billings Skyview 13.74
31 Shane O'dea 11 Billings Skyview 13.80
32 Tristen Stigen 11 Roundup 13.81
33 Ryan Heidt 9 Billings Skyview 13.90
34 Alex Benner 9 Billings Skyview 14.08
35 Kyson Hickes 9 Billings Skyview 14.20
36 Gareth Servis 9 Roundup 14.29
37 Josh McCoun 9 Billings Skyview 14.76
38 Lynden Hallsted 9 Billings Skyview 16.12
39 Elijah Fish 9 Roundup 16.37
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Hernandez 11 Huntley Project 23.11
2 Mitchell Burns 9 Huntley Project 24.10
3 Josh Macy 10 Billings Skyview 24.12
4 Bradley Graves 11 Huntley Project 24.43
4 Hunter Bracewell 11 Billings Skyview 24.43
6 Asher Croy 10 Huntley Project 24.60
7 MaKale Kembel 10 Roundup 24.66
8 Mason Faulk 9 Shepherd 24.91
9 Tanner Rae 10 Roundup 25.11
10 Dalton Lemburg 12 Shepherd 25.28
11 Kevin Jones 9 Billings Skyview 25.61
12 Ian Vescovi 10 Roundup 25.88
13 John Schladweiler 12 Reed Point/Rapelje 26.18
14 Gunner Gray 11 Roundup 26.35
15 Ruben Rivera 10 Billings Skyview 26.42
16 John Zink 10 Shepherd 26.64
17 Dylan Blodgett 12 Reed Point/Rapelje 26.67
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Roby Hrubes 10 Billings Skyview 25.51
2 Caleb Giacomini 10 Billings Skyview 25.77
2 Jack Johnston 12 Billings Skyview 25.77
4 Blaine Buchanan 12 Huntley Project 25.90
5 Zane Nelson 10 Billings Skyview 26.05
6 Tanner Helgeson 10 Shepherd 26.15
7 Colby Twitchel 11 Huntley Project 26.48
8 Alex Stene 9 Shepherd 26.56
9 Alex Benner 9 Billings Skyview 26.70
10 Ethan Hamilton 9 Broadview-Lavina 27.75
11 Joseph Hurt 9 Billings Skyview 27.78
12 Jesse Beach 9 Reed Point/Rapelje 27.88
13 Parker Phillips 9 Billings Skyview 27.89
14 Quinn Wood 11 Billings Skyview 28.43
15 Benton Carlson 9 Billings Skyview 28.71
16 Ryker Larson 9 Billings Skyview 29.19
17 Gareth Servis 9 Roundup 29.72
18 Cruz Romero 10 Billings Skyview 29.73
18 Ryan Heidt 9 Billings Skyview 29.73
20 Josh McCoun 9 Billings Skyview 29.90
21 Lynden Hallsted 9 Billings Skyview 32.63
22 Gunner Fiske 9 Broadview-Lavina 32.86
23 Elijah Fish 9 Roundup 33.52
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jack Springer 11 Billings Skyview 55.99
2 Reice McHenry 12 Roundup 56.31
3 Jayden Johnson 10 Shepherd 56.92
4 Cash Cota 12 Roundup 57.32
5 Riley Stokes 10 Billings Skyview 57.77
6 Lawson Steinfeldt 10 Reed Point/Rapelje 57.89
7 Roby Hrubes 10 Billings Skyview 58.07
8 Ian Vescovi 10 Roundup 58.24
9 Willem Steinfeldt 12 Reed Point/Rapelje 59.77
10 John Schladweiler 12 Reed Point/Rapelje 1:00.08
11 Mason Faulk 9 Shepherd 1:00.37
12 Tyger Harris 9 Shepherd 1:01.09
13 Gunner Gray 11 Roundup 1:01.49
14 Payton Hunter 10 Billings Skyview 1:01.71
15 Reese Kelly 11 Shepherd 1:03.36
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Robby Gress 9 Billings Skyview 58.24
2 Tyler Dahinden 12 Billings Skyview 58.54
3 Joseph Hurt 9 Billings Skyview 59.60
4 Bobby Rieke 10 Billings Skyview 59.77
5 Christian Barber 12 Roundup 1:01.04
6 Chase Keating 9 Reed Point/Rapelje 1:01.62
7 Parker Phillips 9 Billings Skyview 1:02.13
8 Caleb Giacomini 10 Billings Skyview 1:03.43
9 Kyson Hickes 9 Billings Skyview 1:05.76
10 James Springer 9 Billings Skyview 1:05.77
11 Cole Barmore 9 Shepherd 1:06.66
12 Gen Fujita 11 Roundup 1:07.08
13 Hiro Aida 11 Roundup 1:07.35
14 Ryan Heidt 9 Billings Skyview 1:09.25
15 Lane Ragels 9 Shepherd 1:10.47
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Patrick Richardson 11 Shepherd 2:16.97
2 Willem Steinfeldt 12 Reed Point/Rapelje 2:18.32
3 Tyler Dahinden 12 Billings Skyview 2:18.49
4 Jack Springer 11 Billings Skyview 2:18.77
5 Tucker Houlihan 11 Billings Skyview 2:18.85
6 Lawson Steinfeldt 10 Reed Point/Rapelje 2:24.41
7 Hunter Sholley 9 Huntley Project 2:24.93
8 Chris Kistler 10 Huntley Project 2:28.29
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Robert Hurt 12 Billings Skyview 2:25.68h
2 Payton Hunter 10 Billings Skyview 2:28.91h
3 Kaden Southworth 9 Shepherd 2:31.40h
4 Hunter Gumm 9 Billings Skyview 2:31.80h
5 Alibek Berkbuler 9 Billings Skyview 2:33.40h
6 Connor Chase 9 Billings Skyview 2:34.30h
7 Tyger Harris 9 Shepherd 2:34.60h
8 Reese Kelly 11 Shepherd 2:34.61h
9 Reice McHenry 12 Roundup 2:36.00h
10 Christian Barber 12 Roundup 2:36.10h
11 James Springer 9 Billings Skyview 2:38.40h
12 Cruz Franich 10 Billings Skyview 2:39.80h
13 Karson Jones 10 Billings Skyview 2:41.80h
14 Cole Barmore 9 Shepherd 2:43.40h
15 Blake Zimmerman 10 Huntley Project 2:44.40h
16 Alex Benner 9 Billings Skyview 2:45.60h
17 Cruz Romero 10 Billings Skyview 2:49.00h
18 Gen Fujita 11 Roundup 2:49.90h
19 Joao Lima 11 Huntley Project 2:51.00h
20 Tyler Thornburgh 12 Huntley Project 2:58.60h
21 Khylan C'Bearing 10 Billings Skyview 3:01.50
22 Garet Hoke 9 Billings Skyview 3:03.68
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tucker Houlihan 11 Billings Skyview 4:54.55
2 Willem Steinfeldt 12 Reed Point/Rapelje 4:58.46
3 Kyle Schaff 11 Huntley Project 5:00.44
4 Gavin Fairlee 11 Billings Skyview 5:01.37
5 Patrick Richardson 11 Shepherd 5:04.85
6 Ashe Sperry 11 Billings Skyview 5:09.67
7 Alden Buck Elk 9 Billings Skyview 5:14.48
8 Hunter Gumm 9 Billings Skyview 5:15.33
9 Robert Hurt 12 Billings Skyview 5:19.59
10 Connor Chase 9 Billings Skyview 5:19.69
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alibek Berkbuler 9 Billings Skyview 5:32.00h
2 Reese Kelly 11 Shepherd 5:40.00h
3 Alex Stene 9 Shepherd 5:41.00h
4 Spencer See 9 Broadview-Lavina 5:44.10h
5 Cruz Franich 10 Billings Skyview 5:44.93h
6 Kaden Southworth 9 Shepherd 5:45.00h
7 Dylan Blodgett 12 Reed Point/Rapelje 5:46.00h
8 Stephen Kramarich 10 Billings Skyview 5:47.00h
9 Christian Barber 12 Roundup 5:49.00h
10 Cole Barmore 9 Shepherd 5:51.00h
11 Alex Benner 9 Billings Skyview 5:57.00h
12 Karson Jones 10 Billings Skyview 5:57.01h
13 Gen Fujita 11 Roundup 6:05.00h
14 Blake Zimmerman 10 Huntley Project 6:06.00h
15 Sam Tyrrel 11 Broadview-Lavina 6:07.00h
16 Thomas Evans 10 Shepherd 6:10.00h
17 Colton Hawkins 11 Huntley Project 6:13.00h
18 Cruz Romero 10 Billings Skyview 6:17.00h
19 Khylan C'Bearing 10 Billings Skyview 6:23.00h
20 Garet Hoke 9 Billings Skyview 6:26.00h
21 Hiro Aida 11 Roundup 6:32.00h
22 Ryan Workman 11 Shepherd 6:43.00h
23 Jayden Jones 9 Billings Skyview 6:46.01h
24 Chester Not Afraid 9 Billings Skyview 6:48.00h
25 Tyler Thornburgh 12 Huntley Project 6:51.00h
26 Dusty Baewer 9 Billings Skyview 7:03.00h
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ashe Sperry 11 Billings Skyview 11:08.28
2 Kyle Schaff 11 Huntley Project 11:18.91
3 Alden Buck Elk 9 Billings Skyview 11:53.24
4 Hunter Sholley 9 Huntley Project 12:01.60
5 Taylor Rosman 11 Shepherd 12:18.67
6 Spencer See 9 Broadview-Lavina 12:25.20
7 Stephen Kramarich 10 Billings Skyview 12:41.57
8 Sam Tyrrel 11 Broadview-Lavina 13:25.78
9 Thomas Evans 10 Shepherd 13:26.48
10 Ryan Workman 11 Shepherd 14:58.77
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryan Brensdal 12 Billings Skyview 15.48
2 Chris Hust 11 Huntley Project 15.79
3 Ryan Griffin 11 Billings Skyview 17.09
4 Taven Seyffarth 10 Billings Skyview 17.96
5 Nate Gorham Shepherd 18.08
6 Patrick Middleton 12 Billings Skyview 19.08
7 Colby Twitchel 11 Huntley Project 19.24
8 Jeremy Boatman 11 Reed Point/Rapelje 20.80
9 Chase Keating 9 Reed Point/Rapelje 21.65
10 Karter Michaels 10 Shepherd 22.22
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ceden Olson 10 Billings Skyview 16.57
2 Robby Gress 9 Billings Skyview 17.13
3 Cody Dahinden 10 Billings Skyview 20.07
4 Colter Brown 11 Broadview-Lavina 21.07
5 Carver Wiegand 9 Billings Skyview 21.43
6 Ryker Larson 9 Billings Skyview 21.94
7 Emmanuel Amador 9 Billings Skyview 22.18
8 Alex Benner 9 Billings Skyview 22.39
9 Liam Stephan 9 Billings Skyview 22.50
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryan Brensdal 12 Billings Skyview 42.25
2 Patrick Middleton 12 Billings Skyview 44.66
3 Khristian Gogan 10 Billings Skyview 44.78
4 Nate Gorham Shepherd 46.73
5 Lawson Steinfeldt 10 Reed Point/Rapelje 46.75
6 Ryan Griffin 11 Billings Skyview 47.30
7 Jayden Johnson 10 Shepherd 47.53
8 Spencer Lepley 11 Shepherd 48.01
9 Taven Seyffarth 10 Billings Skyview 48.48
10 Karter Michaels 10 Shepherd 49.01
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ceden Olson 10 Billings Skyview 46.16
2 Cody Dahinden 10 Billings Skyview 49.04
3 Emmanuel Amador 9 Billings Skyview 52.71
4 Ryker Larson 9 Billings Skyview 53.78
5 Lane Ragels 9 Shepherd 56.78
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Huntley Project 44.81
2 Billings Skyview 45.73
3 Shepherd 47.03
4 Roundup 48.44
MaKale KembelIan VescoviTanner RaeReice McHenry
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Billings Skyview 3:52.78
2 Huntley Project 3:54.00
3 Shepherd 3:56.00
4 Roundup 4:09.94
Cash CotaIan BedfordReice McHenryTanner Rae
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Billings Skyview 4:05.26
2 Billings Skyview 4:06.40
3 Billings Skyview 4:11.67
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tanner Harrell 12 Shepherd 46-03.50
2 Curtis Harper 12 Roundup 45-11.50
3 Trey Copeland 12 Huntley Project 45-07.00
4 Taylor Johnson 10 Shepherd 42-01.50
5 Shane O'dea 11 Billings Skyview 41-11.00
6 Tylan Croy 12 Huntley Project 41-07.50
7 Bridger Johnson 9 Billings Skyview 40-08.50
8 Ian Flanscha 11 Roundup 40-04.50
9 Blaine Buchanan 12 Huntley Project 37-04.50
10 Aaron Richardson 9 Shepherd 35-11.50
11 Sol Arno 12 Reed Point/Rapelje 35-11.00
12 Ryder Klein 10 Roundup 35-07.50
13 Cade Budell 10 Huntley Project 34-10.50
14 Brandon Clark 11 Roundup 32-06.50
15 Gabe Hanser 10 Broadview-Lavina 32-02.00
16 David Mamayek 9 Shepherd 31-08.50
17 Payton Davenport 11 Broadview-Lavina 24-02.00
-- Kaleb McNeil 12 Billings Skyview ND
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaleb McNeil 12 Billings Skyview 41-11.00
2 Nathan Johnson 9 Roundup 36-00.50
3 Garret Jenson 12 Billings Skyview 35-06.50
4 Khylan C'Bearing 10 Billings Skyview 33-02.50
5 Casey Hust 10 Huntley Project 31-08.50
6 Asher Croy 10 Huntley Project 31-06.50
7 Tyger Harris 9 Shepherd 30-01.00
8 Benton Carlson 9 Billings Skyview 29-09.00
9 Mason Tingey Billings Skyview 29-07.00
10 Tristen Stigen 11 Roundup 28-07.00
11 Nathan Sullivan 11 Billings Skyview 28-02.00
12 Brennan Johnson 9 Billings Skyview 27-11.00
13 Dalton Kinn 12 Roundup 27-09.00
14 Cordel Gooden 9 Billings Skyview 23-10.00
15 Jordan Hernandez 9 Huntley Project 23-00.50
16 Ryder Rasmussen 11 Billings Skyview 21-10.50
17 Quinn Mayhall 9 Billings Skyview 21-04.50
18 Jackson Woods 9 Shepherd 19-11.00
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sol Arno 12 Reed Point/Rapelje 129-05
2 Tanner Harrell 12 Shepherd 126-08
3 Ian Flanscha 11 Roundup 124-04
4 Tylan Croy 12 Huntley Project 118-06
5 Khylan C'Bearing 10 Billings Skyview 117-05
6 Bridger Johnson 9 Billings Skyview 112-05
7 Ryder Nelson 10 Billings Skyview 111-00
8 Journey Grimsrud 10 Huntley Project 110-11
9 Curtis Harper 12 Roundup 105-07
10 Morgan Harmon 10 Broadview-Lavina 104-11
11 Karter Michaels 10 Shepherd 101-07
12 Taylor Johnson 10 Shepherd 101-03
13 Levi Beeler 10 Shepherd 96-04
14 Demar Pugh 10 Billings Skyview 95-10
15 Jeremy Boatman 11 Reed Point/Rapelje 93-07
16 Dylan Blodgett 12 Reed Point/Rapelje 91-11
17 Blaine Buchanan 12 Huntley Project 87-09
18 Gabe Hanser 10 Broadview-Lavina 84-08
19 Dalton Kinn 12 Roundup 80-04
20 Brandon Clark 11 Roundup 79-09
21 Payton Davenport 11 Broadview-Lavina 57-03
22 Sam Tyrrel 11 Broadview-Lavina 49-04
-- Trey Copeland 12 Huntley Project ND
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cole Allison 10 Billings Skyview 92-07
2 Mason Tingey Billings Skyview 88-07
3 Shane O'dea 11 Billings Skyview 88-00
4 Asher Croy 10 Huntley Project 85-01
5 Aaron Richardson 9 Shepherd 84-05
6 Kohl Michels 12 Shepherd 83-03
7 Brennan Johnson 9 Billings Skyview 82-05
8 Joseph Hurt 9 Billings Skyview 70-07
9 Nathan Johnson 9 Roundup 69-10
10 Ryder Klein 10 Roundup 68-00
11 Jared Robinson 11 Roundup 63-00
12 Ryder Rasmussen 11 Billings Skyview 61-11
13 Quinn Mayhall 9 Billings Skyview 60-06
14 Gunner Fiske 9 Broadview-Lavina 53-03
15 Jackson Woods 9 Shepherd 47-06
Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryan Baker 10 Billings Skyview 159-02
2 Ryder Nelson 10 Billings Skyview 148-08
3 Kaleb McNeil 12 Billings Skyview 137-09
4 Cole Allison 10 Billings Skyview 133-07
5 Ryder Klein 10 Roundup 133-03
6 Trevor Herzog 12 Reed Point/Rapelje 130-00
7 Dante Downing 12 Shepherd 129-10
8 Tristan Gieser 11 Reed Point/Rapelje 129-02
9 Journey Grimsrud 10 Huntley Project 121-02
10 Tanner Rae 10 Roundup 118-11
11 Tylan Croy 12 Huntley Project 118-06
12 Curtis Harper 12 Roundup 117-05
13 Taylor Rosman 11 Shepherd 112-06
13 Aiden Payne 11 Broadview-Lavina 112-06
15 Dylan Sandbak 12 Billings Skyview 107-10
16 Levi Beeler 10 Shepherd 107-02
17 Cade Budell 10 Huntley Project 106-01
18 Dawson Howe 11 Shepherd 98-00
19 Ian Bedford 12 Roundup 87-06
19 Gabe Hanser 10 Broadview-Lavina 87-06
21 Casey Hust 10 Huntley Project 84-00
21 Colter Brown 11 Broadview-Lavina 84-00
Junior Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Josh Macy 10 Billings Skyview 124-00
2 Kohl Michels 12 Shepherd 118-05
3 Colby Twitchel 11 Huntley Project 115-04
4 Dalton Lemburg 12 Shepherd 108-02
5 Shane O'dea 11 Billings Skyview 106-01
6 Hunter Sholley 9 Huntley Project 105-11
7 Garret Jenson 12 Billings Skyview 105-00
8 Quinn Wood 11 Billings Skyview 99-08
9 Mitchell Burns 9 Huntley Project 97-11
10 Tyger Harris 9 Shepherd 95-03
11 Ty Herzog 10 Reed Point/Rapelje 94-01
12 Benton Carlson 9 Billings Skyview 92-11
13 Bridger Johnson 9 Billings Skyview 92-01
14 Cordel Gooden 9 Billings Skyview 88-10
15 Tristen Stigen 11 Roundup 88-01
16 Aaron Richardson 9 Shepherd 84-02
17 Ryder Nelson 10 Billings Skyview 83-10
18 Brennan Johnson 9 Billings Skyview 83-05
19 Joshua Morales 9 Billings Skyview 82-08
20 Caleb Giacomini 10 Billings Skyview 81-08
21 Alex Stene 9 Shepherd 80-02
22 Jordan Hernandez 9 Huntley Project 79-04
23 Quinn Mayhall 9 Billings Skyview 76-08
24 Gunner Gray 11 Roundup 71-05
25 Gunner Fiske 9 Broadview-Lavina 63-04
26 Jared Robinson 11 Roundup 63-01
27 Gavin Bolles 9 Broadview-Lavina 61-11
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julius Mims 10 Billings Skyview 6-05.00
2 Chris Hust 11 Huntley Project 6-01.00
3 Kevin Jones 9 Billings Skyview 5-05.00
4 Ryan Griffin 11 Billings Skyview 5-05.00
5 Taylor Rosman 11 Shepherd 5-05.00
6 Seth Barthuly 10 Billings Skyview 5-05.00
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dante Downing 12 Shepherd 5-05.00
2 Travaughn Evans 9 Billings Skyview 5-03.00
3 Spencer Lepley 11 Shepherd 5-03.00
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Blake Wacaser 11 Billings Skyview 12-06.00
2 Cash Cota 12 Roundup 10-06.00
2 Chris Kistler 10 Huntley Project 10-06.00
4 Kordel Ellis 10 Huntley Project 10-00.00
5 Jon Pflughoft 10 Billings Skyview 9-06.00
5 Andrew Glennie 12 Broadview-Lavina 9-06.00
5 Aiden Payne 11 Broadview-Lavina 9-06.00
8 Roby Hrubes 10 Billings Skyview 8-06.00
9 Kyson Hickes 9 Billings Skyview 7-06.00
9 Zane Nelson 10 Billings Skyview 7-06.00
-- Tyker Wood 11 Billings Skyview NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keenan Reynolds 12 Huntley Project 20-03.75
2 Chris Hust 11 Huntley Project 19-07.50
3 Jason Wohlfeil 12 Huntley Project 19-00.50
4 Khristian Gogan 10 Billings Skyview 19-00.00
5 Kevin Jones 9 Billings Skyview 18-10.00
6 Hunter Bracewell 11 Billings Skyview 18-08.50
7 Dawson Howe 11 Shepherd 18-03.50
8 Trevor Herzog 12 Reed Point/Rapelje 18-03.00
9 Tristan Gieser 11 Reed Point/Rapelje 18-00.00
10 Jayden Johnson 10 Shepherd 17-09.50
11 Christian Barber 12 Roundup 17-04.00
12 Jake Trotter 12 Shepherd 17-03.50
13 Spencer Lepley 11 Shepherd 17-03.00
14 Jay Reid 11 Huntley Project 16-11.50
15 Kordel Ellis 10 Huntley Project 16-03.50
16 Asher Croy 10 Huntley Project 16-02.00
16 Caleb Giacomini 10 Billings Skyview 16-02.00
18 Andrew Glennie 12 Broadview-Lavina 15-10.00
19 John Zink 10 Shepherd 15-03.50
20 Ethan Hamilton 9 Broadview-Lavina 13-04.00
21 Gavin Bolles 9 Broadview-Lavina 13-02.00
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mitchell Burns 9 Huntley Project 18-02.00
2 Chase Keating 9 Reed Point/Rapelje 17-01.00
3 Levi Beeler 10 Shepherd 16-02.50
4 Parker Phillips 9 Billings Skyview 15-10.50
5 Zane Nelson 10 Billings Skyview 15-07.00
6 Joshua Morales 9 Billings Skyview 14-10.50
7 William Barnhart 9 Billings Skyview 14-07.50
8 Jack Johnston 12 Billings Skyview 12-09.50
9 Jesse Beach 9 Reed Point/Rapelje 12-09.00
10 Liam Stephan 9 Billings Skyview 12-02.50
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keenan Reynolds 12 Huntley Project 40-11.00
2 Kordel Ellis 10 Huntley Project 39-00.50
3 Morgan Harmon 10 Broadview-Lavina 38-10.00
4 Bray Fraizier 11 Billings Skyview 38-00.00
5 Christian Budell 12 Huntley Project 37-09.00
6 Jay Reid 11 Huntley Project 37-05.00
7 Tristan Gieser 11 Reed Point/Rapelje 35-08.00
8 Jake Trotter 12 Shepherd 35-05.00
9 Spencer Lepley 11 Shepherd 35-00.00
10 Blake Wacaser 11 Billings Skyview 33-08.00
11 Riley Stokes 10 Billings Skyview 33-07.00
12 John Zink 10 Shepherd 31-02.00
-- Trevor Herzog 12 Reed Point/Rapelje ND
-- Gabe Hanser 10 Broadview-Lavina ND
Junior Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Khristian Gogan 10 Billings Skyview 36-01.00
2 Jack Johnston 12 Billings Skyview 32-04.00
3 Cody Dahinden 10 Billings Skyview 31-10.50
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Breanne Fuller 12 Billings Skyview 12.82
2 Aleeya Derlatka 9 Billings Skyview 12.94
3 Maddisen Marema 11 Shepherd 13.39
4 Chantel Chase 9 Huntley Project 13.75
5 Kayla Mader 10 Billings Skyview 13.92
6 Keyona Dalke 9 Shepherd 13.97
7 Mercedes Hoff 11 Reed Point/Rapelje 14.06
8 Ashley Keenan 11 Billings Skyview 14.23
9 Jocelyn Ott 11 Reed Point/Rapelje 14.41
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brynne Foster Billings Skyview 13.90
2 Madison White 9 Billings Skyview 14.17
3 Kylie Kinsey 12 Shepherd 14.59
4 Hannah Schwartzkopf 10 Billings Skyview 14.62
5 Kathy Johnson 11 Shepherd 14.71
6 Ashlynn Allen 9 Billings Skyview 14.93
7 Emily Weigum 10 Roundup 15.15
8 Rylin Alefteras 9 Billings Skyview 15.47
8 Montana Toogood 9 Huntley Project 15.47
10 Arianna Finley 9 Billings Skyview 15.52
11 Alyia Uecker 9 Billings Skyview 15.76
12 Cora Fisher 9 Broadview-Lavina 15.87
13 Alexis Gibson 9 Billings Skyview 15.95
14 Ashley King 11 Roundup 16.12
15 Sherry Beauchaine 9 Billings Skyview 16.18
16 Laura Peterson 9 Billings Skyview 16.19
17 Shelby Bangert 9 Billings Skyview 16.22
18 Alex Kring 9 Shepherd 16.26
19 Emma O'Donnell 10 Billings Skyview 16.53
20 Andrea Haverkamp 9 Roundup 16.63
21 Tierra Hanson 9 Billings Skyview 16.70
22 Raquel Sanchez-alvavez 11 Shepherd 17.58
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Breanne Fuller 12 Billings Skyview 26.34
2 Aleeya Derlatka 9 Billings Skyview 26.74
3 Alana Graves 10 Huntley Project 27.81
4 Chantel Chase 9 Huntley Project 27.95
5 Savanna Wolff 11 Roundup 28.75
6 Keyona Dalke 9 Shepherd 29.71
7 Emma Webber 11 Roundup 31.92
8 Rylee Dunigan 9 Shepherd 35.41
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brynne Foster Billings Skyview 29.24
2 Ashley Keenan 11 Billings Skyview 29.56
3 Kathy Johnson 11 Shepherd 30.78
4 Madison White 9 Billings Skyview 31.06
5 Abby Leishman 11 Shepherd 32.60
6 Macey Floyd 12 Billings Skyview 33.05
7 Emily Weigum 10 Roundup 33.08
8 Ashlynn Allen 9 Billings Skyview 33.52
9 Lavada Pohlman 9 Billings Skyview 33.55
10 Rylin Alefteras 9 Billings Skyview 33.72
11 Makaria Ponce 11 Billings Skyview 33.85
12 Alex Kring 9 Shepherd 34.29
13 Alyia Uecker 9 Billings Skyview 34.43
14 Anastasia Hayes 10 Broadview-Lavina 35.28
15 Raquel Sanchez-alvavez 11 Shepherd 37.79
16 Andrea Haverkamp 9 Roundup 40.32
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alana Graves 10 Huntley Project 1:04.21
2 Savanna Wolff 11 Roundup 1:04.56
3 Ashley Keenan 11 Billings Skyview 1:10.43
4 Tenley Murdock 9 Shepherd 1:11.33
5 Jayda Carroll 10 Shepherd 1:11.84
6 Emma Webber 11 Roundup 1:14.09
7 Kali Shelhamer 11 Shepherd 1:15.47
8 Abby Leishman 11 Shepherd 1:18.91
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brynne Foster Billings Skyview 1:06.15
2 Rylin Alefteras 9 Billings Skyview 1:19.57
3 Anastasia Hayes 10 Broadview-Lavina 1:23.42
4 Alyia Uecker 9 Billings Skyview 1:25.64
5 Emily Weigum 10 Roundup 1:29.63
6 Andrea Haverkamp 9 Roundup 1:44.62
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shaena Richard 12 Huntley Project 2:53.90
2 Alita Monsen 11 Broadview-Lavina 3:06.14
3 Natalie Kelly 10 Shepherd 3:12.26
4 Isabel Spartz Billings Skyview 3:13.58
5 Justice Albers 9 Reed Point/Rapelje 3:16.29
6 Emily Donahue 9 Roundup 3:20.94
7 Kailey Ferguson 9 Shepherd 3:26.67
8 Kaitlyn Benson 12 Billings Skyview 3:46.96
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Sudduth 9 Huntley Project 3:24.56
2 Nadia Boscan 10 Shepherd 3:26.23
3 Hailey Fogle 9 Shepherd 3:28.73
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emberlyn Gaschk 9 Billings Skyview 5:58.34
2 Kailey Ferguson 9 Shepherd 6:16.83
3 Rylee Green 9 Roundup 6:19.76
4 Kennah Jensen 9 Broadview-Lavina 6:38.09
5 Haylie Oberlander 11 Huntley Project 6:38.92
6 Shaena Richard 12 Huntley Project 6:39.28
7 Keani Lundin 10 Shepherd 6:53.23
8 Justice Albers 9 Reed Point/Rapelje 6:53.88
9 Alita Monsen 11 Broadview-Lavina 6:58.63
10 Anna Gillis 10 Roundup 6:59.12
Junior Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Donahue 9 Roundup 7:13.00h
2 Kathryn Brower 9 Billings Skyview 7:21.00h
3 Isabel Spartz Billings Skyview 7:28.00h
4 Kaitlyn Benson 12 Billings Skyview 7:33.00h
5 Hailey Fogle 9 Shepherd 7:45.00h
6 Desiree Davis 12 Roundup 8:39.00h
7 Edna Borntreger 11 Roundup 9:31.00h
8 Camryn Felts 11 Roundup 11:00.00h
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emberlyn Gaschk 9 Billings Skyview 12:52.39
2 Rylee Green 9 Roundup 13:21.61
3 Haylie Oberlander 11 Huntley Project 14:29.81
4 Keani Lundin 10 Shepherd 15:04.88
5 Anna Gillis 10 Roundup 15:31.34
6 Natalie Kelly 10 Shepherd 15:41.13
7 Kathryn Brower 9 Billings Skyview 15:54.00
8 Hailey Fogle 9 Shepherd 16:11.35
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Selina Angel 12 Roundup 16.86
2 Julia Mader 9 Billings Skyview 17.69
3 Keyona Dalke 9 Shepherd 18.16
4 Heidi Cranford 12 Huntley Project 18.68
5 Jaycee Murdock 11 Shepherd 18.89
6 Olivia Kittlelman 10 Billings Skyview 18.91
7 Tenley Murdock 9 Shepherd 19.12
8 Lexsi Soennichsen 10 Broadview-Lavina 20.96
9 Hannah Dreese 10 Broadview-Lavina 21.41
10 Rylee Dunigan 9 Shepherd 24.44
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abby Schmidt 10 Huntley Project 19.45
2 Anastasia Hayes 10 Broadview-Lavina 20.69
3 Makaria Ponce 11 Billings Skyview 20.86
-- Ashley Lahey 10 Billings Skyview DQ
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Selina Angel 12 Roundup 51.13
2 Julia Mader 9 Billings Skyview 53.03
3 Olivia Kittlelman 10 Billings Skyview 54.89
4 Tenley Murdock 9 Shepherd 55.80
5 Jaycee Murdock 11 Shepherd 56.20
6 Lavada Pohlman 9 Billings Skyview 59.42
7 Makaria Ponce 11 Billings Skyview 1:00.77
8 Anastasia Hayes 10 Broadview-Lavina 1:02.00
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Billings Skyview 51.40
2 Shepherd 54.12
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Billings Skyview 56.08
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Billings Skyview 4:30.55
2 Roundup 4:54.88
Selina AngelRylee GreenAnna GillisCelsa Castro
3 Shepherd 4:56.22
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Billings Skyview 4:46.85
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Poole 10 Huntley Project 34-05.00
2 Ashlyn Braun 11 Billings Skyview 30-08.00
3 Hannah Petrie 12 Huntley Project 30-05.50
4 Celsa Castro 11 Roundup 29-07.50
5 Faith Nichols 12 Roundup 28-10.00
6 Abigail Downing 9 Shepherd 27-05.00
7 Caitlin Pelan 12 Roundup 27-00.00
8 Nynah Bryant 12 Reed Point/Rapelje 25-05.00
9 Anna Rasmussen 11 Broadview-Lavina 25-03.00
10 Faith Ekness 9 Shepherd 25-01.50
11 Brooke McClenning 9 Huntley Project 23-08.50
12 Lexsi Soennichsen 10 Broadview-Lavina 23-08.00
13 Nadia Boscan 10 Shepherd 22-10.00
14 Kylie Kinsey 12 Shepherd 21-08.00
15 Katie Hickson 9 Broadview-Lavina 21-04.00
-- Chloe Hanser 12 Broadview-Lavina ND
Junior Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alana Graves 10 Huntley Project 30-03.00
2 Danara Tulimaiau 9 Billings Skyview 27-00.50
3 Kinsley Dean 12 Billings Skyview 26-06.50
4 Kailee Reamy-Carreno 10 Shepherd 25-06.00
5 Emily Helmts 12 Billings Skyview 25-01.00
6 Carlee Blodgett 10 Reed Point/Rapelje 24-04.00
7 Teagan Murray 9 Broadview-Lavina 23-05.00
8 Amy Castro 9 Roundup 23-04.50
9 Danielle Jorgensen 9 Billings Skyview 21-10.50
9 Abby Schladweiler 9 Reed Point/Rapelje 21-10.50
11 Livvie Brubaker 10 Reed Point/Rapelje 21-05.00
12 Kaitlin Vaughn 9 Shepherd 20-04.00
13 Emma Phipps 10 Reed Point/Rapelje 20-03.00
14 Reegan Tigner 10 Huntley Project 19-10.50
15 Emma Ament 10 Billings Skyview 18-04.00
16 Cora Fisher 9 Broadview-Lavina 17-03.00
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chloe Hanser 12 Broadview-Lavina 113-11
2 Emily Poole 10 Huntley Project 112-11
3 Ashlyn Braun 11 Billings Skyview 98-03
4 Kinsley Dean 12 Billings Skyview 97-03
5 Caitlin Pelan 12 Roundup 82-07
6 Tristen Sedgwick 9 Huntley Project 82-02
7 Emily Helmts 12 Billings Skyview 81-02
8 Faith Ekness 9 Shepherd 81-01
9 Celsa Castro 11 Roundup 79-10
10 Anna Rasmussen 11 Broadview-Lavina 79-07
11 Shelbie Oblander 11 Huntley Project 78-00
12 Nynah Bryant 12 Reed Point/Rapelje 74-10
13 Nadia Boscan 10 Shepherd 74-01
14 Brooke McClenning 9 Huntley Project 73-11
15 Danara Tulimaiau 9 Billings Skyview 70-08
16 Abigail Downing 9 Shepherd 67-04
17 Katie Hickson 9 Broadview-Lavina 61-08
18 Kailee Reamy-Carreno 10 Shepherd 61-03
19 Lexsi Soennichsen 10 Broadview-Lavina 55-07
-- Faith Nichols 12 Roundup ND
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abby Schmidt 10 Huntley Project 89-09
2 Carlee Blodgett 10 Reed Point/Rapelje 71-06
3 Macey Floyd 12 Billings Skyview 70-02
4 Kaitlin Vaughn 9 Shepherd 66-03
5 Emma Ament 10 Billings Skyview 66-00
6 Reegan Tigner 10 Huntley Project 64-01
7 Livvie Brubaker 10 Reed Point/Rapelje 62-10
8 Abby Schladweiler 9 Reed Point/Rapelje 62-00
9 Montana Toogood 9 Huntley Project 61-02
10 Savannah Rains 12 Billings Skyview 59-09
11 Teagan Murray 9 Broadview-Lavina 59-02
12 Lacee Torno 9 Billings Skyview 58-07
13 Amy Castro 9 Roundup 55-03
14 Emma Phipps 10 Reed Point/Rapelje 44-00
15 McKenzie Twitchel 9 Huntley Project 41-06
16 Alexis Gibson 9 Billings Skyview 37-10
Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Poole 10 Huntley Project 129-04
2 Shelbie Oblander 11 Huntley Project 106-00
3 Abby Schmidt 10 Huntley Project 96-03
4 Jocelyn Ott 11 Reed Point/Rapelje 88-10
5 Ashlyn Braun 11 Billings Skyview 86-08
6 Nynah Bryant 12 Reed Point/Rapelje 84-07
7 Celsa Castro 11 Roundup 82-08
8 Carlee Blodgett 10 Reed Point/Rapelje 78-06
9 Caitlin Pelan 12 Roundup 74-07
10 Emma Webber 11 Roundup 72-02
11 Hannah Dreese 10 Broadview-Lavina 70-05
12 Kylie Kinsey 12 Shepherd 69-08
13 Nadia Boscan 10 Shepherd 67-09
14 Abby Schladweiler 9 Reed Point/Rapelje 56-00
14 Savannah Rains 12 Billings Skyview 56-00
16 Livvie Brubaker 10 Reed Point/Rapelje 53-02
17 Katie Hickson 9 Broadview-Lavina 52-05
18 Abigail Downing 9 Shepherd 49-09
19 Danara Tulimaiau 9 Billings Skyview 49-03
Junior Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hannah Cooper 9 Huntley Project 90-00
2 Mckinzy Albertson 10 Billings Skyview 72-08
3 Rylin Alefteras 9 Billings Skyview 72-06
4 Brooke McClenning 9 Huntley Project 71-04
5 Danielle Jorgensen 9 Billings Skyview 63-01
6 Emma Ament 10 Billings Skyview 62-09
7 Ashlynn Allen 9 Billings Skyview 56-00
8 Faith Hopkin 9 Billings Skyview 54-11
9 Lacee Torno 9 Billings Skyview 50-04
10 Amy Castro 9 Roundup 41-10
11 Tristen Sedgwick 9 Huntley Project 5-10
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aspen Petersen 9 Billings Skyview 4-09.00
2 Abby Schmidt 10 Huntley Project 4-09.00
3 Hannah Cooper 9 Huntley Project 4-05.00
4 Arianna Finley 9 Billings Skyview 4-03.00
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
-- Emma Phipps 10 Reed Point/Rapelje NH
-- Laura Peterson 9 Billings Skyview NH
1 Emma O'Donnell 10 Billings Skyview 25-08.00
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Selina Angel 12 Roundup 9-00.00
2 Laura Keenan 11 Billings Skyview 7-06.00
3 Heidi Cranford 12 Huntley Project 7-00.00
4 Montana Toogood 9 Huntley Project 6-06.00
4 Emma O'Donnell 10 Billings Skyview 6-06.00
6 Hannah Dreese 10 Broadview-Lavina 6-00.00
6 Laura Peterson 9 Billings Skyview 6-00.00
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aleeya Derlatka 9 Billings Skyview 15-06.00
2 Julia Mader 9 Billings Skyview 15-01.00
3 Mercedes Hoff 11 Reed Point/Rapelje 14-11.00
4 Jocelyn Ott 11 Reed Point/Rapelje 14-04.00
5 Savanna Wolff 11 Roundup 14-00.00
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 McKenzie Twitchel 9 Huntley Project 28-07.00
2 Kennah Jensen 9 Broadview-Lavina 28-03.00
3 Mercedes Hoff 11 Reed Point/Rapelje 27-11.00
3 Kylie Kinsey 12 Shepherd 27-11.00
5 Reegan Tigner 10 Huntley Project 23-05.00
-- Jocelyn Ott 11 Reed Point/Rapelje ND